Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Urszulla 12:43, 29 mar 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21785
paniprzyroda napisał(a)

Dzięki Ula skoro o obrzeżach mowa - pierwsze tulipany, pewnie dostaną po głowie przez te przymrozki


a tak wyglądały rok temu



Tak może być w tym roku. U mnie magnolia pęka i może ją 3dniowy zimny czas w tych pąkach załatwić. Dobrze że są inne które czekają
A u Ciebie dużo wiosny więc może nie wszystko ucierpi. Pocieszam się też tym że pierwszą wiosną się już cieszymy a jak jej nie będzie a przyjdzie 15st to wszystko wypuści listki i też będzie fajnie

Rojniki masz obłędne, świetne już kolorki mają

Zastanawiałam się wczoraj plewiąc na edenkowej co miałam między róże posadzić kwitnącego i tyle wiem że w zeszłym roku pokazywałaś i mi się podobało. Nie zapisałam i mam teraz ból poszukiwań. Na pewno nie przetaczniki ale może ożankę. Pomożesz?

Poniżej wkleiłam fotkę z zeszłego roku. Tak, to stipa i ożanka w duecie
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 16:08, 29 mar 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21785
paniprzyroda napisał(a)
Zana,

szalejąca stipa




Znalazłam to miejsce u Ciebie
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Malgosik 10:01, 31 mar 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Słodkie te przylaszczki.
Jak tulipany?
Jak ja nie lubię jak się zwieszą przez przymrozek.
____________________
Ogród na glinie
Pszczelarnia 11:37, 31 mar 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mariolu, poproszę więcej Twoich różności. Oglądanie Twojego wątku jest mi najmilsze teraz.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
popcorn 16:22, 31 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Przylaszczki i zawilce... ech! pięknie Mariolko!!!
Runianka od Ciebie ma się dobrze w doniczkach, część nawet kwitnie!!!

buziaki!
____________________
Mój nowy ogródek
galgAsia 16:53, 31 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Przylaszczki, zawilce i cała reszta Wszystko cudniaste
Też zaczęłam flancowanie pomidorków. Stół pod oknem zastawiony. Och, niech ta wiosna już BĘDZIE

Pozdrawiam serdecznie
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Anda 16:57, 31 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
paniprzyroda napisał(a)
trochę wiosny






Ale ślicznie

Bardzo lubię połączenie białego z niebieskim na wiosnę. Przylaszczki masz cudne
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Joku 20:25, 31 mar 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12048
Znalazłaś dla przylaszczek miejsce w nowym ogrodzie? Jakie, tzn. gdzieś pod krzewem?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
paniprzyroda 12:40, 03 kwi 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Gosiu, dobrze wiedzieć, że mrówki roznoszą nasionka kopytnika. Rośnie on i u mnie, niech się rozsiewa, nie miałabym nic przeciwko.
Hanuś, muszę w takim razie baczniej obserwować okolice przylaszczek.
Ula, widzę, że poradziłaś sobie beze mnie Tę stipę akurat wykopałam jesienią, bo to były już trzyletnie kępy i bardzo się rozkładały. Najbardziej przeszkadzały emowi przy koszeniu, biegałam ze sznurkiem i patykami, by je podnosić za każdym razem, gdy kosił. Rosną też tam młodziutkie niebieskości, kwitnące późnym latem ( ot, nazwa uciekła), musiałam je odsłonić. Uzupełniłam te miejsca wiosennymi cebulkami.
Joku, przylaszczki rosną w trzech miejscach, pod dereniem, pod jabłonką ozdobną i kaliną. W starym ogrodzie rosły pod magnolią Ziemia tam była jak puch, próchniczna i zasobna. W momencie zakładania starego ogrodu wierzchnia warstwa ziemi była nawieziona z leśnej kompostowni. Wyrastały przylaszczki, pierwiosnki lekarskie, zawilce...mnóstwo siewek drzew
Karolina - pamiętasz różowe przylaszczki To od Ciebie zakupione
Małgosik - te tulipanki o dziwo przetrwały przymrozki i kwitną, inne botaniczne chyba się nie podniosą.

Anda niebieskości mogę oglądać tylko przez okno. Niestety, dopadło mnie przeziębienie, zatoki i siedzę w domu. Na szczęście z dnia na dzień jest coraz lepiej. Aktualna fotka przez okno.



____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 12:47, 03 kwi 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
galgAsia napisał(a)
Przylaszczki, zawilce i cała reszta Wszystko cudniaste
Też zaczęłam flancowanie pomidorków. Stół pod oknem zastawiony. Och, niech ta wiosna już BĘDZIE

Pozdrawiam serdecznie


Asiu, miło, że zostawiasz ślad
Przymusowe siedzenie w domu skutkuje dużą ilością czasu na pikowanie Zamawiam u swoich chłopców transport ziemi i doniczek do ogrzewanego garażu, w następnym dniu zabieram wszystko do salonu i rozkładam majdan Miejsca na pewno za chwilę braknie, muszą mi złożyć stojące półki.

____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies