Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Zana 20:33, 07 lip 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
U Ciebie jak zwykle naoglądałam się mnogości kolorowego kwiecia. No wszystko Ci tak bujnie kwitnie, że tylko pozazdrościć. Pelargonie piękne, powojniki powalają, a o stipie to już nic nie napiszę.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Gruszka_na_w... 21:13, 07 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Przetwory idące w setki... Piękne wspomnienia.
Bujnie, kolorowo, kwintesencja lata. Uroczy jest ten drewniany domek nad oczkiem.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mirkaka 21:15, 07 lip 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Margerytka40 napisał(a)
Co do knautii to w zeszłym sezonie miałam młodą i też była niewielka za to w tym roku klękajcie narody, potwór się z niej zrobił i już ją ścięłam. Mam sporo siewek i też już kwitną, te są fajne, nieduże.


Świetna wiadomość
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 21:26, 07 lip 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
paniprzyroda napisał(a)


Sadzonki tojeści dostałam od Małej Mi podczas pierwszego spotkania z Nią czytałam też, że bardzo ekspansywna i posadziłam ją w ogranicznikach w zupełnie innym miejscu i o mało jej nie ukatrupiłam. Dwa lata temu przesadziłam resztki obok hortek i wreszcie ją widać. Twoja tez urośnie.
Knautia rośnie bezproblemowo,( tu też ukłon w stronę Jurajskiego za nasionka) przycinam ja dwojako, albo przy ziemi , kiedy sadzonki są duże i rozrośnięte, albo dwie trzecie przekwitających pędów, kwitnie dalej z bocznych przyrostów, potem zakwita ponownie ta krótko przycięta. Praktycznie cały sezon gdzieś w ogrodzie ją widać. A potrafi mieć dobrze ponad metr, nawet na moim ekstremalnie suchym przedpłociu sięga mi ramion Nie przesadzaj jej. Twoje błękitne powojniki to dopiero dają spektakl.
Mirko, posadzone do doniczek i chowane przed przymrozkami do szklarni. Moje daleko w tyle za nimi, najwyższe pąki przymrożone. Czy któraś z nich będzie czerwona?



a to kolejna moja


Wydaje mi się że ode mnie jest ta pierwsza jasnoróżowa, tę u mnie wybarwiam na niebiesko. Natomiast ta która przebarwia się jesienią na czerwony chyba u Ciebie jeszcze nie zakwitła, zobacz u mnie str 568 w poście do Zawitki pokazuję taką z kwiatami trochę falbankowymi, ta przebarwia się na czerwono a właściwie na taki bordo.No chyba że ona ma też takie płatki gładkie, muszę jutro sprawdzić.
W każdym razie ta ode mnie,która teraz jest ciemniejsza różowa i ma sztywniejsze łodygi będzie się wybarwiać na ciemny kolor
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Gosiek33 06:45, 08 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
paniprzyroda napisał(a)
oczko rankiem, przy okazji wyciągnęłam stare liście lilii i podpatrzyłam, że ma kolejny pączek





Znakomite połączenie tojeści orszelinowej z limką, moja rośnie w cieniu, widocznie czas ją nieco do frontu przesadzić

Oczko bardzo zmężniało tak rośliny bujnie rosną, za rok wody nie będzie widać Ile rybek tam mieszka?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
mira 09:20, 08 lip 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
paniprzyroda napisał(a)






Cudowny letni ogród z bogactwem wszystkiego

Co to za liście na dole ?

tak w setki idące przetwory robią wrażenie

Przypomniała mi się dalia czekoladowa - czekam na kwitnienie dalii główne, te z siewu kwitną, nie wiem jakie dalie wykopywałam do wiadra jako zdechłe, łzy lałam to nie zobaczyłam, jest jeszcze kilka co nie wystartowały a i są takie tak objedzone przez ślimaki że zrezygnowały, dopiero jak zakwitną będę weryfikować co mi zostało z moich 80 - niewiele....

oczko masz urokliwe, sporo roślin,- chciałam się doradzić - kupiłam maleńką lilię wodną miniaturkę - jest sobie ale chyba w tym roku nie zakwitnie - jest w produkcyjnej doniczce - pan kazał przesadzić powiedział jak ziemię przygotować i do doniczki tej z dziurkami - ale ja nie wyrobilam się i jeszcze tego ni zrobiłam choć mam wszystko - jak myślisz robić to jeszcze?
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Kindzia 09:23, 08 lip 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
O matko...co za cuda pokazujesz Mam wszystkie te róże w odcieniu żółci...moją ulubienicą jest Candlelight. Długo kwiat trzyma, kształtny krzak tworzy, zdrowa i ładnie przekwita. To chyba moja ulubiona jest

Twoja dalia pierwsza u mnie zaczęła, trochę mnie martwi, bo tak jakby się wyradzała...coraz częściej pokazuje pojedyncze kwiaty. A jest dzielona, zasilana...ki czort
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Pszczelarnia 13:15, 08 lip 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Napasłam oczy wypasionym ogrodem!

Pelargonie, kącik biały ratanowy i róże - naj!

Czy ta różowa h. Annabelle (Pink...) też się tak chętnie dzieli i mnoży jak biała?

Ona jest super do bukietów.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Basilikum 13:23, 08 lip 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
o tak tak, same cuda Piekne soczyste rabaty. Z przyjemnoscia ogladnelam fotki
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Tamaryszek 20:45, 09 lip 2019

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 430
Witaj! Podoba mi się Twoja sadzawka. I woda czyściutka. Czy jesteś zadowolona, że masz tam rybki? Pytam, bo właśnie zupełnie spontanicznie wpuściłam dwa małe karasie do swojego nowego oczka.
Dawno to już było, ale dziękuję za identyfikację piwonii.
____________________
Pozdrawiam , Tamaryszek http://www.ogrodowisko.pl/watek/3042-wizytowka-moj-swiat
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies