Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na Łowieckiej

Pokaż wątki Pokaż posty

Na Łowieckiej

polinka 11:22, 03 wrz 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
inag napisał(a)
Pamiętacie, że wiosną sadziłam takie tyci tyci tyciusieńkie rozplenice Lady U? Z okna nie było ich wcale widać. Zastanawiałam się co z nich będzie i czy rzeczywiście będą takie imponujące jak obiecywano. Były tak maleńkie, że nawet nie łudziłam się, że w tym roku zakwitną. A tymczasem:

(Są 100 razy ładniejsze niż Hameln. Mają trzy razy większe kłosy - takie bardziej "mięsiste" i widoczne z daleka. Nowe kłosy są kremowe. Te starsze robią się bardziej brązowawe. Naprawde na żywo robią wrażenie. Hameln wypuszcza wyszystkie kłosy od razu w jednym czasie a Lady U stopniowo. Wciąż wychodzą z nich nowe i jest ich coraz więcej.)


Cześć Kochana Ilonko)

Tradycyjnie w niedzielę przed południem jestem u Ciebie
U mnie też LU jest ogromna i uwielbiam ją za tą bujność. Marta Zielona też ją ma i również twierdzi, że to gigant wśród rozplenic.

Buziaki niedzielne
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Agi2006 13:58, 03 wrz 2017


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Witaj. No jak zwykle wypas na maksa A jak tam Twoje seslerie jesienne? Widać je na jednym ze zdjęć ale ciekawa jestem Twoich odczuć. ja jeszcze tych swoich nie zamówiłam , bo raz , ze nie mogłam z uwagi na nieprzeciągniete kable do lampek ( na szczęście już od 2 dni są), a dwa, ze nie mogę nadal podjąć decyzji co do kwater pod ss..... A że miałam dużo czasu na rozmyślanie z uwagi na brak oświetlenia pod śś nadal niestety jestem w martwym punkcie. A już teraz podobno traw sadzić nie wolno
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Luki 15:59, 03 wrz 2017


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Ilonko jest pięknie i donoszę, że posadzone Polar Beary pod wpływem Twojego szpaleru są piękne i w ogóle nie żałuję decyzji No może troszkę się kładą, ale młode jeszcze
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
A_gawa 17:19, 03 wrz 2017


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
A ja w ogródku też mam dwa rodzaje rozplenic, choć byly kupione pod jedną nazwą. Będę Was prosić o rozpoznanie.

Jupi Ilonka!
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
inag 21:39, 03 wrz 2017


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Mirka napisał(a)
Daj znać czy chcesz.☺

Chcieć to ja chcę ale nie mam pomysłu gdzie mogłabym ją wsadzić. U mnie już gęsto się zrobiło Pomyślę jeszcze ale dzięki za propozycje
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
inag 21:46, 03 wrz 2017


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
babka napisał(a)
No moja droga, znów dałaś czadu ! Rzadko bywasz ale za to spektakularnie !
Śliczna ta Lady U aż mi slinka pociekła Dziś kupiłam hameln i po posadzeniu stwierdziłam, że jej wcale nie widac na tle cyprysów. Przydałaby się taka wyrazista.
A hortensje Twoje sztywne, u mnie znów poległy. Deszcze i nawałnica je zmęczyły ale mimo to uważam że zbyt wiotkie jak na tak olbrzymie kwiatostany. Nie mam do nich szczęścia i rozmyslam nad alternatywnymi roślinami. Może coś zaproponujesz ?
Jak zwierzaki się mają ? U mnie geriatria na całego
Pozdrawiam cieplutko

Oj, z tym czadem to przegięłaś
Powiem Ci szczerze, że jestem nią zauroczona. Naprawdę mnie miło zaskoczyła. Na żywo wygląda lepiej niż na zdjęciach (taki psikus bo zazwyczaj jest odwrotnie)
Hortensje mam popodwiązywane dlatego stoją. Gdyby nie to to by leżały na całej linii Mój J. zrobił takie linki dla nich bo nawet nie było jak trawy skosić. Masz rację że jak na takie duże kwiatostany to powinny mieć sztywniejsze łodygi. Nie wiem czym możnabyłoby zastąpić hortensje... Nic mi nie przychodzi do głowy ale jak coś wymyślę to dam znać na pewno.
Zwierzaki mają się dobrze (odpukać). Broją na całego i nie dają o sobie zapomnieć więc jest dobrze Skrobnij coś więcej co u Ciebie
Uściski!
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
inag 21:50, 03 wrz 2017


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
babka napisał(a)

Jak widzisz ją przed hortensją Polar Bear, nie za wysoka byłaby ??

Właśnie u mnie tak jest. W rogu rosną trzy Polary ale na razie ich nie widać bo były maleńkie kiedy je sadziłam. Zobaczymy za rok. Wtedy coś więcej będę mogła Ci powiedzieć. Na tę chwilę schowały się za trawami. Wydaje mi się jednak, że kiedy nie będą tak mocno cięte wiosną to może być je widać (Tak sobie to wyyśliłam przynajmniej)

(Tutaj masz dowód)
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
inag 21:56, 03 wrz 2017


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
nawigatorka napisał(a)
moje Bukszpany już w dużej mierze odrosły. A Myslalm ze dopiero za rok będą lepsze. Pryskalam i podkreślam topsinem i czymś jeszcze na grzyba signum chyba.
A sesleria i do mnie przyszła choc po 2 miesiącach czekania na dostawę wiesz od kogo zmieniłam przyedawce.

O to dobrze, ze bukszpany mają się lepiej Boję się tylko, że to będzie się powtarzało co roku a wtedy będą marną ozdobą... U mnie do odrośnięcia im dużo brakuje ale zaczynają okazywać wolę życia. Poszło tak dziwnie bo "tylko" 6 kul. 3 rosnące obok są piękne i 5 wielkich na przodzie również idealne. Ponadto sporo metrów obwódki bukszpanowej obok tych "chorych" też nie tkniętych zarazą. Nie wiem co o tym sądzić...
To chyba ja miałam więcej szczęścia do seslerii z tego źródła bo dostałam ją po kilku dniach. Najważniejsze, że je wreszcie masz
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
inag 22:00, 03 wrz 2017


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
nawigatorka napisał(a)
Lady chybabyez bardziej wyprostowana co? Piekna jest. A hameln to tez potwory nawet u mnie

Tak. zdecydowanie bardziej choć też troszeczkę się przewiesza ale bez porównania do Hameln. Ogólnie jak dla mnie to bije ją na głowę pod każdym względem. Kwitnienie jest mega obfite. Są po prostu obsypane kłosami i cały czas wypuszczają nowe. Zastanawiałam się nawet kiedy one skończą Jak już Hameln zacznie u mnie łysieć od środka to na pewno je wymienię na te odmianę właśnie. Zobaczymy jeszcze tylko jak przezimuje.
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
inag 22:00, 03 wrz 2017


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
anka_ napisał(a)
Ilona nie tylko ty tak masz. Ten rok przez tą pogodę daje się ogrodowo we znaki, a przecież nie tylko ogrodem człowiek żyje.

Lady U cudowne.

Dzięki. Choć trochę czuję się usprawiedliwiona
Pozdrowienia!!!
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies