Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Kasik 16:24, 30 lis 2013


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
A u Ciebie czy z liśćmi czy bez liści to i tak pięknie.

A i ten serbuś i tak w ogóle pięęęęęęknie.

____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Agania 16:29, 30 lis 2013


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
asc napisał(a)
Ufff.. wszytko z wielką uwagą i przyjemnością poczytałam..

Nie zapomnieć okryć klona... miałam nie okrywać, ale pierwsze 3 lata mus... jak mus, to mus...

Gdzie Gdów to ja wiem, bo często tamtędy przejeżdżałam.. i tam już teren górzysty, wiec za cholerę nie rozumiem skąd u Ciebie tak ciepło??

A jeszcze bardziej mnie zastanawia dlaczego ci woda w oczku nie zamarza.. moja kałuża wielka, a nawet teraz przy przymrozkach była już skuta lodem..

Bardzo podoba mi się klon "chusteczkowy".. cholercia nazwa mi wyparowała z głowy, wiosna ma takie listki jak chusteczka złożona w harmonijkę i cytrynowe listki


Aniu, jak będziesz następnym razem przejeżdżać koło mnie to mus, do mnie zaglądnąć i zbadać sprawę.... pisałam wcześniej o zjawisku inwersji, w wyższych terenach bywa cieplejsza temperatura, ale wiatry są mocniejsze, więc sadzimy na około ogrodu zielone ściany

Woda w oczkach nie zamarza, bo są w niej ryby.......2 pompy chodzą przez całą zimę, przy 20 stopniowych mrozach, usnęły nam karpie Koi

klon chusteczkowy , o którym mówisz, to chyba Acer shirasawanum 'Aureum'



To już całkiem duże drzewo, ale wspominając początki ogrodu, każdą wiosną jak rozwijał liście nie mogłam od niego oderwać oczu, on rośnie nad samych oczkiem wodnym



Janek taki tutaj jeszcze malusi dla nie wtajemniczonych to świerk kłujący Jan Byczkowski



nie da się ukryć klofobem jestem



na górnym zdjęciu, niezawodny duet Atropurpurem i zielony disectum
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 16:56, 30 lis 2013


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
ZbigniewG napisał(a)
Agata nie przesadzaj ja tylko podpatruję mistrzów - z realizacją to już gorzej (umiejętności, chęci, finanse!!!)
znaczy się będziesz miała serbski trójkącik to właściwie jeden może się wyginać
widziałem taką grupkę w prywatnym arboretum - Orle - piękne okazy


Zbyszku, ja tylko podglądnęłam mistrzów w gazetce, Ty miałeś więcej szczęścia, przygotowałam dla Ciebie pismo obrazkowe, o pokrętności i wygibasach ogrodowych, które ja uwielbiam

ale najpierw moja trójca Picea pungens Koster



jej mość pogiętość



Kocham iglakowe rozmaitości, tak sobie je po układaałm w ogrodzie



To jest jodła kaukaska


____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
gierczusia 17:45, 30 lis 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Boźeszzzz Agata ... Ja mam obawy ,źe oprócz szczenki to jeszcze kiedyś zawału u Ciebie od tych piękności dostanę ......widok oczka z liliami zapadł mi głęboko w serducho... Juź mnie tak łatwo za swego ogrodu nie wygonisz....

Zapisałam.. wiąza nie okrywać, klona owszem ale tylko pień.. Muszę doczytać czemu maja słuźyć te notatki... Buziam. , wzdycham , achammm

Dziękuję za pomoc.. ...

Ps.. Czy widziałaś moźe fotkę mojego iseli fastigiate..???. Cosik mi zachrował... Jak znajdziesz chwilkę , to kukniesz do mnie ??... Plizzzzz... Masz tyle iglaczków , moźe mi cuś pomożesz z diagnozą....
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Mala_Mi 17:48, 30 lis 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Dokładnie o tego klona mi chodziło
Inwersja występuje w górach ale nie cały czas, tylko w sprzyjających okolicznościach przyrody.. ogólnie na każde chyba 100 metrów w górę spada temperatura o 0,5 stopnia..
Ja mam pompę, ale ją wyciągam na zimę, bo by mi zamarzła.. zastanawiam się jak to masz zrobione, że nie zamarza.. podyskutujemy kiedy o tym, czyli wszystkie parametry fizyczne Ja na zimę wkładam elektryczną przerębel z napowietrzeniem. I zapomniałam napisać, że twoje lilie wodne wymiatają.. po prostu cudne
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 17:48, 30 lis 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Acha, teraz w Twoje rejony nie jeżdżę Ale zaproszenie przyjęte
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
malgorzata_s... 17:50, 30 lis 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Agatko jak wchodzę do twojego ogrodu to wyleźć nie mogę. A ta pogiętość to taka śliczna jest
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
gierczusia 17:53, 30 lis 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
To tak , jak ja .... I też jestem fanem " jejmosci pogietości "
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
ZbigniewG 18:30, 30 lis 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8900
Agata a ja jestem zwolennikiem "prostych zwisłości" więc dopóki mogę to prowadzę przy paliku, niech zwisają byle prosto (równo) jak mówiło się w wojsku
Twoje okazy leciwe i dorodne pierwsze jeszcze chyba z ubiegłego wieku

mój rekord to około +6m brzoza Youngii a robi się to tak

____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Agania 18:50, 30 lis 2013


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
ZbigniewG napisał(a)
Agata a ja jestem zwolennikiem "prostych zwisłości" więc dopóki mogę to prowadzę przy paliku, niech zwisają byle prosto (równo) jak mówiło się w wojsku
Twoje okazy leciwe i dorodne pierwsze jeszcze chyba z ubiegłego wieku

mój rekord to około +6m brzoza Youngii a robi się to tak


Niesamowita 6m wow, czy to Twoja duma, bo ja jestem dumna z tej brzozy i z Ciebie

Zbyszku, ale mam ubaw, jak siem widzę na tej drabinie

Ty spindrak jesteś to co innego i tutaj w konkury z Tobą nie pójdę i całkiem Cię rozumiem, bo Ty szczyty zdobywasz

to co innego, jak słusznie zauważyłeś, że p. oścista ma 2 czuby, popatrzyłam na moich srebrzystych co w trójce stoją jak w wojsku

dwóch z nich miały podwójne wierzchołki i wiesz co zrobiłam, M trzymał drabinkę, ja siem wyspindrałam i z trzęsącą siem dooopą zrobiłam co trzeba, na fotach widać strzelające jedynki


musztra i dyscyplina tu mus pilnować
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies