Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 11:06, 11 paź 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
gosika67 napisał(a)
Racja mnóstwo marcinków , dają kolory teraz w ogrodzie.

Marcinki jesienią gwiazdorzą, niższe są na prawie każdej rabatce


____________________
Dwa ogrody
Gosiek33 11:14, 11 paź 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
paniprzyroda napisał(a)

skierniewicki nabytek




to ten sercolistny?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 11:16, 11 paź 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
paniprzyroda napisał(a)








Co za widok miły memu sercu, może moje jak urosną też będę mogła podobny oglądać?

Sówki przecudne
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
paniprzyroda 11:30, 11 paź 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Sówki są niesamowite. Mogłabym mieć u siebie takich całe stado i żadne nocne hu-hu by mi nie przeszkadzało. To musi być piękne uczucie parkować samochód pod rododendronem. Dobrze się domyśliłam, że byłaś w Sudetach, bo ten rejon słynie z rododendronowych przedwojennych żywopłotów.
Cieszę się, że też podzielasz mój zachwyt nad jesiennym przebarwieniem piwonii. Kilka lat temu mnie to zaskoczyło.
Astrów nigdy dość. Moje mocno ucierpiały z powodu suszy.

Te sówki też przygarnęłabym bez wahania
Kiedy żył wujek, owe rododendrony były w lepszej kondycji. Ciocia robi co może, ale wiek - cóż dodać.
Mam porównanie, widziałam kilkakrotnie rodki u Bożenki, widziałam i tamte. Bożenki też olbrzymy a dużo młodsze. Perfekcyjna opieka Bożenki dała rezultaty, o jakich ja nawet marzyć nie mogę.
Jednak miejsce (góry, las) i wiek tamtych rododendronów stworzyły niezwykłą aurę i klimat, dlatego tak chyba intensywnie to odebrałam.
O astrach pisałam wyżej, chciałabym może inne odmiany, z tym jednak u nas kiepsko. Znajoma w ubiegłym roku kupowała kilka niskich w różnych kolorach, w tym roku zakwitły na taki sam kolor. Nie wiem, co o tym sądzić.
Jesienne przebarwienia piwonii lubię, suchy rok im sprzyjał.
Chciałam dodać nieco wyższych jesiennych akcentów na tej rabacie, dosadziłam molinie, szybko zbrązowiały i nie wiem, czy poradzą sobie.


____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 11:47, 11 paź 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Margarete napisał(a)
Fajny marcinkowy czas nastał. Wbrew pozorom to bardzo wdzięczne i trwałe kwiaty są a do tego te ich intensywne barwy mocno zdobią ogród. Ja też mam kilka kępek. Lubię je bardzo.

Twoje budleje były impulsem żebym kupiła też sobie i gdzieś je wcisnęła choć to graniczyło z cudem ale mam, udało się i mnie cieszy - jedną budleja ale jest, więcej nie weszło

Barbuli zazdroszczę bo moja po trzech zimach bez problemu po czwartej przemarzła, ale wiedziałam że to jest ryzyko, one tak mają...

Małgosiu, o tej porze kolory marcinków chyba każdego zachwycają
Niech budleja dobrze rośnie
Barbulę trzeba kupić ponownie, daje niepowtarzalny kolor jesienią. Jednak jak zmarzła, to trudno się zdecydować na kolejną. Musisz wiedzieć, że one bardzo późno startują wiosną. Tę starszą co roku podejrzliwie oglądam, czy już się obudziła, czy zmarzła. Budleje w starym ogrodzie też mi przemarzły, jednak ostatnio zimy są łagodniejsze i może dlatego obecne rosną bez przeszkód.
Ostatnie kwiaty Jasminy

hortki przybrały pudrowy odcień

judaszowiec

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 11:57, 11 paź 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Basiu, Haniu, miło mi, ze zaglądacie
Nie cięłam jeszcze liści piwonii, ale pewnie lada moment trzeba będzie



____________________
Dwa ogrody
AgnieszkaW 12:08, 11 paź 2018

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Mariolu, ja też zaglądam. Astry oszałamiające Nie "łapią" ci mączniaka? Kiedyś miałam, ale pożegnałam się z nimi właśnie dlatego... Twoje są niezwyklej urody i wyglądają na zdrowe.
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
paniprzyroda 12:12, 11 paź 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Gosiek33 napisał(a)


to ten sercolistny?

Gosiu, astry na pewno będą rosły bez problemu
Tak, to chyba ten sercolistny, chociaz Zoja L. podaje, że biały jest rzadziej spotykany. Specjalistką od astrów nie jestem, zawsze kupuję oczami, a z nazwami mam problem, jeśli nie zapiszę od razu lub nie ma etykiety. Jeszcze zastanawiam się, gdzie posadziłam tego drugiego, o bordowych pączkach, nijak go znaleźć w ogrodzie nie mogę, ha!

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 12:30, 11 paź 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
AgnieszkaW napisał(a)
Mariolu, ja też zaglądam. Astry oszałamiające Nie "łapią" ci mączniaka? Kiedyś miałam, ale pożegnałam się z nimi właśnie dlatego... Twoje są niezwyklej urody i wyglądają na zdrowe.

Aguś, zaglądamy do siebie nawzajem Podziwiam Twoje miłki, nawet mam jedną i zastanawiam się, czy wysiewać nasiona teraz czy wiosną, czy po prostu kupić kilka sadzonek, bo upatrzyłam dla nich miejsce. Jak szybko przyrastają siewki?
Astry póki co mączniaka nie łapią, chociaż w starym miewałam z nim problemy. Wydaje mi się, że lubią dzielenie i odnawianie, stare kępy szybciej poddają się chorobom grzybowym. I chyba nie lubią za dużo wilgoci w podłożu. Przez cały upalny sezon podlałam je może trzy, cztery razy.
Różyczka dla Ciebie

____________________
Dwa ogrody
anpi 12:40, 11 paź 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Ładnie przebarwiają Ci się piwonie ,liście moich chyba umarły na suchoty...takie ciemne...niekonieczne...część wycięłam
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies