Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Waclaw 21:37, 31 sie 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Agania napisał(a)

Z pewnością urosną, te na które patrzysz rosną w miejscu, gdzie mam żyłę wodną i one są jak giganty bez podlewania, ale pozostałych nie pokzazuję, bez podlewania męczą się nawet kwitnąc...


Moje z zeszłorocznych patyczków. Kwiaty mają ale wiotkie są i słabowite. Podwiązuję i podpieram. Liczę, że się wzmocnią. Ziemię mają żyzna ale lekką. Woda przez nią przelatuje. Może to jest przyczyną. A może czasu potrzebują?
Takie bym chciał

albo takie

Te również mi się podobają

____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
KasiaM 22:02, 31 sie 2019


Dołączył: 31 sie 2019
Posty: 6
Witam serdecznie, mam problem z aranżacją swojego przedogródka. Jest on od strony południowej, a ziemia piaszczysta. Nie mam na niego pomysłu. Im więcej przeglądam internet, aby czymś się zainspirować, tym większy mam mętlik i nie mogę się na nic konkretnego zdecydować. Od strony płotu chciałabym, aby rosło tam coś większego, tzn. do 1-1,5m wysokości (na pewno nie tuje). Bardzo też bym chciała, żeby był atrakcyjny przez cały rok, bo to przecież wizytówka reszty ogrodu. Bardzo proszę o pomoc w aranżacji tego kawałka ziemi. Pozdrawiam
Agania 09:36, 02 wrz 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Gosiek33 napisał(a)


obiektywy stare i pora byłaby je wymienić tyle że nie ma za co
Mam podstawowy Nikor 18-55 mm (3.5-5.6) i drugi Nikkor 55-200 mmm (4-5.6)

Myślałam, że nie ma na co...to fakt trzeba uciułać i wybór też jest ogromny i to mi z trudem przychodzi, ale stare sprzęty też warte uwagi...i na takiego canona starszego też bym się pokusiła
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 09:43, 02 wrz 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Iwonka napisał(a)


Czytam u Abiko że kociaki chcesz zobaczyć Nie patrz lepiej bo będziesz chciała jeszcze, takie są cudne i jaśniutkie. Podziwiam cię za nową rodzinkę. Przekułaś stratę w dobro, kochany człowiek z ciebie
Ogród Brzoskwinia był w 583 odcinku Mai. Blisko od Balic, we wsi o nazwie Brzoskwinia. Włóczyłyśmy się tam z moją nieogrodowiskową koleżanką. 100% relaksu, zero ludzi, cisza i spokój. Ogród puszczony samopas, nieplewiony. Właściciele poszli w organizację imprez w plenerze, ale kolekcja drzew obłędna. Mus pojechać tam jesienią i na wiosnę na rodki i magnolie.
Włóczki przyszły, oj znam ten dreszczyk Na mój sweet kissses zabrakło włóczki na rękawy, dokupiłam... i jest inny odcień Wszystko do prucia, nie ma nudy
Skoro platan top drzewo bogów, to koniecznie muszę mu znaleźć miejscówkę, może na działce obok...
Podziwiam za naukę fotografii, dziewczyna wielu talentów z Ciebie Mnie słownictwo branżowe przeraża, no nic nie romumiem.

Aga sama musi chcieć pokazać, rozumiem, że boi się zapeszyć, ja też się troskam o małe, Nigra już mi spadła ze schodów w domu, na szczęście nic jej się nie stało. Mam fajną kocią rodzinkę i nie chcę jej powiększać
Muszę sobie w wolnej chwili oglądnąć tą "brzoskwinkę"...ale czasu wolnego nie mam...wiesz dziergam już Fanaberię
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 09:45, 02 wrz 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Katkak napisał(a)
Agatka z jednej strony chciałabym kota, ale wychodzącego mimo wszystko, bo lubię je bardzo, a może przy okazji jakąś nornicę by załatwił... z drugiej jednak strony żal by mi było gdyby na ptaki polował, więc stąd też takie dylematy przeróżne.

Kot jest drapieżnikiem może łowić, ale nie musi, ja się martwię o kota, a nie o ptaszki, ale zawsze jest żal...
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 09:47, 02 wrz 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Dorota123 napisał(a)
Kiedyś już o nie dopytywałam, ale odpowiedź była wymijająca, a na internecie takich, ani podobnych nie znalazłam.

Dorotko odpowiedź nie była wymijająca, odpisałam na pw....pewnie po prostu sobie zapomniałam...sorki

Faktycznie nie łatwo jest znaleźć podobne meble w internecie...szukałam od piątku specjalnie dla Ciebie, bo pamięć zawodzi...to są mebelki ogrodowe
marki Aluro?
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 09:49, 02 wrz 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Waclaw napisał(a)


Moje z zeszłorocznych patyczków. Kwiaty mają ale wiotkie są i słabowite. Podwiązuję i podpieram. Liczę, że się wzmocnią. Ziemię mają żyzna ale lekką. Woda przez nią przelatuje. Może to jest przyczyną. A może czasu potrzebują?


Czasu to z pewnością potrzebują, ale też dobrego kwaśnego podłoża i gliny dla podtrzymania wilgoci
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 10:00, 02 wrz 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
KasiaM napisał(a)
Witam serdecznie, mam problem z aranżacją swojego przedogródka. Jest on od strony południowej, a ziemia piaszczysta. Nie mam na niego pomysłu. Im więcej przeglądam internet, aby czymś się zainspirować, tym większy mam mętlik i nie mogę się na nic konkretnego zdecydować. Od strony płotu chciałabym, aby rosło tam coś większego, tzn. do 1-1,5m wysokości (na pewno nie tuje). Bardzo też bym chciała, żeby był atrakcyjny przez cały rok, bo to przecież wizytówka reszty ogrodu. Bardzo proszę o pomoc w aranżacji tego kawałka ziemi. Pozdrawiam

Witam, Kasiu o pomoc najlepiej zgłoś się tutaj:
https://www.ogrodowisko.pl/forum/6-projektowanie-ogrodow
Ja za bardzo na projektowaniu się nie znam.
Od siebie mogę tylko jednym słowem powiedzieć, że ten drogowskaz mnie drażni, zajmuje za dużo miejsca a i tak to już jest malutka rabata.
Piasek koniecznie do wymiany na dobrą ziemię, zainwestuj w kompost, przekop bo nic nie urośnie.
Chodnik i ogrodzenie wskazują na front nowoczesny, jeśli ma być elegancki,
a powinien powinnaś postawić na zimozieloną obwódkę z cisa w środku możesz wypełnić hortensjami bukietowymi, różami rabatowymi...lub środkiem widzę rozrzucone kule lub stożki cisowe/zimą można ubrać w lampki/ w różnych wysokościach latem wypełnieniem mogłyby być trawy lub lawenda, jeżówki, wiosną oczywiście cebulowe tulipany, czosnki?
To tak na szybko...pozdrawiam i życzę powodzenia w urządzaniu nie tylko przedogródka
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Waclaw 15:50, 02 wrz 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Agania napisał(a)

Czasu to z pewnością potrzebują, ale też dobrego kwaśnego podłoża i gliny dla podtrzymania wilgoci


Coraz częściej konstatuję, że mam zbyt lekką ziemię. Rododendrony też sadziłem zgodnie z instrukcjami w necie ale chyba jednak zbyt wiele torfu. Bogdzia ostrzegała przed nieodpowiednim torfem. Teraz już go prawie wcale nie daję. Sam kompost. Nie mam gliny. Otrzymałem sadzonki od koleżanek z Twoich stron. W pięknej gliniastej ziemi
Czekam co hortensje pokażą w przyszłym roku. Nie martwię się - jutro będzie jeszcze lepiej
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
anabuko1 08:12, 03 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23597
Agania napisał(a)

Warto , warto...chociaż raz, a do traw mamy wszyscy słabość

Mi kiedyś trawki się nie podobałay.
Dlatego ich maluteńko mam.Bo dopiero od 2 lat z nimi zaczynam.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies