Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mus owocowy w miejskiej dżungli

Pokaż wątki Pokaż posty

Mus owocowy w miejskiej dżungli

Agi2006 20:49, 14 kwi 2019


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Dziękuję za informację w sprawie huśtawki. Kurcze nie zwróciłam uwagi ze tam cień. To może hosty ice coś tam.Nie pamiętam nazwy ale fajnie rozjasniaja przestrzeń.
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 20:52, 14 kwi 2019


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Ice and fire. Przypomniałam sobie
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
maed 00:58, 15 kwi 2019


Dołączył: 25 gru 2015
Posty: 180
A może poziomkówka indyjska? Niziutka i nawet znosi deptanie. I lubi cień. Tylko mocno się rozrasta więc jeśli zależy Ci na zadarnieniu to ok, ale w innym przypadku może być problem.
____________________
Edyta - Ogródek podwórkowy
Anda 03:21, 15 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Może Mitchella repens?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kasia_CS 18:58, 15 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
A do tego cienistego to moze jakiś kopytnik, ciemierniki?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
mar_za 06:11, 16 kwi 2019


Dołączył: 03 sie 2013
Posty: 740
ta hosta mi sie bardzo podoba, ale chyba nie w tym miejscu- juz duzo faktur i kolorow tu sie narobilo



Agi2006 napisał(a)
Ice and fire. Przypomniałam sobie
____________________
Marzena- Mus owocowy w miejskiej dżungli
mar_za 06:18, 16 kwi 2019


Dołączył: 03 sie 2013
Posty: 740
Edyto - czuje, ze to jest ten kierunek
tak - czegoś zadarniającego i bardzo niskiego potrzebuje. Nie znałam tej rośliny dotychczas
dziękuje za glos, bo uładza moje myśli w pożądanym kierunku



maed napisał(a)
A może poziomkówka indyjska? Niziutka i nawet znosi deptanie. I lubi cień. Tylko mocno się rozrasta więc jeśli zależy Ci na zadarnieniu to ok, ale w innym przypadku może być problem.
____________________
Marzena- Mus owocowy w miejskiej dżungli
mar_za 06:30, 16 kwi 2019


Dołączył: 03 sie 2013
Posty: 740
Ewa- z tych propozycji, które się pojawiły wygrywa Twoja
jakbym czekała na taką
zimozielona, kwitnie, zadarnia- niski zielony, błyszczący dywan! i mógłby kontrastować z jednej strony z Lonicera nitida 'Golden Glow' a z drugiej z żółtymi kulami tuj 'Golden Globe"
olśniłaś mnie i będę jej szukać


Anda napisał(a)
Może Mitchella repens?
____________________
Marzena- Mus owocowy w miejskiej dżungli
mar_za 06:36, 16 kwi 2019


Dołączył: 03 sie 2013
Posty: 740
Kasia
dziękuję
dlatego lubię Ogrodowisko- ze można na was dziewczyny liczyć
kopytnik mógłby być ze względu na kolor i fakturę, ale bardziej do mnie przemawia propozycja Ewy
ciemiernik chyba za wysoki

Kasia_CS napisał(a)
A do tego cienistego to moze jakiś kopytnik, ciemierniki?
____________________
Marzena- Mus owocowy w miejskiej dżungli
makadamia 08:14, 16 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
mar_za napisał(a)


Od strony ulicy są 3 stare tuje braband, które sa już pokaźnymi drzewami. Pod nimi rosną konwalie i funkie (dwa rodzaje), a po pniach wspina się bluszcz.
Była też koncepcja na Hakonechloa Aureola w pozostałym wolnym pasie, a teraz jeszcze myślę, ze może stopnie zatopione w czymś niskim zrobić, a na końcu jakiś fotelik lub ławkę postawić. Chociaż nie jest to użytkowane przez ludzi miejsce - przynajmniej dotychczas.
Gdyby ktoś przypadkiem zajrzał do mojego wątku to będę wdzięczna za świeże spojrzenie



Cześć, fajnie że wróciłaś - bardzo lubię Twój ogród

Myślę, że ten pomysł z ławeczką jest bardzo dobry. Nawet jeśli nikt nie będzie na niej siadał, to posłuży jako zakończenie osi widokowej i skróci optycznie ten pasek.

Teraz ewidentnie nasadzenia są zrobione pod kątem widoku z ulicy, a patrząc od ścieżki (tak jak jest zrobione zdjęcie) ten pasek wydaje się wąski i długi. ławeczka by na to pomogła
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies