Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miniary Megabasi :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Miniary Megabasi :)

megabasia 08:56, 04 paź 2013

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 326
Dzień dobry z rana, choć dla mnie to już środek dnia
Będę wrzucać w miarę wolnego czasu.
Pani Danusiu, lepiej foty z góry nie zrobię:

Ta jest z okna w kuchni:


A to plan sytuacyjny:


1- thuje różne
2-jodła koreańska
3-magnolia
4-azalia
5-perukowiec
6-borówki amerykańskie
7-wierzba jap.
8-malutka na razie trzmielina (ta chyba oskrzydlona, która jesienią czerwienieje)
9- buk płaczący
10- azalia japońska

Wzdłuż chodnika nie za bardzo mogę coś sadzić, bo zimą ląduje tam cały śnieg z podjazdu. Azalię japońską staram się chronić jak mogę i w tym roku nie zmarzła w końcu.
____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
megabasia 09:07, 04 paź 2013

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 326
A to jest bok domu, strona nasłoneczniona cały dzień, tam w ogóle nie ma cienia.




NIe wiem, jak to zagospodarować, żeby było ciekawie.
Lawenda raczej stamtąd wyleci, wygląda idiotycznie... Ale musiałam ją przesadzić, bo w miejscu wcześniejszym w ogóle nie chciała rosnąć.
Chciałam jakoś zasłonić ten kosz, bo raczej tam będzie stał, pewnie z czasem zyska jakieś drewniane ogrodzenie.
Myślałam o jakimś obsadzeniu tego kawałka:

Tylko nie wiem, czy to nie za blisko fundamentów. To jest miejsce, w którym trawa w upały najszybciej wysycha, mimo nie wiem jakiego podlewania, choć to na pewno w dużej mierze wina marnego podłoża.
Inną sprawą jest zrobienie szerokiej rabaty z thujami i posadzenie przed nimi czegoś - tu akturat jest dużo inspiracji w necie, ale wszystko z czasem. Tylko nie wiem, czy jeśli zrobię jedno i drugie na tak wąskim kawałku, czy nie będzie tego wszystkiego za dużo.
____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
Gardenarium 20:39, 07 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zrób tak, wykop wszystko, co porozrzucane po trawniku, wsadzisz na rabatach. Najważniejsze to wytyczyć nowe linie trawnika. Połóż wąż ogrodniczy, albo wytycz farbą w sprayu, wytnij kancik, w rabatach przekop albo zdejmij trawnik i tam sadź rośliny, w trawniku tylko jedno dwa drzewa możesz posadzić, a reszta w rabatach.

Powyrzucaj palisadki, kamyczki bo to strasznie pstrokato jest.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:44, 07 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Te poskreślane krzaczki, są ładne, przesadzisz je na rabaty.

Poczytaj tutaj i popatrz na zdjęcia jak się robi metamorfozę ogrodu
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/99-poradnik-jak-zaprojektowac-i-zalozyc-ogrod-cz-5-modernizacja-starego-lub-zaniedbanego-ogrodu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:45, 07 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
U góry w prawym rogu to kółko, to jest placyk wyżwirowany kamyczkami, ale nie białymi tylko zwykłymi budowlanymi, albo tłuczniem granitowym szarym.

Na placyku można ustawić mebelki, dwa leżaczki, albo ławkę. Za placykiem posadź drzewo.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
megabasia 21:35, 07 paź 2013

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 326
Strasznie dziękuję za szybką odpowiedź.
Niby malutka działeczka, ale taka metamrofoza dla mnie samej masa roboty, zwłaszcza, że młody absorbuje cały mój czas. Mam nadzieję, że na wiosnę zacznie już chodzić i nie będzie wszystkiego ładował do buzi, to wezmę go do ogrodu a sama będę kopać. Ale lubię to, więc mam nadzieję, że się uda Na razie to mocno skomplikowane, bo jak on przyśnie na godzinkę, a ja wyrwę się do ogrodu, to cała robota w domu leży, a obiad sam się nie chce ugotować
Pani Danusiu, a co by Pani posadziła w miejscu tych żółtych kółeczek?


____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
megabasia 21:37, 07 paź 2013

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 326
p.s. Żeby zobrazować, co mnie czeka, napomnę, że dziś sadziłam żurawkę przy pomocy.... kilofa..... Bo jak wzięłam łopatkę to prawie się złamała - takie cudowności były pod parocentymetrową warstwą ziemi
____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
elzbieta_g 21:43, 07 paź 2013


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
megabasia napisał(a)
p.s. Żeby zobrazować, co mnie czeka, napomnę, że dziś sadziłam żurawkę przy pomocy.... kilofa..... Bo jak wzięłam łopatkę to prawie się złamała - takie cudowności były pod parocentymetrową warstwą ziemi

ha ha! w pełni Cię rozumię, ja też na całym ogrodzie mam pełnoi kamieni i cegieł, jak kopałam dziurę, żeby posadzić hortensje koło studni to był koszyk cegieł i kamieni, podglądam i kibicuje
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
Gardenarium 22:49, 07 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
U góry posadziłaby trzy extra trzmieliny na pniu Emerald'n Gold, a pod nimi bordowe żurawki Berry Smoothie.

A na dole posadziłabym miłorzęba Mariken na pniu co najmniej 1,30 cm, trzy hortensje Limelight przy ścianie a z przodu Carex Evergold i też jeszcze inne żurawki z dużej palety odmian.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
megabasia 06:26, 08 paź 2013

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 326
Dzięki piękne. 6 rano a ja sprawdzam forum robiąc kaszkę. Uzależnienie
____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies