Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pieniński zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Pieniński zakątek

stychaz 18:01, 29 maj 2014


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Ha, ha, ha

Pies sąsiada, to by ze mną wyszedł na spacer a nie ja z nim

Rośliny w szczelinach sprawiają, że wszystko fajnie się ze sobą komponuje.
____________________
Justyna - Wersja mini mini
gusiarz 16:25, 02 cze 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Madzia .... może ja tak i w kwadratowym pokombinuję

Justyś... i co znalazłaś?
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
jola_B 00:06, 26 cze 2014


Dołączył: 21 cze 2014
Posty: 87
Ale czadowy pomysł z tymi trawami i kamieniami na tarasie ! Zapisuję do swojego katalogu z inspiracjami
____________________
Jola - Ogród od zera
gusiarz 08:33, 26 cze 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Wpadłaś ... cieszę się ... i bardzo skromnie powiem, że nam się to również podoba
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
gusiarz 10:22, 30 cze 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Udało nam się znów odwiedzić Pieniny... Nie było najgorzej jeśli chodzi o chwasty w ogródku... trawa porosła mocno, ale tylko na przodzie działki. Za domkiem sąsiedzi kosili ją dla owiec - więc my nie mieliśmy roboty. I dojrzały już czarne porzeczki ... pozostałość po wcześniejszych właścicielach. W sierpniu będę musiała je poprzycinać by w przyszłym roku dobrze kwitły i owocowały.

Wszystkie roślinki świetnie sobie radzą bez naszej opieki. Jeszcze niecałe dwa miesiące i będą miały urodziny - rok w pienieńskim






Irgi rozmnożone z kwadratowego rosną lepiej niż te kupione w szkółce... aż jestem zdziwiona. Za nic mają sobie tę gorącą folię. Bałam się że się będą od niej przypiekać.


Róże również przesiedlone z kwadratowego kwitną w najlepsze... nikt się nimi tam nie opiekuje, nie pryska, nie podlewa...


Klon Ginnala ma piękne różowe noski


Dzieciaki wyszalały się w parku linowym



A na koniec spotkaliśmy takiego jegomościa


____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
leon60 10:25, 30 cze 2014


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
gusiarz napisał(a)




Co to za trawka z kłoskami ? Fajniusia
Coś w tym jest, że im mniej dbamy tym lepiej rośnie
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
aleksandra_g 15:28, 30 cze 2014


Dołączył: 07 cze 2013
Posty: 1736
ciekawa jestem tej adrenaliny jak jesteście już blisko pienińskiego i zżera was ciekawość co zastaniecie
____________________
Alex. Rzucona na głęboką wodę... zakładam swoją zieloną odskocznię
gusiarz 07:31, 03 lip 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Olu... wszystkie trawki, które kupowałam do pienińskiego były pod nazwami... carex lub kostrzewa. Ta, o którą pytasz, to kosztrzewa... ale jaka?? Nie wiem...

Alex... oj ta adrenalina jest ze mną cały czas... Ciężko nie myśleć co tam się dzieje gdy nas nie ma. Zimą bałam się, że jelenie wszystko zjedzą, bo teren nie jest ogrodzony, ale nic się nie stało. Teraz martwi mnie susza... ale tegoroczne lato jest wystarczająco deszczowe. Myślę, że strach ma wielkie oczy.... staram się wybierać roślinki odpowiednie do warunków tam panujących... śmiem twierdzić, że carexy rosną lepiej niż w kwadratowym. Następnym razem będę je dzielić do kwadratowego. Sąsiedzi zaszokowani różami... że tak kwitną bez opieki. Oni też róże mieli i niestety padły... a oni tam mieszkają!
Powiem ci, że sąsiadka zdradziła mi sposób by sadzić roślinki na mule z rzeki. On dobrze trzyma wilgoć i jest odżywczy dla roślinek... jak widać dziala
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Lena 07:44, 03 lip 2014


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
Aga świetnie zaplanowałaś Pieniński zakątek - bardzo mi się podoba
Park linowy też moje panny użytkowały - ja z linii dla dorosłych chyba bym już nie skorzystała...z wiekiem lęk wysokości coraz większy
Pozdrawiam
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
nicol21 14:13, 03 lip 2014


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Tutaj się chowasz... no i wcale się nie dziwie. Taras super, bardzo fajny, taki luźny i elegancki zarazem!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies