Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zapach ziemi

Pokaż wątki Pokaż posty

Zapach ziemi

AgnieszkaW 17:13, 02 wrz 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Aga, do której fotki mam się odnieść w sprawie rozplenicy?
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Agnieszka_B 17:46, 02 wrz 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 1637



Aga, niestety nie mam dobrego apartu żeby to dobrze pokazać .
Na pierwszym zdjeciu widac że kończa się wrzosy i zaraz za nimi są dwa jałowce, którym rozrastac sie nie pozwalam tnac je - chciałabym je zostawić - mam wrażenie że lubią się z wrzosami.
Na końcu ta nieszczęsna glediczja która ma ok. 2,5 metra wysokości.
Po prawej stronie przy niej też jest jalowiec i go chyba wykopie - zobaczę .
Pod ta glediczja jest na tyle miejsca ze spokojnie dwie rozplenice tam zmieszcze biorąc juz pod uwagę ich dorosłe rozmiary.
To obrzeże trawy które jest po lewej stronie , tam gdzie jest jego koniec- po skosie na lewo bedzie zrobine do tego miejsca gdzie widac te krzoczki na pniu - poszerzając rabatę w tym miejscu. Całość rabaty po prawej stronie bedzie poszerzona ale dopiero na wiosnę - jak zrobię ścieżkę.
Rabata od przodu może też być powiększona , alejestem ostrozna i uzalezniam to znowu od tego ile wrzosów przeżyje.
____________________
zapach-ziemi
Gabrysia_ 18:23, 02 wrz 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 4788
Aga...hortensji nigdy za dużo,piękne są i trzeba pokazywać ich piękno
...ja swoje stale podziwiam
Wrzosowisko fajnie się zapowiada,ja o moje wrzosy jakoś specjalnie nie dbam,przygotowałam odpowiednie podłoże i tyle,nawet nie okrywam na zimę i jakoś dają radę,choć sama się dziwię,bo wiosna znowu zmieniły lokum ( kolejny raz) ...i mają sie dobrze
____________________
AgnieszkaW 18:30, 02 wrz 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Możesz spokojnie posadzić rozplenice, ale w ilości nieparzystej, np. trzy, pięć, siedem itd. można podkasać glediczję, aby uzyskać nieco więcej oddechu, przestrzeni i światła pod nią. Pomyśl o rozplenicy Hammeln, jest tą "średnio wysoką" rozplenicą i wcześniej zakwita. Ładnie z wrzosami wygląda golteria rozesłana, ale ona rozrasta się rozłogami - raczej za mała przestrzeń dla niej.
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Agnieszka_B 18:31, 02 wrz 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 1637
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Witaj Agnieszko, cudowny bluszcz.Miałam podobny ale któregoś dnia wracam z pracy a bluszcz na ziemi.To moi domowi faceci uznali że trzeba go zerwać bo niszczy ścianę. Dwa dni wyłam, tydzień z nimi nie rozmawiałam, nie przebolałam do dziś a to już z 5 lat będzie. Jak widzę Twój to znów mam ochotę się poryczeć. Pozdrawiam.



Ja na razie nie widzę żadnych zniszczeń na murze. Co wiecej posadziłam go też od strony tarasu. Przycinam go zawsze na wiosnę , ale widzę że rośnie w takim tempie że trzeba będzie może dwa razy w roku. Poza tym znajomym ucinam , a czesto wyrywam już z korzonkami- taka hodowla bluszczu
Też pozdrawiam
____________________
zapach-ziemi
Agnieszka_B 18:34, 02 wrz 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 1637
AgnieszkaW napisał(a)
Możesz spokojnie posadzić rozplenice, ale w ilości nieparzystej, np. trzy, pięć, siedem itd. można podkasać glediczję, aby uzyskać nieco więcej oddechu, przestrzeni i światła pod nią. Pomyśl o rozplenicy Hammeln, jest tą "średnio wysoką" rozplenicą i wcześniej zakwita. Ładnie z wrzosami wygląda golteria rozesłana, ale ona rozrasta się rozłogami - raczej za mała przestrzeń dla niej.



Dzięki Aga. Potrzebuję takich wskazówek i potwierdzenia
Będą trzy rozplenice i podkrzesana nieznacznie glediczja
____________________
zapach-ziemi
Agnieszka_B 18:36, 02 wrz 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 1637
malgorzata_szewczyk napisał(a)
No kobieto, to pjechałaś. Połączenie traw i rozchodników w jakich proporcjach? W skręcie czy fajce?
A tak serio to ja też mam wizje po ogrodowisku.Pa.



w skręcie lepsze te wizje wtedy są
____________________
zapach-ziemi
grembosia 18:37, 02 wrz 2013


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Agnieszka_B napisał(a)
I o wrzosowisku jeszcze co nieco. Wrzosy to rośliny, które zawsze były mi bardzo bliskie. Niestety przez pierwsze kilka lat wszystkie które sadziłam albo nie wytrzymywały zimy albo umieraly z innych powodów. W ubiegłym roku powiedziałam sobie "ostatni raz" próbuje. Przylozyłam sie bardziej do przygotowania podłoża , zabezpieczenia na zimę - w ogóle się trzesłam nad nimi. I udało się . Te kilka sztuk w ub/ r. posadzonych na próbę- dzis bardzo mnie cieszy. Więc dosadzam dalej. Poniżej zdjęcia jeszcze nie zakończonego wrzosowiska.



Ja też bardzo lubię wrzosy, ale nie sadzę ich (na razie) u siebie, właśnie dlatego, że przemarzają...
W donicach oczywiście są

Coraz piękniej u Ciebie, a wizje potrzebne do stworzenia pięknego ogrodu.
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
Agnieszka_B 18:41, 02 wrz 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 1637
Gabrysia_ napisał(a)
Aga...hortensji nigdy za dużo,piękne są i trzeba pokazywać ich piękno
...ja swoje stale podziwiam
Wrzosowisko fajnie się zapowiada,ja o moje wrzosy jakoś specjalnie nie dbam,przygotowałam odpowiednie podłoże i tyle,nawet nie okrywam na zimę i jakoś dają radę,choć sama się dziwię,bo wiosna znowu zmieniły lokum ( kolejny raz) ...i mają sie dobrze


Moje wrzosowisko nie może być zbyt duże bo i ogrodek mały . Obecnie jest ich 25 sztuk - na początek styknie - zwłaszcza że są tam jeszcze jałowce i będą rozplenice. W pobliżu jest bardzo duży modrzew którego igły spadaja w ilości zastarszającej wszędzie i na wrzosowisko też. Nie sprzatam ich z wrzosów, maja taka kołderkę , dopiero na wiosnę - ale jest z tym wtedy trochę roboty żeby się z nozycami dostać do srodka
____________________
zapach-ziemi
Agnieszka_B 18:43, 02 wrz 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 1637
grembosia napisał(a)


Ja też bardzo lubię wrzosy, ale nie sadzę ich (na razie) u siebie, właśnie dlatego, że przemarzają...
W donicach oczywiście są

Coraz piękniej u Ciebie, a wizje potrzebne do stworzenia pięknego ogrodu.



Noooo, cała ta historia z ogródkiem jest bardzo podniecająca i energetyczna.

Pozdrawiam
____________________
zapach-ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies