Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja bajka

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja bajka

Katkak 09:24, 26 maj 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
przy okazji dostało się też ławkom przy palenisku
jeszcze ławki czekają na szlifowanie, ale strasznie długo z tym schodzi (emuś solidnie malował ) i już mi się wczoraj nie chciało.

z innej beczki. Bzyczki wykorzystują domeczek, więc coś im chciałam dołożyć

zrobiłam taki banalnie prosty domek ze starej puszki. Ciekawe czy się nim zainteresują.

te tanie domki są kiepskiej jakości co widać na pierwszym zdjęciu, a te solidniejsze są znów drogie jak diabli. Żal dawać mi kasę na coć co z łatwością zrobi em. Muszę Go tylko zmotywować . A póki co jakieś moje wypocinki
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 09:29, 26 maj 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Doranma napisał(a)
Spacer po Twoim ogrodzie, to prawdziwa przyjemność, także w deszczu Mój musztardowiec zakwitł, więc nie wiem, czy jeszcze się nadaje do jedzenia? Mikroaltana super!!!

Dorcia obrywaj kwiatki, bo będzie szedł w zawiązywanie nasion zamiast w liście. Zjadaj go systematycznie, to będzie się rozrastał. Łodyżki też są smaczne
Dziękuję za miłe słowa
rodek Percy Wisemann. W realu piękniejszy niż na zdjęciu

i Roseum Elegans zaczynają kwitnienie
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 09:34, 26 maj 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
sylwia_slomczewska napisał(a)
Kasieńka przyszłam do Ciebie oczy nacieszyć i się nie zawiodłam I jaka woda czyściutkaaż miło popatrzeć

Sywluś myślę o Was ciągle. Oby to wszystko udało się szybko ogarnąć i niech ta pogoda wreszcie się uspokoi.

nowy kicio do kolekcji

a ten od Anitki

i śliczniutki, nowiutki, wymarzony Esk Sunset
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 09:39, 26 maj 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
i żeby nie było za słodko, to straciłam jednak mojego cudnego bza koralowego Sutherland Gold (na szczęście to nie jedyny jaki mam).

żal mi bardzo, bo z krzaczka udało się zrobić drzewko, no ale cóż, bywa.

zastąpił go kupiony na necie be koralowy Plumosa Aurea. Już kiedyś pisałam, że przyszedł mocno połamany. Z połamanych gałązek zrobiłam sadzonki, zobaczymy czy się uda. Nie jestem do niego jakoś przekonana, Sutherland Gold jednak znacznie ładniejszy mi się wydaje. Ale dam mu szansę. Mój oczar na pniu Diana też przyszedł mocno połamany, a dziś jest piękny. Mam nadzieję, że z bzem będzie podobnie. Korona będzie mocno cięt, żeby się zagęściła, bo jak widać intymność w tym miejscu bardzo wskazana
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 09:43, 26 maj 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
taką siewkę mam w warzywniku i nie ruszam jeszcze, bo wydaje mi się, że to nie chwast. Czy wiecie co to może być?

duuużo radości daje mi ten warzywnik
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 09:47, 26 maj 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254

czekam jeszcze aż nasturcje pokażą co potrafią
a na tarasie w beczce za dereniem (ukorzenionym z patyczka ) posadziłam ogórka. Mam nadzieję, że zechce się piąć po tej kratce
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 09:58, 26 maj 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
i porównanie. Tak wyglądała moja pęcherznica w donicy, z której formuję kulkę na pniu w 2018r.

a tak wygląda dziś . Jest subtelna różnica
Do kulki jej jeszcze daleko, ale jakiś skromny zarys już jest
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
ZbigniewG 10:35, 26 maj 2019


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8903
Kasia hortka Curly Sparkle zjawiskowa gdyby jeszcze chciała tak jak Miss kwitnąć na nowych i starych pędach.
Siewka w "salonie warzywnym" możesz się zdziwić ale to może być bez koralowy - ten co wiesz

gałązka buczka ma robić tajemne przejście?
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Katkak 10:44, 26 maj 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
ZbigniewG napisał(a)
Kasia hortka Curly Sparkle zjawiskowa gdyby jeszcze chciała tak jak Miss kwitnąć na nowych i starych pędach.
Siewka w "salonie warzywnym" możesz się zdziwić ale to może być bez koralowy - ten co wiesz

gałązka buczka ma robić tajemne przejście?

Zbysiu jak to będzie siewka tego bzu to chyba Cię uściskam. Green shadow też ma kwitnąć jak Miss Saori. Zobaczymy. Busczek tak się jedną gałązką wygiął, ale właśnie takie fajne przejście tworzy, więc mu pozwalam.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Gosialuk 12:48, 26 maj 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Kolorowo u ciebie bardzo. A warzywnik na szóstkę. Paprocie od ciebie przyjęły się wszystkie. Reszta też posadzona. Firletka kwiecista wypuszcza już pędy kwiatowe. Buźka.
A jeszcze pochwalę nowe nabytki - niech zdrowo rosną.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies