Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Marzenia do spełnienia - nieśmiało się witam! :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenia do spełnienia - nieśmiało się witam! :)

Cleo 18:00, 12 lut 2014


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
Dzięki wielkie za info, swoje posadzę właśnie tak jak planowałam co metr.

Ja juz się na atak wiosenny nie mogę doczekać. Zagladaj jak tylko będziesz miała chwilę, bo jak ruszę to pewnie wiele wątpliwości napotkam i będę prosiła o rady.

pozdrowionka
____________________
Marzenia do spełnienia
Cleo 18:51, 12 lut 2014


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
Słuchajcie, w listopadzie stałam się szczęśliwą posiadaczką dwóch dorodnych cisów, śmiem twierdzić sądząc po rozmiarach wiekowych, ale nie mam pojecia co to za odmiany. Myslę, że są dwa różne, bo jeden z nich jest wyższy, ale węższy, drugi niższy, ale bardziej rozłożysty.
Z miejsca, z którego przywędrowały nikt nie poświęcał im uwagi, rosły sobie po prostu, bez zadnego przycinania, czy formowania. Dlatego na wiosnę chciałabym się nimi zająć i odpowiednio uformować. I teraz doradzcie mi proszę jak to zrobić?

Miejsce, w ktorym obecnie się znajdują jest miejscem tymczasowym, no bo gdzieś je wsadzić musiałam, a nie mając koncepcji na tyl ogrodu, wsadzilam je na przeczekanie.

I jeszcze jedno pytanie mam. Jak już zdecyduję się je przesadzić, to rozdzielić je czy raczej posadzic w parze? Jak widać zdecydowanie różnią się od siebie, a może uformować podobnie?
Pomóżcie proszę, bo biedna ja zielona w tej kwestii.
____________________
Marzenia do spełnienia
Cleo 18:58, 12 lut 2014


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
To moje biedoki.




Obecnie przewiązaliśmy je sznurkiem, bo pod ciężarem śniegu wszystkie gałęzie by się położyły. W rzeczywistości wyglądają jeszcze piękniej, ale trzeba najzwyczajniej poświęcić im czas.
____________________
Marzenia do spełnienia
Bogdzia 20:10, 12 lut 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Cisy masz piękne i szkoda by było je zepsuc złym przycieciem , mysle ze zapytaj Szefowej , najlepiej doradzi.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Cleo 20:33, 12 lut 2014


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
No właśnie bardzo się obawiam zawalenia roboty, ale ewidentnie przydaloby się im odmłodzenie.
____________________
Marzenia do spełnienia
Bogdzia 20:39, 12 lut 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Cleo napisał(a)
No właśnie bardzo się obawiam zawalenia roboty, ale ewidentnie przydaloby się im odmłodzenie.


Żeby odmłodzic wystarczy przyciąc końcówki, ale jesli kształtowac to trzeba dobrze obejrzec i jak najmniej wyrzucic.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Cleo 21:08, 12 lut 2014


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
Spróbuję zapytać Danusi, tylko gdzie najlepiej pytać, żeby się wpasować z tematem i zeby Danusia odnalazła moje zapytanie?
____________________
Marzenia do spełnienia
Bogdzia 21:28, 12 lut 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Cleo napisał(a)
Spróbuję zapytać Danusi, tylko gdzie najlepiej pytać, żeby się wpasować z tematem i zeby Danusia odnalazła moje zapytanie?


Wprawdzie to nie jest projektowanie ogrodu ale tu na pewno Szefowa czesto zagląda wiec chyba tu

http://www.ogrodowisko.pl/watek/3358-pojedyncze-pytania-na-temat-projektowania-rabat?page=58
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Cleo 21:31, 12 lut 2014


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
Ok dzięki, najwyżej mnie wygonią
____________________
Marzenia do spełnienia
Cleo 09:44, 13 lut 2014


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
Witam czwartkowo

Masakra jakaś jak pomyślę, że koniec ferii zbliża się wielkimi krokami, łeeee

Dziś zima pięknie pomalowała mój ogród, Widoki prześliczne, jednak te -8 rano na termometrze już mnie tak nie cieszyło.
____________________
Marzenia do spełnienia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies