Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomóżcie wyczarować mi ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomóżcie wyczarować mi ogród

Viola 18:48, 22 sie 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Witam serdecznie w nowym gronie! Często odwiedzam „Wasze strony” i mam wielką nadzieję, że prędzej czy później zostanę jedną z Was, a mianowicie posiadaczką pięknego ogrodu. Nie wiem, czy powinnam się już ujawniać i rejestrować, bo na dzień dzisiejszy mój „ogród” wygląda bardziej jak pole golfowe (z naciskiem na pole). Od maja tego roku walczę z placem budowy wokół mego świeżo wybudowanego domku i już mam trawę. Hura, bo myślałam, że nigdy ten etap nie nastąpi (po wybieraniu gruzu, odchwaszczaniu, kształtowaniu terenu, bronowaniu, nawożeniu ziemi, znowu bronowaniu itd., itp.). Na dzień dzisiejszy non stop myślę o projektowaniu ogrodu i jestem pewna, że sama sobie nie poradzę. Jeśli zaakceptujecie mnie w swoim gronie, chętnie pomęczę Was swoimi ogrodowymi problemami.
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
yolka 18:51, 22 sie 2013


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Witaj. Pokaz swoje pole golfowe
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Viola 21:57, 22 sie 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482


Dziękuję za odpowiedź na moje powitanie. Słabo jeszcze poruszam się na forum.

Nie wiem czy założyć nowy wątek czy dalej pisać tu? Moje pole golfowe to raczej trawnik bez ogrodzenia około 900mkw. Z tyłu domu wygląda tak jak na zdjęciu. To jest widok z mojego tarasu. Granica działki tam gdzie płot i zabudowania sąsiada. Z przodu domu może trochę lepiej są dwie duże donice z tujkami i aksamitkami, ale to też nic szczególnego (nie mam zdjęcia).
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Gardenarium 22:12, 22 sie 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj załóż wątek albo lepszy pomysł to przeniesienie tego do działu Nasze ogrody, napisz czy chcesz ?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Viola 22:38, 22 sie 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Witam serdecznie! Tak oczywiście akceptuję każdą sugestię. Proszę mnie przenieść do działu Nasze ogrody.
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
yolka 09:42, 23 sie 2013


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Budynek sąsiada może robić za tło albo do zasłonięcia roślinkami.
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Viola 11:01, 23 sie 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Tak właśnie myślałam. Jest to jedyne miejsce, gdzie mogłabym tej jesieni ruszyć z robotą. Mam ogólną wizję – ogród naturalistyczny. Widzę tam ognik szkarłatny pod lasem bo tematycznie, hortensję pnącą pod płot; największy problem to ten szeroki, żółty budynek – trzeba by było jakąś kompozycję zaplanować może ze świerka serbskiego, a z prawej strony przy płocie ma być kompostownik dość duży bo i trawy co niemiara po koszeniu. Chcę tu kalinę koralową, żeby optycznie przysłonić to miejsce. Cały ogród z tyłu domu ma wystawę południowo-zachodnią. Ziemia raczej trzyma wilgoć bo wody gruntowe wysoko, ale fragment przy lesie jest raczej suchy. Po południu na całej długości tej linii robi się cień na ok. 2 m. Macie jakieś propozycje? Rysunki i podpowiedzi mile widziane.
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Viola 18:54, 25 sie 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Chyba jeszcze okres wakacyjnych wojaży, albo mój trawnik mało ciekawy? Bardzo proszę o jakieś sugestie. Nie potrzebuję zasłaniać się przed sąsiadami (bo zasłona w rzeczywistości idealna - ten płot i budynek gospodarczy). Chciałabym jednak jakąś kompozycję z zimozielonych głównie na ten żółty budynek, a także po bokach przy tym zielonym płocie. Sama też mam rózne pomysły, ale one takie nieprofesjonalne. PLEASE!
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Gardenarium 07:48, 04 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja bym budynek zasłoniła, bo swoim kolorem strasznie przyciąga wzrok. Posadź wcześniej albo drzewo z rozłożystą koroną (tulipanowiec, grujecznik) jako soliter w trawniku, poza rabatami, albo świerki serbskie jako ścianę zywopłotu, żeby całkowicie zasłonić ścianę budynku.

Optuję przy świerkach, bo to główny widok z Twojego domu.

Najpierw wytycz sobie linię rabat i trawnika, czy chcesz linie proste czy pofalowane. Jaki styl nadać ogrodowi, czy bardziej nowoczesny, nasadzenia w prostych liniach, czy pomieszane.

Zrób plan ogrodu w skali i narysuj nasadzenia. Poczytaj tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/56-poradnik-jak-zaprojektowac-i-zalozyc-ogrod-cz-2-planowanie
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/69-poradnik-jak-zaprojektowac-i-zalozyc-ogrod-cz-3-projektowanie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Viola 12:14, 04 wrz 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Dziękuję za odpowiedź i piękne projekty. Zdecydowanie będę dążyć ku pofalowanym liniom (ewentualnie mieszanym), a styl ogrodu taki raczej naturalistyczny - wokół mam lasy i teren wiejski. W tym roku niewiele juz uda mi się zrobić (inne obowiązki i wydatki przy domu), no i nie mam jeszcze ogrodzenia !!! Tylko z tyłu ten płotek i budynek sąsiadów przy którym już coś mogę zaplanować. Lubię rośliny zimozielone i świerki bardzo mi pasują. Też myslałam o nich wczesniej, ale chciałam posadzić tylko kilka (3-5) na środku tego żółtego budunku. Chciałam również posadzić ognik szkarłatny z lewej strony, żeby zachować klimat, derenie (biały i rozłogowy), pewnie pęcherznice, a po lewej na zielonym tle płotu chciałam żółte tujki ( Aureospicata albo Yellow Ribbon). Będę już instalować kompostownik w rogu z prawej lub lewej strony pod lasem - to też go przysłonię pewnie dereniami albo pęcherznicą. Na razie będzie tylko jeden rząd nasadzeń, ale powoli się rozkrecę. Jeszcze raz przestudiuję Twoje sugestie i jeszcze raz dziękuję za odpowiedź.
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies