Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomóżcie wyczarować mi ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomóżcie wyczarować mi ogród

Viola 12:30, 09 lis 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Dzięki Marta, no właśnie. Czytam te wpisy i myslę: Ludzie a ja WAM zazdroszczę tych roślinek posadzonych gdziekolwiek. A tu się okazuje, że każdy każdemu zazdrości. Ha,Ha. Jeszcze raz dzięki - z zasady jestem optymistką więc już się biorę w garść.
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Zielona 12:40, 09 lis 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
No - i to ja rozumiem. Nie marudź, znajdź pozytywy. I zapewniam Cię - ja sama Zielona /jak widzisz/ jestem. Ale z każdym dniem na forum wiem więcej. Czytaj, oglądaj, zapisuj. Na razie nie planuj - na razie znajdź swoje typy. To lubię, tamtego nie. Ściskam Cię mocno i trzymam kciuki. Uszy do góry i już bez dąsów. Masz się uśmiechać i basta!!!
Viola 16:22, 09 lis 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Paulinko właśnie dużo tego wygląda na tym rysunku. Będę jeszcze dokładniejszy plan robiła, bardziej precyzyjny - bo ten to tak na oko. Fajnie, że Ci Danusia pomaga, chyba coś podpatrzę : )
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Tusiala 19:52, 09 lis 2013


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
Violu ja miałam namyśli to, żeby zasłonić kompostownik tujami bo derenie z pewnością Ci go nie zasłonią - zrzucają liście na zimę. A ściółka wokół tuj wysypana korą ale w wąskim pasku byś nie musiała wybierać z niej liści. Tylko zgrabiac z tranika. Ja nie tuje to serby lub choina. Pozdrawiam
paulina_ns 21:21, 09 lis 2013


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Viola napisał(a)
Paulinko właśnie dużo tego wygląda na tym rysunku. Będę jeszcze dokładniejszy plan robiła, bardziej precyzyjny - bo ten to tak na oko. Fajnie, że Ci Danusia pomaga, chyba coś podpatrzę : )


Podpatruj co i ile chcesz No to w takim razie przed Tobą spore wezwanie, ja mam rabatę ok 30 metrową i już pustkę w głowie. Nie jest łatwo zaplanować, żeby wszystko ze sobą współgrało, ale damy radę Ty też nie masz na co narzekać, widzę, że Zielona Ci bardzo dużo pomaga, a to jest super, bo co dwie głowy to nie jedna pozdrawiam.
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Loosiuu 13:49, 10 lis 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Teraz tak myślę czy nie wyglądało by fajnie, przed kompostownikiem, jakby zrobić ekranik z cisa, a przed nim równolegle w linii derenie 'Ivory Halo'. Na pewno by zasłoniło.
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
ewa004 19:26, 10 lis 2013


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Violu i ja wpadłam się przywitać
Ogród zakładany od zera.........ciesz się że masz to szczęście
Zobaczysz że za parę miesięcy jak Ci się wszystko w głowie poukłada będzie tak jak Marta pisze ,czyli będziesz się śmiała z tych wpisów
A Marta piszę ci same mądre rzeczy ,przeczytaj to dziesięć razy i zapamiętaj
Za parę miesięcy będziesz już wiedziała jaki chcesz ogród ,piszę to ze swojego własnego doświadczenia .
Nie będziesz tak jak ja desperacko rzucała na każdy rzucony pomysł
Cała zima przed Tobą i uwierz z pomocą dziewczyn uda Ci się stworzyć piękny ogród jestem tego pewna
Pozdrawiam cieplutko
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Viola 21:08, 10 lis 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Z pomocą dziewcząt i chłopców Ewo, bo Filip mi bardzo pomaga i grzechem byłoby pominąć jego wkład w zasługach. Dziękuję Ci za wizytę i miłe słowa. Zawsze z uwagą czytam Wasze sugestie i po ostatnich postach (a było ich trochę przez ostatnie dni) "popełniłam" kolejny "projekt" części ogrodu. Zaraz go wrzucę. Jeszcze raz dzięki za wizytę i zapraszam ponownie, choć u mnie narazie ubogo.
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Viola 21:24, 10 lis 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Filipie, dzięki za kolejny pomysł. Przewijał mi się wczesniej w myślach ekran z cisa, ale dopiero po Twoim połaczeniu go z małymi dereniami, oświeciło mnie, że to mi się podoba. Cisy nadadzą elegancji, a moje ulubione derenie też znajdą tu miejsce. Dzięki za inspiracje. Narysowałam tak jak ja widzę ten zakątek na rysunku.

Trochę pofalowałam linie i "posadziłam" trochę roślin, ale to tak trochę jeszcze bez zbytniego przykładania się. No i oczywiście bez szczegółów. Cis chyba wolno rośnie, uwzględniam również pomysł, który podsunęła mi Tusiala. Może zastąpić cisa jakimiś zgrabnymi tujkami, ale w jasnym kolorku. Przy ławeczce
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
paulina_ns 21:53, 10 lis 2013


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Viola napisał(a)
Filipie, dzięki za kolejny pomysł. Przewijał mi się wczesniej w myślach ekran z cisa, ale dopiero po Twoim połaczeniu go z małymi dereniami, oświeciło mnie, że to mi się podoba. Cisy nadadzą elegancji, a moje ulubione derenie też znajdą tu miejsce. Dzięki za inspiracje. Narysowałam tak jak ja widzę ten zakątek na rysunku.

Trochę pofalowałam linie i "posadziłam" trochę roślin, ale to tak trochę jeszcze bez zbytniego przykładania się. No i oczywiście bez szczegółów. Cis chyba wolno rośnie, uwzględniam również pomysł, który podsunęła mi Tusiala. Może zastąpić cisa jakimiś zgrabnymi tujkami, ale w jasnym kolorku. Przy ławeczce


No i super to wygląda
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies