Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mazurkowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Mazurkowo

leon60 19:14, 20 kwi 2016


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Elu gratulacje !
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Elik 22:04, 20 kwi 2016


Dołączył: 11 sie 2012
Posty: 415
Aniu, Gosiu, Anetko, Olu, dziękuję Wam Kochane bardzo i dziękuję, że do mnie zajrzałyście!

Gosiu, muszę się zadowolić klepiskiem w dalszym ciągu, hi hi. Ale masz rację Kochana – ogród poczeka. A teraz to piękny czas

Anetko, ale super! Bardzo się cieszę, że Ty też!
____________________
Pozdrawiam, Ela Mazurkowo
omelka1 07:07, 21 kwi 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 965
Witam i gratuluję pociechy.
Wątek przejrzałam pobieżnie, zaznaczyłam i w wolnym czasie poczytam dokładnie.
Pozdrawiam.
____________________
Agata-OGRÓD...niekończąca się opowieść i przygoda
makkasia 21:38, 21 kwi 2016


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
ojej uściski i gratulację przesyłam i zdrowia życzę
Akcja świerk przeprowadzona baardzo profesjonalnie, jestem pod wrażeniem
Będe czekać na następne wieści
ściskam
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
omelka1 17:27, 01 maj 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 965
Co tam słychać w Mazurkowie?
____________________
Agata-OGRÓD...niekończąca się opowieść i przygoda
Elik 13:57, 06 maj 2016


Dołączył: 11 sie 2012
Posty: 415
Kasiu, Anetko, dziękuję bardzo!
____________________
Pozdrawiam, Ela Mazurkowo
Elik 14:18, 06 maj 2016


Dołączył: 11 sie 2012
Posty: 415
Gruszka i brzoskwinia skończyły kwitnąć, ale zaczęła jabłonka Golden Delicious! Kwiatków jest dużo, mamy posadzoną obok drugą (James Grieve) - mają się obie wzajemnie zapylać. Nie wiem jak to będzie bo na Jamesie są dosłownie 2 kwiatki i to jeszcze nie rozwinięte.



Przegląd po zimie:
- jeden świerk chyba jednak zdechł. Nie wiem czy czekać jeszcze i dać mu szansę czy zbierać się psychicznie na wymiankę. Chyba to drugie. Jakiś taki rudawy jest, nie wykazuje w ogóle chęci wypuszczania przyrostów.
- 3 krzaczki lawendy zdechły również. Już je wykopałam i wsadziłam nowe malusie. Lawendę mam w stopce trzmieliny. Trzemielina już była strzyżona, ale znowu wypuściła. Docelowo ma to być kulka, ale jej jeszcze dość trochę brakuje. Na razie jest bardzo postrzępiona. Mam pod jednym oknem na prawo od wejścia jedną taką, pod drugim na lewo - 2. Pod spodem lawenda, róże i trawa. Miał być jeszcze bukszpan na obwódce i miejmy nadzieję, że jeszcze będzie. Zdjęć bardziej panoramicznych aż wstyd normalnie cykać bo wtedy w kadr wchodzi moje klepisko - chwastowisko, a nim nie ma się co chwalić



Będą chyba truskawki!

Piszę chyba, bo już niestety widzę, ze truskawki łapie mi jakaś choroba (szara plamistość? czerwona plamistość? Nie potrafię zidentyfikować - generalnie kropki na liściach). Zainfekowane liście poobrywałam (chociaż jak się wpatrzeć to na tym zdjęciu widać już znowu liść w kropki!), popsikałam Topsinem, ale nie wiem czy to pomoże. Mój M. twierdzi, że jemu zawsze truskawki kojarzyły się z kropkami na liściach. Mój wewnętrzny głos głośno krzyczy: NIE PRAWDA! Jak będą mi w tym roku bezczelnie chorować to je powywalam! Słyszycie truskawki???
____________________
Pozdrawiam, Ela Mazurkowo
makkasia 11:50, 17 maj 2016


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
owoce będą na pewno będą ja też krzyczę z Tobą
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
malgorzata_s... 14:39, 17 maj 2016


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Pozdrawiam Mazurkowo
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Atena 07:58, 22 cze 2016


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 255
Puk, puk
Ela pewnie zajęta pociechą.
Pozdrawiam ze wzgórza
____________________
Ogród na wzgórzu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies