Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje trudne początki, domek przy lesie.

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje trudne początki, domek przy lesie.

paulina_ns 11:53, 18 kwi 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Nie poddawaj się, nie da się zrobić wszystkiego na raz, bo to po protu nie możliwe Najważniejsze powolutku, a do przodu. My już 3 rok tworzymy ogród, a nic prawie nie jest jeszcze zrobione, a jak jest, to dochodzę do wniosku, że wygląda beznadziejnie i poprawiam
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
lena 17:32, 18 kwi 2015


Dołączył: 06 paź 2014
Posty: 356
u mnie bylo to samo, szczerze, nie zazdroszcze bo wiem ile trzeba jeszcze pracy wlozyc ale mam jedna rade, dopoki nie uporzadkujesz terenu nie inwestuj w rosliny teraz przydalby sie ciagnik i przeorac wszystko, wyrownac, wytyczyc podjazdy, a pod plotem zaczac wytyczac rabaty inaczej bedzie to syzyfowa praca


Luckaa napisał(a)
W ramach pocieszenia dla Ciebie Kasia, tak wyglada mój wjazd, widok z tarasu, na wprost wjazdu, i co ja mam na to powiedzieć? Czasami żałuje że własnie tu się pobudowałam, bo niektórych rzeczy nie przeskocze, niektórej ,,architektury" nie zmienie,



tak jest dalej

.

Wkurzam się bo na nowym pustym terenie tworzy się coś nowegon i ąłdnego, a my najpier musimy włożyć dużo sił i pieniedzy żeby zlikwidować to co jest teraz. Co kilka dni stwierdzam że to walka z wiatrakami, tu nigdy nie będzie ładnie i łapie doła, później zbieram siły i działam, i tak wkółko.

Już jest coraz lepiej, ale żeby wstawic zdjęcia pozytywnych zmian, potrzebuje jeszcze troche czasu

____________________
Kardówka
Luckaa 18:59, 18 kwi 2015


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
lena napisał(a)
u mnie bylo to samo, szczerze, nie zazdroszcze bo wiem ile trzeba jeszcze pracy wlozyc ale mam jedna rade, dopoki nie uporzadkujesz terenu nie inwestuj w rosliny teraz przydalby sie ciagnik i przeorac wszystko, wyrownac, wytyczyc podjazdy, a pod plotem zaczac wytyczac rabaty inaczej bedzie to syzyfowa praca




Dokładnie w takiej kolejnosci wszystko robie, to zdjęcia z początku miesiąca, ogrodzenia betonowe są już zdemontowane, grunt zerwany, rozplantowana wywrotka ziemi, po lewej wkopane obrzeża i słupki ogrodzeniowe, ziemia przygotowana na rabate, na wprost na końcu jest już założony warzywnik i posiana trawa, tu blizej kadru jest już pusta przestrzeń z ziemią przygotowaną na kostke, a po kostce dorównanie do trawnika.
____________________
Lucyna
lena 19:02, 18 kwi 2015


Dołączył: 06 paź 2014
Posty: 356
ufff, to super! by myslalam ze to jest stan aktualny to juz niemal najgorszy balagan za Toba

Luckaa napisał(a)


Dokładnie w takiej kolejnosci wszystko robie, to zdjęcia z początku miesiąca, ogrodzenia betonowe są już zdemontowane, grunt zerwany, rozplantowana wywrotka ziemi, po lewej wkopane obrzeża i słupki ogrodzeniowe, ziemia przygotowana na rabate, na wprost na końcu jest już założony warzywnik i posiana trawa, tu blizej kadru jest już pusta przestrzeń z ziemią przygotowaną na kostke, a po kostce dorównanie do trawnika.
____________________
Kardówka
kitek81 21:48, 18 kwi 2015


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
to ja już wolę swoją działeczkę-następnym razem, jak coś zacznę narzekać, to możesz do mnie przyjechać i skopać mi tyłek! wielki szacun za ogrom wykonanej pracy i dużo sił i samozaparcia na kolejne!
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
Agatek 21:52, 18 kwi 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 3471
Kochana to z Ciebie wielki człowiek
ja Ty już taką robotę odwaliłaś to jestem pod ogromnym wrażeniem
z każdym miesiącem będzie lepiej aż nacieszysz oko pięknym ogrodem
a jaka będzie satysfakcja z własnej pracy
____________________
Agata - Mazury moja miłość - początki wymarzonego ogrodu
anna_p_k 11:53, 19 kwi 2015


Dołączył: 30 cze 2014
Posty: 493
Ogrom pracy już za Wami życzę wyrtwania, uda Ci się o ogarnianiu terenu coś wiem ile to pracy wysiłku itp. Na moim ogrodzie stał garaż, stodoła, sad i welki bałagan ze sprzętami gospodarczymi chyba jeszcze po prapradziaku
____________________
Ogródowe-początki
KasiaW76 16:54, 19 kwi 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Lucka nadal uważam, że Twoja działka jest boska w porównaniu z tym co mam Ja... u mnie nawet ziemia jest fatalna istne hołdy. Dzisiaj grabiami drugi raz teren i miałam ochotę wyć. Mój mąż juz ma dość mojego grabienia. Robie drugie podejście a kamienie dalej wychodzą jak oszalałe. Tego się nie da opisać co mam w gruncie. Komunistyczne cegły zakopane w różnych miejscach, duże kamienie, łupki czyli odpady kopalniane, które kuszą się na maleńkie kawałki, w części gdzie jest juz 2 rok trawa wychodzą mi małe kamyczki a tam gdzie trawa nie rośnie wystarczy, ze wbije widly i podważam nowy kamień. Dzisiaj wykopałam resztki miedzianego kabla i tak non stop.

Wiem, ze gdybym miała z 10tys to nawiozłabym nowa ziemię, przykryłabym to wszystko i dopiero siała trawę.

Nie potrafię sobie poradzić z nierównym terenem tzn górki, dołki.... a nie mogę tego robić grabiami bo mam wrażenie, że to nic nie daje. Glebogryzarka w zeszlym tygodniu zjechała mi ziemie i dodatkowo powyciągała kamienie i porobiła dziury Też mam dość. ...
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
Luckaa 10:26, 21 kwi 2015


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
Tragedia, od wczoraja, koparki, maszyny, huk, hałas, a co najgorsze pośpiech, brukarze przyszli wcześniej i w ciągu 2 dni m musiał wszystko przygotować, wykopy, zrobienie kanalizy i odprowadzenie deszczówki, a ludzie stoją, patrza na rece i popędzają, a ja taka bezradna Biedny szarpie się swoją koparka, ale ciężko mu idzie, dziś to już płakać mi się zachciało
____________________
Lucyna
Luckaa 09:35, 23 kwi 2015


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
Dziś przed moim domem



Po lewej stronie podjazd do wejscia mojej mamy, po prawej mój podjazd.

Robi się coraz lepiej, pierwszego dnia podwórko wyglądało jak po uderzeniu bomby, wielka dziura zasypana gruzem, dziś kończą wjazd od strony mamy wejscia, a potem przechodzą na moją strone

Znalazłam takie samo ujęcie z 25.04.2014, jaka soczysta zieleń, w tym roku coś słabo sie rusza ta wiosna



____________________
Lucyna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies