Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » w Oborze też mogą być ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

w Oborze też mogą być ogrody

Pszczelarnia 09:57, 12 gru 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Zajrzałam jeszcze raz, bo ta chatka jest piękna. A jak zrobiłaś ciasto? Dasz małą instrukcję wykonania?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Mala_Mi 10:51, 12 gru 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Mój M bronił jak niepodległości wszystkiego co wyrzucam, przycinam przesadzam..
Od niedawna już sam nawet składa propozycje, a nawet sam bierze sie za przekopywanie, by było lepiej.. dojrzał do ogrodu i że czasami tak trzeba.. na poczatku był zgrzyt jak przyjeżdżałam z reklamówka roślin..
Teraz sam mnie wyrzuca bym coś kupiła ..
Chłop musi zobaczyć efekty, wtedy nabiera zapału. I najlepiej jak koledzy pochwalą

Domek z piernika jest... a gdzie Jaś, Małgosia i Baba Jaga?
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Alisonek 18:54, 12 gru 2013


Dołączył: 05 lis 2013
Posty: 2771
Kochana Pszczelarnio, ale chcesz przepis na samo ciasto piernikowe, czy instrukcję co i jak robić???
Bo przepis na pierniki jest taki (to jest na 1 porcję):
kostka margaryny
łyżka smalcu
1 szkl cukru do upalenia na karmel i 1 szkl do ciasta
5 jajek
4 przyprawy piernikowe
1 łyżeczka amoniaku
1 mały słoiczek miodu
mąki ile wejdzie

Cukier na patelni rozpuścić i zbrązowić, do gorącego karmelu wlać ostrożnie 1 szkl gorącej kawy zbożowej/ albo zwykłej naparzonej kawy (bez fusów), do tego płynnego można dodać miód i tłuszcz żeby się rozpuścił. ostudzić do temp. pokojowej. Jajka lekko ubić z ta 1 szkl cukru i dodać do masy. teraz po kolei wsypywać składniki suche, mąka na końcu. dodawać jej powoli i mieszać aż bedzie sztywne. wtedy małe porcje wykładać na stolnicę i wygniatać, ale nie za długo i nie za dużo mąki żeby pierniki nie były twarde. żeby sprawdzić jakie jest ciasto najlepiej wyciąc kilka pierników i piec w piekarniku i patrzeć jak się zachowują. piec w 180 , jakieś 10 min chyba.

a co do chatki to mój sposób był taki. na papierze A4 narysowałam sobie domek. Dach to jest kartka a4 na pół. najważniejsze są te zaczepy na poszczegolnych częściach domku, bo na tym opiera się ciężar i one musza jedna na drugą nachodzić, mój szybki szkic tak wygląda. i tak po upieczeniu docinałam kształty, bo jak ciasto lekko podrosło to już nie chciało się tak ładnie spasować
____________________
w Oborze też mogą być ogrody :)
Alisonek 20:34, 12 gru 2013


Dołączył: 05 lis 2013
Posty: 2771
Asc mój mąż na szczęście uwielbia zabawy z piłą i jak tylko jest coś do ścięcia to on jest do tego pierwszy co do przesadzania to zobaczymy jak będzie wiosną, chociaż wiem że posadzone przez niego szmaragdy długo będą stawiały opór przed nowym miejscem zamieszkania ale się postaram.
Jaś, Małgoś i Jaga leżą grzecznie na blaszce i czekają na jakiś akcent kolorystyczny
Pozdrawiam i zapraszam
____________________
w Oborze też mogą być ogrody :)
Alisonek 20:42, 12 gru 2013


Dołączył: 05 lis 2013
Posty: 2771
Dereniowy podkład/wianek, wczorajsze dzieło w sąsiedztwie króliczka ze ściany
jeszcze tylko trochę ozdób i będzie się nadawał na jakieś drzwi

Na dzisiejszo-nocne robótki trochę materiałów różne różniaste iglaki i kłujaki ;P
listki ostrokrzewu koniecznie muszą być

Trzymajcie kciuki za moje palce i wytrwałość, efekty oczywiście się pojawią, no chyba że będzie wstyd
buziaki
____________________
w Oborze też mogą być ogrody :)
elzbieta_g 20:42, 12 gru 2013


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
twój domek piernikowy niesamowity pomimo instrukcji chyba bym nie dała rady dziś po kilku dniowych namowach córki upiekłyśmy stertę pierniczków ale pachnie w domu pozdrawiam
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
malgorzata_s... 21:42, 12 gru 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
No to czekam z niecierpliwością na efekty
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Alisonek 23:02, 12 gru 2013


Dołączył: 05 lis 2013
Posty: 2771
A niech się dzieje...
tak coś mi wyszło w przerwach pomiędzy cycowaniem i lulaniem
Pan wianek naturalista, jeszcze tylko jakaś rafka do podwiązania i sprawdzenie jak to "cudo" prezentuje się w pozycji wiszącej
chyba, że mam jeszcze coś tam dodać, może orzechy włoskie i suszone pomarańcze?????
____________________
w Oborze też mogą być ogrody :)
Pszczelarnia 09:22, 13 gru 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Alisonku, bardzo dziękuję za fachową instrukcję. Wklejam sobie do kajetu z robótkami.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
WilczaGora 09:43, 13 gru 2013


Dołączył: 31 lip 2012
Posty: 5530
czy Pan naturalista już wisi ?
____________________
WIZYTÓWKA Wilcza pozdrawia Wilcza Gora http://wilczagora.blogspot.com
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies