Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zapach ziemi

Pokaż wątki Pokaż posty

Zapach ziemi

martika 13:35, 06 wrz 2013


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Agnieszka_B napisał(a)
I o wrzosowisku jeszcze co nieco. Wrzosy to rośliny, które zawsze były mi bardzo bliskie. Niestety przez pierwsze kilka lat wszystkie które sadziłam albo nie wytrzymywały zimy albo umieraly z innych powodów. W ubiegłym roku powiedziałam sobie "ostatni raz" próbuje. Przylozyłam sie bardziej do przygotowania podłoża , zabezpieczenia na zimę - w ogóle się trzesłam nad nimi. I udało się . Te kilka sztuk w ub/ r. posadzonych na próbę- dzis bardzo mnie cieszy. Więc dosadzam dalej. Poniżej zdjęcia jeszcze nie zakończonego wrzosowiska.


Szykuje się swietne wrzosowisko.....ja chyba w przyszłym roku też sie zdecyduję na jakies......super, że ludzie tutaj się tak fajnie inspirują na wzajem.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
dora75 20:14, 06 wrz 2013


Dołączył: 05 lip 2013
Posty: 171
Agnieszka_B napisał(a)
I o wrzosowisku jeszcze co nieco. Wrzosy to rośliny, które zawsze były mi bardzo bliskie. Niestety przez pierwsze kilka lat wszystkie które sadziłam albo nie wytrzymywały zimy albo umieraly z innych powodów. W ubiegłym roku powiedziałam sobie "ostatni raz" próbuje. Przylozyłam sie bardziej do przygotowania podłoża , zabezpieczenia na zimę - w ogóle się trzesłam nad nimi. I udało się . Te kilka sztuk w ub/ r. posadzonych na próbę- dzis bardzo mnie cieszy. Więc dosadzam dalej. Poniżej zdjęcia jeszcze nie zakończonego wrzosowiska.



Ale masz wrzosowisko!!! Super. U mnie to ciagle w sferze marzeń.
____________________
Dora - Spacer po moim ogrodzie
boguslawa_ma... 21:01, 06 wrz 2013


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Agnieszka_B napisał(a)



Na etykiecie było tylko że limelight.

Tak myślałam bo ja wczoraj kupiłam bez etykiety,dzięki
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
Mala_Mi 22:14, 06 wrz 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Przyszłam sie przywitać, zaliczyć rewizytę... i najpierw przeczytałam wszytko.... nie wiem po co to robię , bo i tak zaraz mi sie wszytko pomiesza, ale lubię wiedzieć do kogo zaglądam


czasem nawet nie radze sobie z włączeniem telewizora

Witaj w klubie.. ja nie umiem włączyć.. ale umiem wyłączyć... czerwony guzik na jednym i czerwony guzik na drugim...

Drugie kwitnienie ostróżek jest zawsze na bardzo wiotkich pędach... pierwsze kwitnienie ma solidniejsze pędy, ale i tak większość podwiązuję..

Składam reklamację, były obiecane brzydkie miejsca, które sie zmienią na lepsze.. i nie było....

Syn jest dzielny i zdolny... po prostu rasowy chłopak rośnie.. a nie siusiumajtek.. brawo za osadzenie słupka.

Taką cegłę też bym kupiła.. a potem myślała co z tym zrobić.. ale wystarczy popatrzeć na Grębosię.. z cegły można wszytko

Kocimiętki będziesz jeszcze sie pozbywać

Pies staruszek jak mój.. ale kochamy i staruszków

Piszesz, że na szpilkach chodzisz i jesteś wysoką kobietą.... no cóż, ja i w szpilkach kurdupel...

Bluszcz ogromniasty....

A resztę zapomniałam co miałam skomentować....

Acha... Moje zapiski zabrał kosmos, bo ja na kartkach piszę.. pogubiłam..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
baraga1904 10:30, 07 wrz 2013


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
...podgladam wrzosowisko.....zdecydowanie muszę w tym roku okryc tez swoje stroiszem..skoro piszesz że trzeba......może i ja się dorobię wrzosowiska...
...Anka Asc jest bezbłędna... uwielbiam czytac jej wpisy...
Elik 22:00, 07 wrz 2013


Dołączył: 11 sie 2012
Posty: 415
Ja też pooglądałam wrzosowisko i fajne, ale jakoś tak szkoda mi lata Bo jak wrzosy to już jesień....
____________________
Pozdrawiam, Ela Mazurkowo
dyha 21:32, 08 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2013
Posty: 263
Pięknie - musi się coś dziać, aby podziwiać "nowe". Pozdrawiam
____________________
Według własnych pomysłów Ligustr nie tylko jako ogrodzenie
gierczusia 19:52, 09 wrz 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Ja też pooglądałam wrzosowisko , żal mi się zrobiło ,że nie mam i mocne postanowienie poprawy ... Uśmiałam się z tych śpilek .... Ja podobnie jak Ania Asc jezdem mała nawet w szpilkach ... Ale to nic wszystkie jesteśmy niesamowite ...
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
malgorzata_s... 20:05, 09 wrz 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Pooglądałam u Ciebie i u Kondzia i w Jurajskim i przerobiłam swoje.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Agnieszka_B 21:40, 09 wrz 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 1637
Kochani , pozdrawiam wszystkich zaglądających.
Mało co tu pisze i wklejam- bo przez ostatnie dni starsznie zabiegana jestem . (Przygotowanie nastolatka do szkoły i jesieni nie jest łatwe. Buty na w-f rozmiar 45 i inne takie ) Weekend cały w ogrodzie, mnóstwo rzeczy przekopałam , poprzesadzałam. Wieczorem latam po waszych ogrodach. Mam mnóstwo wizji, chyba mnie do wiosny rozerwie . Bo w tym roku oprócz żywoplotu z grabów niewiele uda mi się zrobic z uwagi na to , że miejsce pod ten żywopłot jest kopletnie dziewicze, zarosniete , koszmar po prostu. Na koniec października jadę po grabiki , po złotówce co prawda małe bo ok. 40-50 cm. ,ale bedę o niego dbać to może podrosie w miarę szybko.

No i jeszcze tyle , że jutro przywoże 9 kulek bukszpanowych . Jeśli nie będzie padać to obfocę i wstawię.

Jeszcze raz przesyłam uśmiechy. AAA i jeszcze donice dwie zrobiłam ale już ciemno , może jutro pokaże
____________________
zapach-ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies