Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miniary Megabasi :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Miniary Megabasi :)

Gardenarium 07:42, 08 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ponieważ z powodu słupa, masz taką wcinkę na działce, to polecam posadzenie za płotem drzewa, np. kolumnowego graba, grujecznika, śliwy wiśniowej na pniu, aby zasłonić cokolwiek i spowodować przysłonięcie brzydkiego betonu.

Może nawet świerk serbski byłby niegłupim pomysłem.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
renatamama3 08:05, 08 paź 2013


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Witam ,kolejną Małopolankę ,masz rację ogrodowisko wciąga ,ty robisz kaszkę i tu zerkasz ,ja jem śniadanie i zerkam.
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
megabasia 08:27, 08 paź 2013

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 326
Gardenarium napisał(a)
polecam posadzenie za płotem drzewa


Tak, już nawet próbowałam, ale tam nie ma ziemi, jest sam gruz. Nie wiem, jaką dziurę musiałabym wydrzeć i nasypać ziemi, żeby to drzewo nie zmarniało po paru latach wzrostu?
____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
megabasia 08:30, 08 paź 2013

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 326
renatamama3 napisał(a)
masz rację ogrodowisko wciąga


Gorzej, że ja tak naprawdę nie mam na nic czasu. W dzień powinnam spać, żeby odespać noce, a nie w ogródku siedzieć albo przed kompem
____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
renatamama3 08:39, 08 paź 2013


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Etap ,nie przespane noce mam za sobą ,oczy na zapałkach itp mam 3 dzieciaków .W jakiej okolicy mieszkasz?
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
megabasia 08:42, 08 paź 2013

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 326
Niepołomice. Właśnie chodzi mi po głowie, żeby zrobić parę fotek zieleni w mieście i wrzucić tu jako prezentację miasteczka. Całkiem ładnie się bawią z tą zielenią.
____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
megabasia 21:27, 12 paź 2013

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 326
To gwoli pamięci:
wymiana ziemi pod trawnik:


Tak wyglądał teren bezpośrednio za ogrodzeniem podczas powodzi 2010 roku. Mało brakowało...


A to mam na horyzoncie:


____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
Kasik 17:14, 17 paź 2013


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Witam.
Dzięki za wizytę na moim wątku.
Postaram się również wpadać do innych, ale na tą chwilę jeszcze się trochę gubię . nie wiem gdzie dziękować - czy u siebie , czy u moich gości? Ale jakoś się wprawię.
mamy chyba podobny etap w naszych ogrodach. Powodzenia więc życzę i Tobie i troszkę sobie.
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
megabasia 19:56, 17 paź 2013

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 326
Lepiej późno niż wcale - ja również dziękuję wszystkim za wizytę w moim wątku i ciepłe przyjęcie
____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
megabasia 11:06, 18 paź 2013

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 326
Coś robię mimo braku czasu:
Tak było:

A tak jest na razie.


Mam wstępne plany obsadzenia tej rabaty wysypanej korą na razie, ale wszelkie sugestie mile widziane, co więcej, wskazane, bo im więcej Was czytam, tym bardziej stwierdzam, że wiem, że nic nie wiem Mam całą zimę na przemyślenia, pewnie ze sto razy zmienię koncepcję. Najchętniej już bym coś sadziła, ale się spróbuję wstrzymać używając całej siły woli i realiów portfela
Tylko się boję, że ta cała trawa, którą zrywałam, mimo wszystko na wiosnę na tej pięknej czystej na razie rabatce zacznie odrastać, a ja wcale nie będę miała nie wiadomo ile czasu na jej pielenie..... A maty oczywiście pod spód nie daję - tylko 10 cm pasy wzdłuż granicy rabata-trawa.
____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies