Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram Sklep
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Małymi kroczkami do celu...

Małymi kroczkami do celu...

ag_zie 08:28, 16 wrz 2015


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
AnnaCh napisał(a)
Współczuję... Na anginę najlepszym antybiotykiem jest Ospen. Moja Marysia się tym wyleczyła z ciągłych angin. Tylko musi być mądry lekarz, żeby odpowiednio dawkować. My brałyśmy dwa razy po 10 dni. To prosty szczep jednego grzyba, działający na tą bakterię od anginy, czasem trzeba Ospen brać bardzo długo, ale pomaga. Nie wyjaławia organizmu, bo na inne bakterie nie działa. Przynajmniej tak mówi mój lekarz.
Pozdrawiam i zdrówka dla synków. Buziaki


Ospen - zapamiętać na ewentualną przyszłość.

Paulina trzymaj się dzielnie! Dzieci mimo swej delikatności są bardzo wytrzymałe na takie choroby. Zdrowia wam życzę!
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
Efffa 10:10, 16 wrz 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Paulinko trzymajcie sie i zdrowiejcie!
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
paulina_ns 10:14, 16 wrz 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
sylwia_slomczewska napisał(a)


Paulinka dzieci zwykle chorują jednocześnie, czasem z przesunięciem kilku dni


Niestety u mnie zawsze idzie łańcuszkiem. Na szczęście noc była w miarę spokojna, małemu gorączka spadła i odpukać póki co nie ma. Zastanawiam się czy to ogóle jest angina czy nie jakiś wirus, póki co białych nalotów nie ma, tylko spuchniete migdały i takie jakby pryszcze na nich, a ponoc wirus taki panuje. Gorzej ze starszym, on w nocy z gorączka nadrabial, ale póki co powyżej 38,5 mu nie przekroczyła. I powtórka z rozrywki, bo nie chce kompletnie całkowicie zniknąć.
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 10:15, 16 wrz 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Efffa napisał(a)
Paulinko trzymajcie sie i zdrowiejcie!


Dziekuję Ewelinko, mam nadzieję że będzie już tylko lepiej.
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 10:18, 16 wrz 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
ag_zie napisał(a)


Ospen - zapamiętać na ewentualną przyszłość.

Paulina trzymaj się dzielnie! Dzieci mimo swej delikatności są bardzo wytrzymałe na takie choroby. Zdrowia wam życzę!


Agnieszko dziękuję za słowa otuchy, pewnie masz rację, ale jak się widzi dziecko z gorączka prawie 40 stopni wydają się takie kruche...
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 10:23, 16 wrz 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
lindsay80 napisał(a)


W zimie też mi tak córka gorączkowała, dawalam na zmianę nurofen forte i ibufen, mało co to pomagało więc okłady zimne jej robiliśmy, właściwie 3 doby to trwało, w międzyczasie 2 razy dzwoniłam na pogotowie bo byłam już w dużym strachu, ale powiedzieli, że nie przyjadą bo sami też nic innego dziecku nie podadzą, podobno ostatnio bardzo często infektcjom towarzyszy tak wysoka gorączka.
W każdym razie trzeba być czujnym, musisz dużo im dawać pić i jak będziesz widziała, że stan ogólny dziecka się pogarsza to nie ma co się bać szpitala, żeby czegoś nie przeoczyć.


Ja przy ostatniej chorobie dzwoniłam na pogotowie jak dziecko zaczęło mi się trzasc i pytało " mamusi gdzie jestem" oczywiście nie przyjechali, kazali mi dzwonić po lekarza,że nie może odmówić wizyty. Oczywiście Pani doktor odmówiła, bo miała dużo dzieci, ale grzecznie poprosiła żeby przyjechać samemu i od razu się dzieckiem zajęła bez kolejki jak przyjechaliśmy sami. Eh nie ma co się dziwić że takie wirusowe mutanty teraz są jak jaka jest pogoda. My cały weekend w domu spędziliśmy, a dzieci tak Jakieś cholerstwo złapali.
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
jona 10:37, 16 wrz 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Miejmy nadzieję, że choroba szybko minie. Zdrówka życzę szystkim
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
MirellaB 10:43, 16 wrz 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Paulinka czytam wybiórczo. Ty nie czekaj tylko zabieraj dzieci i pędem do lekarza. Wirus tak postępuje, że może zadusić. Koniecznie musi lekarz zobaczyć i przepisać leki.
Życzę zdrowia.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
iwka 11:09, 16 wrz 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
paulina_ns napisał(a)


Niestety u mnie zawsze idzie łańcuszkiem. Na szczęście noc była w miarę spokojna, małemu gorączka spadła i odpukać póki co nie ma. Zastanawiam się czy to ogóle jest angina czy nie jakiś wirus, póki co białych nalotów nie ma, tylko spuchniete migdały i takie jakby pryszcze na nich, a ponoc wirus taki panuje. Gorzej ze starszym, on w nocy z gorączka nadrabial, ale póki co powyżej 38,5 mu nie przekroczyła. I powtórka z rozrywki, bo nie chce kompletnie całkowicie zniknąć.


Moja miała to samo tylko gorączki nie było. Migdały były w bąblach jak poparzone. Lekarz obejrzał i powiedział, że to nie angina, że coś zjadła ostrego, albo czymś podrażnione. Później przyznała się, że z koleżanką gazowały fantę i robiły zawody, kto pierwszy wypije ot, pomysłowość
koleżance nic a moja tydzień się męczyła.

Zdrówka życzę dla dzieciaczków, jak wysoka gorączka to nie ma żartów
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
sylwia_slomc... 11:39, 16 wrz 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 86011
lindsay80 napisał(a)


W zimie też mi tak córka gorączkowała, dawalam na zmianę nurofen forte i ibufen, mało co to pomagało więc okłady zimne jej robiliśmy, właściwie 3 doby to trwało, w międzyczasie 2 razy dzwoniłam na pogotowie bo byłam już w dużym strachu, ale powiedzieli, że nie przyjadą bo sami też nic innego dziecku nie podadzą, podobno ostatnio bardzo często infektcjom towarzyszy tak wysoka gorączka.
W każdym razie trzeba być czujnym, musisz dużo im dawać pić i jak będziesz widziała, że stan ogólny dziecka się pogarsza to nie ma co się bać szpitala, żeby czegoś nie przeoczyć.


Dziewczyny nurofen i ibufen zawierają tą samą substancję ibuprofenum nie powinno się stosować jednocześnie bo można przedawkować.
Naprzemiennie można stosować leki zawierające ibuprofen i paracetamol bo to leki z dwu różnych grup.
Pamiętajcie też, że paracetamol nie ma właściwości przeciwzapalnych tylko przeciwbólowo -przeciwgorączkowe i zbija gorączkę, która nie przekracza 38 st z wyższą sobie słabo radzi, ibuprofen- czyli nurofen ,ibufen ,ibum- ma dodatkowo działanie przeciwzapalne i zbija wyższą gorączkę, na bardzo wysoką gorączkę pomaga pyralgina, ale ona jest bardziej toksyczna dla organizmu. Antybiotyki działają tylko na bakterie, a na wirusa nie i bardzo osłabiają odporność
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies