Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Nikita 08:21, 10 lip 2019


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Mariolko pozdrawiam i przesyłam kwiatuszka z powodu 7 seteczki...troszke sie spózniłam ale wybaczysz...
A wiesz co to za maczek? Z twoich nasionek. Pieknie kwitnie. Dziękuje kochana kobieto !!!!
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 08:36, 10 lip 2019


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
paniprzyroda napisał(a)
wczoraj wojowałam z agapantami

Jeszcze Mariolko chciałam zapytać o agapanty, jak z nimi postępować? Margarete przywiozła mi agapanta w tegorocznych swoich wojaży. Na razie rośnie sobie w doniczke i ma tylko liście. Na zime musze schować. Jakieś odżywki on potrzebuje ?
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Urszulla 03:26, 11 lip 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
paniprzyroda napisał(a)


Bożenko, trudno mówić o kolekcjach, ale faktem jest, że minimalistką nie jestem
tej samej rabatki ciąg dalszy





Można się u Ciebie uczyć komponowania ciekawej bylinówki. Na ostatniej fotce masz bodziszki?? Bardziej niebieskie liście??
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 03:42, 11 lip 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
paniprzyroda napisał(a)


Ewo, dalie i cynie oraz aksamitki to były żelazne pozycje w moim starym ogrodzie I całkiem duży kilkuarowy warzywnik, krzewy i drzewa owocowe. I przetwórstwo słoikowe w setkach liczone. Dzieci urosły, potrzeby uległy zmianie, miejsca ubyło, ale miłość do dalii i cynii pozostała w miniaturowej formie
Na pewno wybierzesz cudne angielskie pelaśki, możliwości masz nieco inne. Pokazałam te powojniki, które już nabrały masy, kilkanaście innych jeszcze nie zachwyca wielkością. Powojniki wielkokwiatowe miałam w starym, tu sadzę mniej wymagające.
W związku z dyskusją u Ciebie moje czekoladki, to było jedyne wolne miejsce, gdzie mogłam je posadzić




tutaj też rosną moje ulubione funkie, jedna dwuletnia, dwie tegoroczne, na pierwszych dwóch zdjęciach widać też zmarnowane turzyce, miejsce wybitnie im nie odpowiada, a takie ładne były



Genialna ta rabatka

W pierwszej chwili myślałam że to kalie a to funkie. Piszesz że ulubione. Za co dostają taką renomę? Mnie też natchnęło na małe zbieractwo ale naprawdę ciekawych. Duże już wyrzucam poza kilkoma miejscami gdzie rosną i pasują.
Przerzucam się na małe, kupiłam ostatnio dwie
Sesslerię mnożę w tym roku, pójdziecdo przedogródka ale na bylinowej też byłaby fajna. Och, te inspiracje spać już 2 noc nie mogę bo mam tyle pomysłów a u Ciebie też mnie nie opuszczają

Masz fajne bodziszki co rosną zwarcie. Mam jedne o jasno zielonych liściach kwitnące na różowo, nazwy nie znam.


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 03:48, 11 lip 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
Napisz u mnie czy cynie mogę teraz przesadzić w inne miejsce, mają 5cm i przez suszę stoją w miejscu. A chcę je też mieć na drugiej rabatce. Zniosą pikowanie ?
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
paradas 09:43, 11 lip 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Po tych zdjęciach pelargonii u Ciebie to aż mi szkoda że same surfinie wylądowały na skrzyniach okiennych. Ta czekoladowa i ta mocno łososiowa są bardzo ładne
Widzę że nie tylko ja mam boom na paprocie w tym roku. Posadziłem wiertlice, Adiantum i morze pióropuszników które mi uschły.
Zachwycam się nad oczkiem, niespełnione marzenie
paniprzyroda 22:30, 12 lip 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Zana, staram się utrzymać rabaty w określonych kolorach, ale mnogość odcieni tychże czasem daje wrażenie nieładu
Haniu Gruszko, takie ilości słoików to już faktycznie wspomnienie. Mnie też się domki podobają, że tak nieskromnie powiem, dziś myłam im daszki, bo wróble brudzą. Są trzy jako gadżety i trzy dla owadów. Inne wykonane w ubiegłym roku nadal czekają na swoje miejsce.
Mirko, mam tylko te dwie sadzonki ogrodowych hortek, obydwie są od Ciebie, reszta to starsze i rosną w gruncie.
Gosiu, w oczku rozrosły się pistie i hiacynty, ale to jednoroczne w moich warunkach. Jest teraz jeden karaś, drugiego wyłowił i pożarł kot sąsiada.
Miro, letni ogród dziękuje. Przykro z powodu dalii, ale miejmy nadzieję, że te najcenniejsze jednak się uchowały. O lilii napisałam u Ciebie. Ta roślina to pięciornik poziomkowaty.
Kindziu, zastanawiam się, która z żółtych najpiękniejsza.. chyba Shalotka. Dalia może się wyradzać, z moich wieloletnich obserwacji wynika, iż najlepiej rosną w zupełnie nowym miejscu. Sadzone na tym samym pomimo dokarmiania kwitną gorzej. Dlatego co roku zmieniam im zakwaterowanie Coś jak płodozmian, co trzy, cztery lata to samo miejsce.
Pszczółko, ślicznie dziękuję. Z pelargonii jak dotąd jestem zadowolona, róże kwitną non stop, jak nie ta, to inna, mogę na okrągło chodzić z sekatorem
Różowa annabelka do tej pory miała u mnie obóz przetrwania, dopiero w ub. roku znalazłam dla niej miejsce. Nie próbowałam jej ukorzeniać, ale Mirka z wątku Wszystkiego po trochu robiła to chyba z powodzeniem.
Izo, cała przyjemność po mojej stronie
Tamaryszku, cudownie było zobaczyć Twój ogród w Mai
Co do rybek to mam mieszane uczucia, jedna uległa wypadkowi, jak pisałam powyżej. Na pewno w tak małej sadzawce jak moja ( 200 l )muszę wodę natleniać pompką akwariową. Wczoraj i dzisiaj obserwowałam zadziwiające zachowanie mojej rybki.



____________________
Dwa ogrody
ewsyg 22:42, 12 lip 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Mariola, ależ Twój ogród się zmienił. Masz mnóstwo pięknych kwiatów. Jestem zaskoczona tym buszem. U Ciebie nie ma suszy? Świetne oczko wodne i przeuroczy kącik wypoczynkowy.

Pozdrawiam
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
paniprzyroda 22:44, 12 lip 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Otóż przez większość dnia ustawia się przy bąbelkach i próbuje je połykać. Zmienia pozycje, dziś nawet wyskoczyła do góry, zanurkowała i dalej tkwiła w tym samym miejscu.
Zastanawiam się, czy była lekko podduszona i nadrabia braki tlenu, czy to zabawa, czy też po prostu znalazła sobie zajęcie bo samotna jest
Pokarm przyjmuje, połyka kilka kuleczek rano i po południu.
I teraz zastanawiam się, czy jej dokupić druga rybkę, czy po prostu jej coś nie pasuje. Do tej pory nic takiego się nie działo. Czy ktoś ma jakąś wiedzę??
A przy okazji obserwacji rybki dostrzegłam po raz pierwszy piekne niebieskie ważki nad wodą, maleńkie żabki, a skrzeku nie widziałam, mnóstwo owadów, że o ptakach nie wspomnę

foto powyższych wariacji z rybką




____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 23:08, 12 lip 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Madziu, wiem co to za maczek, jak poszperam w archiwum ogrodowym, to nazwę znajdę Agapanty to moja miłość od wielu lat, ale nadal stanowią dla mnie tajemnicę. Na pewno u nas trzeba je schować na zimę, bo zmarzną. Porozmawiamy niebawem
Ula, fajnie, że ta rabatka może być inspiracją. Wszystko zaczęło się od przesadzenia starego cisa jesienią ubiegłego roku. Dodałam mu dwa inne, a całą zimę patrzyłam na przycięte kikuty rosnące na wprost okna tarasowego i zastanawiałam się, co z tym fantem zrobić. Wczesną wiosną przycięłam jeszcze raz cisa, dosadziłam kule bukszpanowe i zaczęłam kopać dalej Zawartość pewnie jeszcze ulegnie modyfikacjom, ale już może być. Ta zielona roślina to pięciornik poziomkowaty, bodziszki Renarda, a funkia trzyma pionowo liście, co pozwala sadzić tuż obok inne roślinki. Mam jeszcze jedną przy oczku Miniaturowych funkii mam kilkanaście odmian, są świetne niektóre jako zadarniacze, inne wolą rosnąć solo i słabo się rozrastają. O cyniach napisałam u Ciebie. Prawdą jest jednak, że nigdy nie pikowałam cynii, zawsze wysiewałam od razu na miejsce stałe.
Damianie, paprocie mogę sadzić dopiero teraz, bo wreszcie mam cień w ogrodzie, przynajmniej w niektórych miejscach. Oczko było naprawdę niskobudżetowe, pewnie i u siebie znajdziesz na nie miejsce
Ewo - ewsyg, to już kilka lat, jak zaczęłam zakładać ten ogród, czas umyka szybko. Teraz wreszcie mogę myśleć o pozostałych fragmentach ogrodu Susza jest i u mnie, rabaty podlewam ale z umiarem. Buziaki.
____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies