Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » w Oborze też mogą być ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

w Oborze też mogą być ogrody

sylwia_slomc... 23:53, 01 cze 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Widzę Matko Polko, że działasz To bardzo dobrze
I tak sobie myślę po cichutku i szczerze teraz napiszę więc się proszę nie obrażać , ani nic Ale zastanawiam się czy to dobry kierunek i styl wybrany?
Ja bym tu bardziej widziała ogród sielski , taki w stylu babcinych ogródków , trochę naturalny i popuszczony na luz Nie czepiam się , żeby była jasność, ale taki bardziej by mi do otoczenia pasował niż formalny bo taki zaczynam obserwować i nie dla tego ,że ja tak lubię tylko tak mi zagrało z budynkami , otoczeniem i klimatem miejsca. Każdy ma jak mu pasuje oczywiście, mnie się wszystkie style podobają, prócz bardzo nowoczesnego bo tego nawet w domu nie lubię Ale tutaj tak bym właśnie widziała, przemyśl.....zobacz jak ma Pszczółka Ewcia i jak to u Niej pasuje pięknie. A tutaj trzeba będzie bardzo uważać żeby nie powstał zgrzyt z otoczeniem. No to namieszałam.....chyba, że się bardzo upierasz.....Na pewno będzie pięknie tak jak sadzisz, ale czy będzie pasować???.....no trudno puszczam i puszczam też oko
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Alisonek 00:11, 02 cze 2016


Dołączył: 05 lis 2013
Posty: 2771
Cześć Sylwia
nie obrażę się, bo każdy głos jest ważny i każda opinia ma coś w sobie i dziękuję za Twoją szczerość.
wydaje mi się że udaje mi się łączyć sielskość (mam tu na myśli wszelkiego rodzaju róże, piwonie, graby, rozchodniki i szałwie, iglaki,jeżówki) z tymi rarytasami ogrodniczymi- rodki, horti, żurawki, trawki, clematisy i co tam jeszcze jest ogród puszczony hmmmm, jak wszystko się rozrośnie to i tak jest busz i żadnych linii nie widać a jak jeszcze mniszki do kolan sięgają to już w ogóle wieś na maksa ;D
a co do otoczenia- sąsiedzi już zrobili elewację i pewnie w dalszej przyszłości nasz dom też dostanie nową twarz.
i co najwazniejsze ja uwielbiam przesadzać rośliny niektóre już 3/4 razy zmieniały swoje miejsce zanim znalazłam im to ostateczne. i jak coś mi nie pasuje-tak np było z pysznogłókami to to wymieniam na coś innego i wydaję rośliny znajomym. żurawki chyba dostał już każdy sąsiad
____________________
w Oborze też mogą być ogrody :)
MirellaB 00:20, 02 cze 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Alicja, ale trafiłam na fotorelację do Ciebie na dobranoc. Matko ile Ty zrobiłaś, jejku jaka Ty musisz być silna kobita

Piwonia mnie wprowadziła w zachwyt. To nie jest taka zwykła wiśniowa jak ja mam, tylko jakaś inna - szlachetna - piękna jest

Żurawek szt.4 mam pierwszy rok. Co się robi z ich przekwitniętymi kwiatami? Obcina się? Strasznie mnie denerwują takie cieniutkie badylki.

W tle widzę piękne trzmieliny na pniu
Pokaż je następnym razem bliżej

A ziemia u Ciebie taka ciemna dobra czy to jest nawieziona?



____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
wiunia 08:59, 02 cze 2016


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Niesamowicie powojniki Ci już kwitną!!! U mnie tylko jeden ma piękne ciemnofoletowe kwiaty, a JPII nie ma jeszcze ani jednego kwiatka?
A to zielono - żółte drzewko na tle grabów to wiąz? Ślicznie odbija na tle żywopłotu
Graby już przycięłaś ja się też przymierzam i jeszcz do trzmielin i bukszpanów ale nie widzę narazie terminu wolnego


____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
iwonaal 23:40, 03 cze 2016


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3905
Buziaki
____________________
Zakochana w ogrodach
zabaewa 23:14, 05 cze 2016


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Pozdrowionka Alu. A kiedy znajdziesz czas na wizytę w naszej okolicy ? Muszę się jakoś ogarnąć z czasem i do Ciebie przyjechać - bo obiecuje i obiecuję i jakoś nie dojeżdżam...
Warzywniak jak zwykle wielki i cudny. Przedpłocie mnie powaliło na kolana. W części ozdobnej wszystko Ci bujnie rośnie. I cieszę się, że wisteria Ci tak pięknie kwitnie. Ja na swoją jeszcze ze dwa lata pewnie poczekam - ale sama ją od maleńkości prowadzę to muszę być cierpliwa
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
Marlenaa 19:55, 14 cze 2016


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Ale się napracowałaś kobieto, podziwiam Jak gęsto sadziłaś graby i jak dawno temu. U mnie na razie lekko obrośnięte patyczki. Zastanawiam się kiedy będą takie puchate jak Twoje.
____________________
krowy, staw i my
bartek_luberda 20:22, 14 cze 2016


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 2542
A u mnie tylko pokropiło Jak tylko popada też tak zaszaleję z roślinkami bo co kupię to męczę w doniczkach Pozdrawiam
____________________
Ogródeczek
Alisonek 23:07, 22 cze 2016


Dołączył: 05 lis 2013
Posty: 2771
Witajcie Kochani, prawie 3 tyg. mnie nie było. nie powiem popadało u nas ładnie i wszystko ruszyło, w czołówce oczywiście te niepotrzebne chwasty
dodatkowo prowadzimy budowę wielkiej wiaty i jeszcze inne sprawy i forum mi umarło. a no i Euro jest, a ja kibicka jestem
dzisiaj wieczorem kilka fotek ustrzeliłam to Wam pokaże.
najpierw nowy kocur Franka,o przepieknym imieniu Rusek

i właściciel czworonoga

i fotki pt. tłoczno tu

____________________
w Oborze też mogą być ogrody :)
Alisonek 23:38, 22 cze 2016


Dołączył: 05 lis 2013
Posty: 2771
Różane zdjęcia




____________________
w Oborze też mogą być ogrody :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies