Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Kindzia 09:20, 26 mar 2020


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Matko i córko...Mariolko ale masz obfitość wiosennych kolorów! Pięknie!!! I jakie mięsiste szafirki, superzaste, moje to chudziny przy Twoich...

Pozdrawiam serdecznie
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Malgosik 13:43, 26 mar 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Przylaszczki ładne. Nie miałam jeszcze z nimi do czynienia.
Dużo cebul nasadziłaś, bo sporo tego kwiecia u Ciebie.


paniprzyroda napisał(a)
Ogrodoterapia... chociaż tyle dobrego na ten czas




Te narcyzy ładne, na gęsto. Muszę tak zrobić w przyszłym roku. Teraz mam rzadko w kilku doniczkach. Ale sadziłam by po jednej doniczce do domu wnosić i nacieszyć się jeszcze wcześniej.
____________________
Ogród na glinie
Basilikum 14:34, 26 mar 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
paniprzyroda napisał(a)

Izo, chyba użyłam niewłaściwego słowa, na dziś źle się kojarzy...


taka zaraza w dzisiejszych czasach mile widziana ja tez z tego wlasnego zrodla sie zarazilam. Tylko moje przylaszczki jakos marnie sie rozrastaja, mam 3 rok a jakby ich nie przybywa
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
AgnieszkaW 16:26, 26 mar 2020

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Och, jaka piękna wiosna u ciebie. A wiesz, że z nasionek sasanek od Ciebie zakwita mi chyba jedna "Papageno"? Reszta to chyba zwykłe siewki jednak, jak to sasanki, pewnie się zmutowały... Czekam jeszcze, może będzie ich więcej?
Uściski zostawiam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
paniprzyroda 09:35, 29 mar 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
hankaandrus_44 napisał(a)
Podziwiam ogród i Twoje nastawienie do niego. Rojniki cudne!

Hanuś ogród jest nieodłączną częścią mojego życia i mojej rodziny od zawsze i dopóki sił starczy będę w nim pracować i cieszyć się nim. A co los przyniesie któż to wie.. Rojniki bezobsługowe, to fakt, muszę pomyśleć o zbiorczych donicach dla nich, bo ten doniczkowy drobiazg zabiera za dużo miejsca na tarasie.
Haniu Gruszko melduję, że wysiane tydzień temu pory dziś zaczęły wschodzić Selerów nie widać, na szczęście w swojej wsi mam bliziutko pana, który corocznie sprzedaje ich sadzonki, może uda się później kupić.
I rada Renatki-Kokesz poskutkowała, bazylia wzeszła błyskawicznie po postawieniu jej na noc na grzejnik
Pomidory popikowane, jeszcze czekam na podrośnięcie tych do szklarenki.
Na doniczkowanie czeka parę innych warzyw, ale wbrew pozorom, pracując zdalnie wcale nie mam więcej czasu, a wręcz przeciwnie, co najgorsze papierologia nawet w tej sytuacji jest jak zawsze najważniejsza.
Warzywnik póki co u mnie nie będzie wyfikany, ponieważ ma spełnić podstawową funkcję. W piątek syn uprawił mi pole, po południu pograbiłam, wczoraj wysiałam to, co już można wysiać. Wysiewy przykryłam włókniną aby ziemia się nagrzewała, nie wysychała od wiatru a także chroniła od przymrozków. W planach na tę wiosnę jest ogrodzenie działki i wygrodzenie warzywnika. Muszę to zrobić, bo obydwa psy gustują w świeżych młodych marchewkach, strączkach i ogórkach

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 09:54, 29 mar 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Kindziu, szafirki pierwszy rok, tak do końca nie jestem pewna, czy to te, które faktycznie zamawiałam. Powinny być nieco późniejsze i jasnobłękitne
Małgosik - przylaszczki przeniesione ze starego ogrodu, rosną sobie w kilku miejscach, niestety, nie widzę siewek. Cebulowe dosadzam systematycznie co dwa lata
Izo, moje przylaszczki też średnio przyrastają. Dostaną dziś skorupki od jajek i troszkę popiołu
Agnieszko, bardzo się cieszę, że sasanki kwitną, szkoda, że tylko jedna Papageno się trafiła. Z nimi tak pewnie jest jak z jeżówkami, rzadko która z nasion powtórzy cechy rośliny matecznej.
Moje sasanki ubiegłego lata bardzo chorowały, część krzaczków musiałam wyrzucić, zostało ich jednak tyle, aby coś w tym roku zakwitło.
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 10:05, 29 mar 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
trochę wiosny



poranny gość, fota przez okno

____________________
Dwa ogrody
Gosiek33 10:14, 29 mar 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Przylaszczki popiół lubią to im podsypię. Miałam że trzy sadzonki. Dopiero w tym roku widzę ich rozrost. Ale raczej kępki przyrastają i siewek nie widzę.
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
hankaandrus_44 10:43, 29 mar 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7189
Siewki mogą pojawić się 10 metrów od nich. Mrówki przenoszą nasionka.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Gosiek33 11:47, 29 mar 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
hankaandrus_44 napisał(a)
Siewki mogą pojawić się 10 metrów od nich. Mrówki przenoszą nasionka.


Moje rosną z dala od mrówek. Za to kopytnik mrówki faktycznie roznoszą.
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies