Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Margaret-ki :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Margaret-ki :)

Magdalena25 21:49, 18 maj 2015


Dołączył: 05 cze 2014
Posty: 350
Wypiękniał ten Twój ogród. Dawno mnie nie było i troszkę nadrabiam zaległości. Pozdrawiam
____________________
Magda - Początkujący ogród Magdy
paulina_ns 21:53, 18 maj 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
ehh zazdroszczę Ci tego stawu, pięknie miejsce no i widzę cudnego pieska
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
sylwia_slomc... 23:02, 18 maj 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
Ale piękne tamaryszki, ale mój mikrus też kwitnie ha.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
malgorzata_s... 15:04, 19 maj 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Fajna wyprawa Wiesz że ja tam jeszcze nie byłam?Skandal
Kochana napisałaś u mnie że chcesz zmieniać jak patrzysz u mnie. Ja dałabym wiele za te brzozy i staw Ty masz zupełnie inny ogród, naturalistyczny , cudny i duży. Mój mały i dlatego musi być w ramach a wolałabym taki jak twój
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
sylwia_slomc... 00:08, 20 maj 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
Dziewczyny zawsze chcemy czegoś co mają inni, a oni tego co my mamy. To tak jak z włosami jak masz proste to chciałabyś kręcone, a ta co ma kręcone marzy o prostych. Nauczmy się cieszyć tym co jest. Choć to nie łatwe jak patrzę na wasze ogrody.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Margaret_ka 21:40, 20 maj 2015


Dołączył: 21 paź 2013
Posty: 558
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Fajna wyprawa Wiesz że ja tam jeszcze nie byłam?Skandal

My byliśmy tak przy okazji, bo głównym celem było zoo i afrykanarium, bo wycieczka z dzieciaczkami. Teraz tam królują rododendrony, kwitną jak szalone.
Gosiu całusek za pocieszanie w kwestii ogrodu. Już nie będę marudziła. Tylko muszę Was dokładnie obserwować i uczyć się jak zagospodarować moją przestrzeń.

sylwia_slomczewska napisał(a)
Dziewczyny zawsze chcemy czegoś co mają inni, a oni tego co my mamy... Nauczmy się cieszyć tym co jest. Choć to nie łatwe jak patrzę na wasze ogrody.

Sylwia, to nie do końca tak. Ja nie chciałabym zamieniać mojego ogrodu na inny, bo kocham już to miejsce. Tylko chciałabym nauczyć się takich sztuczek jakie stosują Mistrzowie między innymi jak Gosia z Ciociogrodu. Gosia cokolwiek zmieni, dosadzi to zawsze jest to zmiana na plus. A ja czasem coś zrobię i później mam inną wizję. Ale mam nadzieję, ze z Waszą pomocą oraz metodą prób i błędów ogarnę kiedyś tą nasza przestrzeń.


W niedzielę zadzwonił znajomy, że ma dla nas trochę sadzonek truskawki i jeżyn bezkolcowych. Chętnie przyjmę, tylko nie mamy na to przeznaczonego miejsca z dobrą ziemią. Więc przemarsz z małżonkiem po placu, palcem w powietrzu porysowaliśmy co gdzie ma być i tym oto sposobem zaraz w poniedziałek mąż zaczął przekopywać spory plac, a ja zamówiłam kolejne 8 ton ziemi z torfem. Będą tak głównie maliny, jeżyna i około 20m2 truskawki. Będzie też miejsce na czarną porzeczkę, agrest i rabarbar. Sadzonki już kupione. Póki co truskawki wsadzam na połowie planowanego placu, resztę dosadzę na jesień, a teraz na drugiej części wykorzystam miejsce pod warzywa. Posadziłam pomidory, przeflancuję cześć warzyw ze skrzynek, dosieję kopru, rzodkiewki i sałaty.

Gdyby ktoś z Was miał nadwyżki truskawek lub malin to chętnie przygarnę.
____________________
Ogród Margaret-ki
sylwia_slomc... 00:15, 21 maj 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
Jeśli teraz posadzisz truskawki jest duża szansa, że z końcem lipca początkiem sierpnia będziesz mieć własne sadzonki na pędach. A te sadzonki, które masz dostać będą w doniczkach czy z gołym korzeniem?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
IzaK 12:47, 22 maj 2015


Dołączył: 16 lip 2013
Posty: 417
ależ pięknie u Ciebie... klimatycznie z tym stawem
będę podglądać
____________________
Iza - U "Zielonej" Ogrodniczki
Mirella 17:06, 22 maj 2015


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Śliczny ogród ...mostek i staw ...zatrzymałam się w tym miejscu na chwilę...aby się pozachwycać urodą tego miejsca.
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
Gardener27 17:20, 01 cze 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Witam


Zdjęcia z wyjazdu obejrzałem Też się musze przyznać że nigdy tam nie byłem a wiele dobrego się słyszy o tym wspaniałym miejscu
Czytam że nowa rabata konsumpcyjna ma powstać Matko ... aż 8 ton ziemi ? Strasznie tego dużo ale na tak przygotowanym podłożu wszystko będzie rosło jak na drożdżach
Tego stawu Ci bardzo zazdroszczę W upalne dni fajnie posiedzieć na tym mostku z opuszczonymi nogami do wody

Pozdrawiam
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies