Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

gierczusia 11:36, 29 lis 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Aaaaa... I właśnie przeczytałam u Zbyszka że kcesz 3 aparaty .... Padłam
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 11:41, 29 lis 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Agania napisał(a)


Muszę zobaczyć ten taniec

Eluś okło 100 km jest do Katowic od tego...... mojego siedliska uroczyska

A nad aparatem będziemy się już doktoryzować we trójkę


Ależ zapraszam na pokaz serdecznie ....

100 km powiadasz .. ... Hmmmm.. Z jednej strony mało ,z drugiej dużo .... Jak będziesz się wybierała do Katowic to zapraszam .. Tak serio ... Do mnie od centrum Katowic jest 10 minut jazdy autostradą.. Więc... Noooo , pamiętaj

____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Pszczelarnia 14:02, 29 lis 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Agania napisał(a)


Jak masz już takie miejsce to może najbardziej popularny

atropurpureum i disectum, ale ten zwykły zielony, pszczólko to żelazny duet




Wilson,s Pink Dwarf różowy wiosną, zielony latem, lekko pomarańczowy jesienią




Dobrze rośnie też Orange Dream, ale ja go nie mam, ma go Franco Polo

U mnie w oczkach nigdy woda nie zamarza, klony mają zimą dobry wilgotny klimat





Żelazny duet oznacza sugestię, że powinnam posadzić 2 klony?
U mnie woda też raczej nie zamarza i jest źródłem ciepła w zimie. Ja tak sobie myślę o tym klonie ale waham się bardzo, żeby on nie czuł się niezdarnie wśród lip, akacji i wiązów oraz modrzewi i brzóz.
Myślę dalej. On chyba jednak za delikatny do moich żywiołów. Ot słomiany zapał we mnie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
ewsyg 17:00, 29 lis 2013


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Oj czarujesz czarodziejko tymi zdjęciami, aż żal serce ściska Piękny ten Twój ogród, kiedy tak u mnie będzie?
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Urszulla 19:28, 29 lis 2013


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
pooglądałam Twoje klony
dzisiaj nie tylko ja, mam dwa Artropurpureum i Garnet.
Po Twojej prezentacji myślę że dobrze wybrałam,
jeszcze chciałabym Orange Dream i zielony Dissectum
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
paniprzyroda 20:05, 29 lis 2013

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Piękne fotki, a klony i mnie kuszą. Pozdrawiam.
____________________
Dwa ogrody
malgorzata_s... 20:16, 29 lis 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33757
Aguniu cudowne to oczko zimą Buziaczki.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Agania 20:31, 29 lis 2013


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
EdytaB napisał(a)
chyba się jednak zdecyduję - umierać jeszcze nie zamierzam- poczekam
czarną mam - musze jej jedynie w tym sezonie pourywac do połowy nowe przyrosty żeby się zageściła

cała reszta bajkowa - klon widze robi furorę


Sosny, sprawiają mi wiele radości, a w szczególności kosodrzewiny, szczególnie one nie wymagają wielu prac, ale też nie wszystkie, np. moja gęstokwiatowa tak sypie igły, że chyba nigdy ich nie pozbieram, to właśnie czeka mnie na wiosnę

To jest ta dama, za karaganą, do której muszę się dorwać



za to cisy są zawsze zielone

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 20:40, 29 lis 2013


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
ZbigniewG napisał(a)
Agata mimo wszystko to ościstej na wiosnę wyciąłbym jeden czubek a Burnsa postawiłbym do pionu - widziałem starszy okaz - w prostocie siła i urok!!!
Inversa wygląda dobrze prosty i pogięty ale serby raczej nie, chyba że masz obok siebie 3

o widokach przecudnych już nie wspomnę


Skorzystam z Twojej rady, boś Ty Wielki Guru iglakowy...........faktycznie przemyślałam, zobaczyłam ją jeszcze raz nocką, bo za dnia nie da się wrócić z pracki i z latarką biegałam naoooookołoooo niej

Rośnie prosta jak strzała, szkoda burzyć taką idealną figurę, to jakby mi trzecie coś wyrosło

Brunsy będę mieć trzy obok siebie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 21:03, 29 lis 2013


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Eluś

Wiąza nie okrywaj, moja fota jest z 2004r., zauważ, że ja mało co roślin wtedy miałam, bojałam się o wszystko

Klona okryj, zostaw mu odkryte czuby i zobaczysz co się stanie wiosną, czy czuby przemarzną, on też musi się hartować zapisz sobie, to wydarzenie, kiedy okryłaś, jaka była temperatura itp. pisałam parę postów wyżej, albo zrób jak kcesz

Aparaty zbieram kolekcjoner jestem................ ha ha, ja mam takie..............hooby ale dopiero zaczynam

Dziękuję za zaproszenie będę jutro.................. hi hi

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies