Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Madzenka 19:22, 28 lis 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Czyli przypominasz, że przez pierwsze trzy zimy okrywać klona. U mnie w tym roku druga... Trąb proszę kiedy okryć
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Agania 19:40, 28 lis 2013


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
EdytaB napisał(a)
Czytałam, że ta sosna wolno rośnie ? Sprawdza się u Ciebie?
Pamiętasz ile lat ma Twoja?


Edytko sosna oścista, należy do bardzo wolno rosnących sosen, mogę Ci z własnego doświadczenia powiedzieć, że nie znosi przesadzania, ja musiałm swoje maleństwa, przesadzić, tylko ta mi została, rośnie jakby od początku około 13 latek, chociaz porównując do limb, to one też za szybko nie rosną, najszybciej i najwięcej przyrasta sosna pospolita i czarna

Moje jak były malutkie fotka z 2004 roku



Portrecik pinus aristata



to z pewnością listopadowa pora



____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 20:24, 28 lis 2013


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Marzena2007 napisał(a)
Czyli przypominasz, że przez pierwsze trzy zimy okrywać klona. U mnie w tym roku druga... Trąb proszę kiedy okryć


Zapisałaś datę pierwszego okrycia i jakie były warunki pogodowe

data, śnieg( jaka pokrywa), brak śniegu, wiatr, mróz i ile stopni, sucho czy mokro, to ważne wskazówki, dzięki, którym będziesz wiedziała jak twój klon się hartuje

Tak bywało 2004r. i jeszcze będzie z niektórymi: młodymi roślinami



Wiąz zawsze miał ciepło






____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
malgorzata_s... 20:30, 28 lis 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Śliczna śnieżna fotka Aguś. Buziam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
kasiek 21:53, 28 lis 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Oj jaka sentymentalna zima ale to chyba stare foty bo teraz u Ciebie gęściutko
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Agania 22:06, 28 lis 2013


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Pszczelarnia napisał(a)
Czy to oznacza, że ja posadzę sobie klona palmowego? W zacisznym miejscu, słonecznym i wilgotnym?

Tylko jakiego? - doradź kusicielko. Niech wytrzyma więcej niż 2 zimy.


Jak masz już takie miejsce to może najbardziej popularny

atropurpureum i disectum, ale ten zwykły zielony, pszczólko to żelazny duet




Wilson,s Pink Dwarf różowy wiosną, zielony latem, lekko pomarańczowy jesienią




Dobrze rośnie też Orange Dream, ale ja go nie mam, ma go Franco Polo

U mnie w oczkach nigdy woda nie zamarza, klony mają zimą dobry wilgotny klimat



____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 22:08, 28 lis 2013


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
kasiek napisał(a)
Oj jaka sentymentalna zima ale to chyba stare foty bo teraz u Ciebie gęściutko



Tia trochę chochołów wtedy miałam, a co roku coraz więcej, takie tam strachy na lachy były

Stara zima 2004r.

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
EdytaB 07:55, 29 lis 2013


Dołączył: 26 sty 2012
Posty: 299
chyba się jednak zdecyduję - umierać jeszcze nie zamierzam- poczekam
czarną mam - musze jej jedynie w tym sezonie pourywac do połowy nowe przyrosty żeby się zageściła

cała reszta bajkowa - klon widze robi furorę
ZbigniewG 09:48, 29 lis 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8906
Agania napisał(a)
..Mój Bruns malutki fajnie się wygina, tak specjalnie dla mnie, pewnie tańczy, taniec umba pumba
Agata mimo wszystko to ościstej na wiosnę wyciąłbym jeden czubek a Burnsa postawiłbym do pionu - widziałem starszy okaz - w prostocie siła i urok!!!
Inversa wygląda dobrze prosty i pogięty ale serby raczej nie, chyba że masz obok siebie 3

o widokach przecudnych już nie wspomnę
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
gierczusia 11:36, 29 lis 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Agatko ... To wiąza też mam okryć ???... Bo w ubiegłym roku nie okryłam i nic mu się nie stało.... Czy z tgo morał ,że już nie muszę ???

A klona mam u siebie pierwszego i to pierwszy rok.. Jest zaledwie metr od ściany domu , w kącie o osłonięty rododendronami.... Okrywać czy niekoniecznie ????

Buziam weekendowo .. Fotki jak zwykle piękne
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies