Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?

Kamajla 22:02, 15 maj 2014


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
tak szczerze, to trochę zmodyfikowałam Danusiowy projekt, bo z ręką na sercu przyznaję, że nie bardzo umiałam go odczytać i zostawiłam cyprysiki i kulki po bokach, żywopłot i drzewo (które już wcześniej postanowiłam, że tam będzie), a środek to już "sama" wykombinowałam, chociaż wiadomo, naoglądałam się różnych projektów
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Malgosik 22:09, 15 maj 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Kamajla napisał(a)
tak szczerze, to trochę zmodyfikowałam Danusiowy projekt, bo z ręką na sercu przyznaję, że nie bardzo umiałam go odczytać i zostawiłam cyprysiki i kulki po bokach, żywopłot i drzewo (które już wcześniej postanowiłam, że tam będzie), a środek to już "sama" wykombinowałam, chociaż wiadomo, naoglądałam się różnych projektów


ale już widać zmianę trendu
ja jeszcze nie założyłam swojego wątku
szkic mam, ale poszczególnych nasadzeń nie mam
wolę oglądać zdjęcia u innych niż rysować
ale Tobie idzie to dobrze
zobacz na początki any art, ma całkiem podobny front do Twojego, to znaczy rabatę frontową

tutaj są jej początki:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/674-any-ogrod-maly-czyli-wygrana-walka-z-ugorem

a tutaj zobacz w wizytówce efekt końcowy
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4156-wizytowka-any-ogrod-maly-czyli-wygrana-walka-z-ugorem
____________________
Ogród na glinie
Kamajla 22:11, 15 maj 2014


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
Malgosik napisał(a)


Witaj

Dobrze Ci idzie projektowanie.
Witam się po sąsiedzku.
Mi podoba się ta rabat, jest uporządkowana, a kolory są jaskrawe, bo są nienaturalne, z programu komputerowego. Kontrasty są dobre, bo rośliny podkreślają wzajemnie swoją urodę.
Jedynie bardziej podobałby mi się ambrowiec na środku tej rabaty, jako główny jej element.
Tak z boku to miałby uzasadnienie gdyby było kilka mniejszych drzew wzdłuż ścieżki.
To oczywiście moje osobiste odczucia.


Dzięki za dobre słowo dobra kobieto A Twój wątek?? Tworzy się mam nadzieję
Ambrowca jak już mi się uda go nabyć będę ustawiała w różnych konfiguracjach coby wybrać najlepszą.

pozdrawiam
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Kamajla 22:13, 15 maj 2014


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
Malgosik, ogródek Any-art to jam przerobiony od deski do deski u niej właśnie urzekło mnie połączenie żurawki caramel z trzmieliną emeralnd gold i do tego ciemna zieleń kulek
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Kamajla 22:15, 15 maj 2014


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
ana-art zmienia teraz tą rabatę i trzyma wszystkich w napięciu, nic nie pokazuje
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Malgosik 22:29, 15 maj 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Kamajla napisał(a)


Dzięki za dobre słowo dobra kobieto A Twój wątek?? Tworzy się mam nadzieję
Ambrowca jak już mi się uda go nabyć będę ustawiała w różnych konfiguracjach coby wybrać najlepszą.

pozdrawiam


ja też mam ambrowca, sadziłam jesienią
kupiłam na około 2,2 m wysoki
narazie wiosną podkrzesałam od dołu 7 gałązek by go wyprowadzić trochę wyżej
korona nie będzie imponująca w tym roku
ale jest piękny jesienią!
____________________
Ogród na glinie
Kamajla 22:43, 15 maj 2014


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
no właśnie wiem, że jest piękny, a ja uwielbiam takie jesienne barwy
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
alinak 23:01, 15 maj 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Kamila ja wpadam przywitać się i wtrącić swoje trzy grosze ..zamiast kulek Danica zdecyduj się na bukszpany . Thuja danica w późniejszych latach rozłazi się w zimie pod śniegiem i szybko się starzeje , podczas gdy bukszpan trzyma się kupy ...zobacz u mnie ostatni post jak wygląda potem odmładzanie ..straszna kiszka . ja je teraz wywalę chyba ...po za tym projekt fajny ale ambrowiec daj obowiązkowo
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Kamajla 14:15, 16 maj 2014


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
znalazłam to zdjęcie z artykułu, o ktorym wspominałam
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/315-rozchodniki-okazale-byliny-dla-poczatkujacych-i-zaawansowanych/photos



tylko tutaj wszystkiego więcej i w równych liniach no izamiast trzmieliny jest coś innego - ilex crenata goldem gem??
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Kamajla 14:17, 16 maj 2014


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
alinak napisał(a)
Kamila ja wpadam przywitać się i wtrącić swoje trzy grosze ..zamiast kulek Danica zdecyduj się na bukszpany . Thuja danica w późniejszych latach rozłazi się w zimie pod śniegiem i szybko się starzeje , podczas gdy bukszpan trzyma się kupy ...zobacz u mnie ostatni post jak wygląda potem odmładzanie ..straszna kiszka . ja je teraz wywalę chyba ...po za tym projekt fajny ale ambrowiec daj obowiązkowo


też wolałabym bukszpany, zobaczę, może się uda
dzięki, że zajrzałaś - u Ciebie bywałam skrycie, wieczorkiem zerknę jeszcze co tam aktualnie porabiasz
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies