Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój nowy stary ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój nowy stary ogród

dorciabe 19:52, 02 wrz 2013


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
malgorzata_szewczyk napisał(a)
No no. Chwile nie byłam a tu takie zmiany. Bez kamyków też pięknie. Podziwiam .


Gosia bardzo jesteś miła, ale pięknie to ja bym chciała żeby było
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
dorciabe 11:49, 03 wrz 2013


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Mam moje pierwsze brązowe trawki w ilości 3szt Tylko gdzie je posadzę? Na razie latam z donicami
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
11:51, 03 wrz 2013
Latasz z doniczkami jak większość z nas
Te brązowe trawki najlepiej posadź tam gdzie masz żwirek,ładnie będzie je widać,w korze zgubią się...
dorciabe 12:17, 03 wrz 2013


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
No myślałam o moim jedynym kamienistym kawałku Muszę zrobić tu przemeblowanie
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
dorciabe 13:50, 03 wrz 2013


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Tutaj też przymiarka zrobiona
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
Mala_Mi 16:05, 03 wrz 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
dorciabe napisał(a)
No myślałam o moim jedynym kamienistym kawałku Muszę zrobić tu przemeblowanie


A może te trawki za żurawkami.. zamiast tego iglaka, którego tujka (chyba Rheingold) i tak za 2 lata zarośnie.. a trawki co kilka lat i tak trzeba dzielić i odmładzać
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Loosiuu 17:09, 03 wrz 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Nie chcę mówić, że masz źle, bo ładnie wszystko wygląda, ale masz wszystko za gęsto! Za rok czy dwa będziesz rozsadzać, wysadzać, przesadzać, bo wszystko będzie sobie przeszkadzać. Iglaki pół biedy, ale takie miskanty na przykład potrafią wyrosnąć na prawdziwe potworki! W końcu dorastają do 2 metrów wysokości, więc szerokość też będzie spora. Brązowe trawki też rosną duże, może nie wysokie, ale szerokie. W ciągu roku mogą nawet potroić swoją wielkość. Pisałaś, że lubisz przesadzać, ale rośliny to też żywe organizmy, które przeżywają stres i przesadzanie co roku nie służy im Ja tylko tak z troski
Chodzi mi głównie o ten fragment.

Magnolia i hortensje są jak dla mnie za blisko siebie. Hosty będą, a nawet już są zasłonięte, a przecież są roślinami do eksponowania. Problemem u Ciebie jest gromadzenie dużej ilości gatunków na zbyt małej powierzchni. Do tego różnorodność odmianowa robi swoje. Wszystko jest jeszcze małe, wiec na prawdę to przemyśl, bo kiedyś będziesz się wściekać
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
dorciabe 17:24, 03 wrz 2013


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Na kamykach rośnie żywotnik wschodni, cyprysik groszkowy sungold, tujka miriam i ten iglaczek , którego nazwy nie znam taki mięciusi, przy ścianie ogrodzenia czeka na eksmisję lawenda , trzmielina, berberysy red pillar. Wszystko da się znienic
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
dorciabe 17:31, 03 wrz 2013


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Filip, próbuję to wszystko ogarnąć Jak widać od przybytku głowa boli TRawy brązowe są w donicach, nie posadzone, przymierzam tylko. Tak to jest jak miejsca mało, a dużo się chce posadzić
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
Loosiuu 18:05, 03 wrz 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Pospisuj sobie co masz i ile sztuk i poszukaj na internecie jakie duże rośnie. Wtedy będziesz wiedziała o co mi chodzi. Zanim się obejrzysz minie te 5-10 lat i wszystko duże urośnie.
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies