Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mazurkowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Mazurkowo

kachat 22:45, 06 wrz 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Ela, trzymam kciuki za urlop w ogrodzie, kibicuję i czekam na obiecane fotki

A pelargonie to ja zawsze na parapecie na klatce schodowej stawiam na zimę. Ale ty masz domek, to może być ogólnie parapet, byle nie za ciepły. No i jakos tak zawsze kwiatki mi przeżywały do wiosny...

Pelargonie zwisające strasznie szybko rosną, mnie kiedyś w 2 miesiące z 15cm gałązeczki znalezionej pod blokiem na chodniku urosła wielka, zwisająca na prawie metr przepiękna, gęsta, kwitnąca dziesiątkami kwiatów roślinka Więc jak ci się ją zachce przyciąć na wiosnę, to sobie nie żałuj, szybko powinna odrosnąć (a z odciętych kawałków kolejne roślinki sobie zrobisz )
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
GorAna 23:37, 06 wrz 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 15846
Nie mam doświadczenia w przechowywaniu pelargonii...ale pozdrowienia zostawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Elik 21:26, 07 wrz 2013


Dołączył: 11 sie 2012
Posty: 415
Melduję się po pierwszym dniu prac ogrodowych. Może i nie za wiele zdziałaliśmy, ale coś się zaczęło. A co? Nasza pergolka dla powojnika. Pan Mąż własnoręcznie ją zbijał z listewek, ja malowałam impregnatem. Na razie jeszcze w kawałkach czeka na kolejną warstwę. Nieskończone, ale wklejam na dowód, że działamy Na zdjęciu nie widać jaka jest rzeczywiście FAJNA Jestem bardzo zadowolona i puchnę z dumy. Ciekawe tylko jak się będzie prezentować w całości. Plan jest taki, że postawiona będzie w miejscu gdzie mamy ciemniejszy pasek tynku (możecie zerknąć na pierwsze zdjęcia na pierwszej stronie).

Tutaj w trakcie tworzenia:

Główne belki schną po malowaniu:

Sama kratownica po pierwszej warstwie bejcy leżąc na lewej stronie:


Poza tym dziś impreza rodzinna. C.D.N. od poniedziałku.
____________________
Pozdrawiam, Ela Mazurkowo
Agnieszka_B 21:45, 07 wrz 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 1637
śliczna ta pergolka

pozdrawiam
____________________
zapach-ziemi
Elik 22:12, 07 wrz 2013


Dołączył: 11 sie 2012
Posty: 415
kachat, Kasiu, właśnie tak dumam, żeby zostawić na zimę. I doczytałam by w okolicy lutego pociachać i zrobić nowe szczepki.

Agnieszko,dzięki. Na zdjęciu tego nie widać tak, ale Pan Mąż TYMI RĘCAMI sam zrobił z listewek i dla mnie jest przecudna! Mój bohater!!

Gosiu, dzięki za radę, napisałam na wątku pelargoniowym ale na razie cisza. Coś wykombinuję, porobię nowe sadzonki może?

Aniu, fajnie, że wpadłaś
____________________
Pozdrawiam, Ela Mazurkowo
gierczusia 19:47, 09 wrz 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Pergolka będzie miodzio ... A z powojnikiem to dopiero będzie ... Jak ja lubię te zielone rewolucje .. Madzia Gessler byłaby z nas dumna ,że my wszystkie takie rewolucjonistki
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Elik 21:48, 09 wrz 2013


Dołączył: 11 sie 2012
Posty: 415
Melduję, że moja pergolka się dzisiaj cudownie rozmnożyła. Mam już dwie (co prawda obie jeszcze w kawałkach, ale są). Obie też grzecznie schną w garażu po bejcowaniu.
Poza tym od południa zaczęło padać. I padało, padało, padało do samego wieczora. Czy ja to mam jakiegoś pecha? Jak człowiek się wreszcie urlopu doczekał to mu pada.
____________________
Pozdrawiam, Ela Mazurkowo
AniaK 21:56, 09 wrz 2013


Dołączył: 21 lip 2011
Posty: 1968
Elu, ciekawie się zaczyna, dywan zielony już rozłożony, pergole się robią, pierwsze projekty rabaty są, pięknie będzie Tak trzymaj Pana męża pochwal za super robotę
Deszczem się nie przejmuj, potrzebny, lepiej będzie się roślinki sadziło i trawnik podleje
Pozdrawiam
____________________
Ania - Marzy mi się Siedlisko....
Elik 22:20, 09 wrz 2013


Dołączył: 11 sie 2012
Posty: 415
W wilgotnej ziemi lepiej i łatwiej się kopie przecież, nie? I dobrze, że popodlewa, bo wszystko suche jak pieprz. Ale jutro poproszę już pogodę
____________________
Pozdrawiam, Ela Mazurkowo
GorAna 09:30, 11 wrz 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 15846
Zostawiam pozdrowienia
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies