Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

Dorota123 21:08, 01 cze 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
AniazUroczyska napisał(a)


U mnie też się wysiały w sporej ilości z czego się bardzo cieszę. Dziś podobnie jak u Ciebie, całe łany położone- smutny widok. Drugie Twoje maki - rewelacyjne!
W ogóle po wizycie, zachwyt zostawiam . Takie wszystko u Ciebie, zadbane, dopieszczone, skomponowane...no i soczyste
Z tym dopieszczeniem to nie do końca prawda, w tej chwili trzeba wycinać wszystko co zbędne na rabatach. Jak nie pousuwam przekwitłych maków i orlików to za chwilę wszystko będzie zduszone i padnie. Jest teraz dość wilgoci w ziemi, a wentylacji między roślinami żadnej. Najbardziej się obawiam o jeżówki, gipsówki, rutewki i astry chińskie. One w tej chwili mają bardzo delikatne listki, a takie są bardzo podatne na gnicie.
Za miłe słowa bardzo dziękuję.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
oliwka 22:25, 01 cze 2020


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
łał szał kolorów!!!! Podoba mi się ten zakątek gdzie trzmielina wspina sie po joedłce -magicznie !!!! i jeszcze te donice białe na stojakch bardzo romantycznie !
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
ElzbietaFranka 23:53, 01 cze 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Dorotka ale bujnie wszystko rośnie. Te maki są piękne czekam na kwitnięcie swoich bo one się dosyć długo zbierają do pełnego kwitnienia.
Ten wrzosowy rododendron piękny kolor i kwitnienie piękne.
Powiedz ty mi, czy te goździki wysiewałaś czy kupowałaś kępki bo ładne.

Nie wiem czy odpowiedziałaś ostatnio na moje zadane pytanie odnośnie niezapominajek czy tniesz po przekwitnieniu. W ogóle co z nimi zrobić. Może jeszcze nie doszłam na stronę odpowiednią. jestem na 996.

Jednym słowem busz ale za to jaki

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sylwia_slomc... 00:05, 02 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Dorota123 napisał(a)
Dziękuję Agatko
Wczoraj przeszłam między jednymi, a drugimi kroplami deszczu i dopadł mnie kryzys ogrodniczy. Pozwoliłam rosnąć dzikim makom, a one tak się rozpanoszyły, że zaczynają wszystko pożerać. Na dodatek te ogromne krzaki maków pod wpływem deszczu i wiatru i położyły się na innych roślinach. Nie dam rady okiełznać tego wszystkiego.

Popatrz, a u mnie te dzikie maki w łące wyginęły, a miałam taki łan....
Zostało kilka bylinowych i tyle.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
danuta_szwajcer 16:28, 05 cze 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Też się zachwycam tym zdjęciem , tajemniczy ogród A jak tam róże u Ciebie? Pogoda niezbyt dobra dla nich. Pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Dorota123 10:55, 06 cze 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
oliwka napisał(a)
łał szał kolorów!!!! Podoba mi się ten zakątek gdzie trzmielina wspina sie po joedłce -magicznie !!!! i jeszcze te donice białe na stojakch bardzo romantycznie !
No to jeszcze kilka ujęć na ten zakątek. Od lat nie mogę się zdecydować czy chcę bardziej romantycznie, czy raczej w bardziej nowoczesnym kierunku. Ten romantyzm ciągle wygrywa.
Donice nadal siedzą w altanie schowane przed przelotnymi deszczami. Ich miejsce zajmują na razie funkie, które są też całkiem dekoracyjne i wypełniają donice.








____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 11:06, 06 cze 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
ElzbietaFranka napisał(a)
Dorotka ale bujnie wszystko rośnie. Te maki są piękne czekam na kwitnięcie swoich bo one się dosyć długo zbierają do pełnego kwitnienia.
Ten wrzosowy rododendron piękny kolor i kwitnienie piękne.
Powiedz ty mi, czy te goździki wysiewałaś czy kupowałaś kępki bo ładne.

Nie wiem czy odpowiedziałaś ostatnio na moje zadane pytanie odnośnie niezapominajek czy tniesz po przekwitnieniu. W ogóle co z nimi zrobić. Może jeszcze nie doszłam na stronę odpowiednią. jestem na 996.

Jednym słowem busz ale za to jaki

Pozdrawiam
U mnie rabaty kipią od roślin, ale już przez ten mój busz widzę straty w roślinach. Za ciasno, za gęsto.
Goździk rozmnażałam jesienią, odrywałam kawałek, co dzień zraszałam i namnożyłam sobie ich całkiem sporo. Żmudne zajęcie, ale ja wytrwała jestem w swoich działaniach. Żeby tylko sił było więcej, ostatnio mam spore tyły w ogrodzie.
O niezapominajkach już kiedyś odpowiadałam, wyrywam je.


Tu pokazuję ogród przylegający do altany, mocno zacienione i suche miejsce.






____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 11:12, 06 cze 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
sylwia_slomczewska napisał(a)

Popatrz, a u mnie te dzikie maki w łące wyginęły, a miałam taki łan....
Zostało kilka bylinowych i tyle.
Ja wyrywałam ogromne krzaki maków z mnustwem pąków tuż przed ich kwitnieniem. Zagłuszały wszystko, dziwne, że u Ciebie wyginęły, może miały za sucho, moje były regularnie podlewane. Nie specjalnie, ale korzystały z dobrodziejstw moich kwiatków.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 11:30, 06 cze 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
danuta_szwajcer napisał(a)
Też się zachwycam tym zdjęciem , tajemniczy ogród A jak tam róże u Ciebie? Pogoda niezbyt dobra dla nich. Pozdrawiam
Dziękuję róże nieśmiało zaczynają, na razie nie ma szału, ale nieźle się zapowiadają. U mnie gdzie nie spojrzeć to rosną róże, mam ich ponad 80 sztuk.
Ze względu na zieleniejącą wodę biłam się z myślami czy nie zlikwidować kałuży. Niby szukałam inspiracji co zmienić, jakie rośliny kupić, ale moje zdrowie i siły nie bardzo pozwalają na utrzymanie tak pracochłonnej kałuży. Wspomniałam przy wnuku, że chyba ją zlikwiduję, a on krzyknął, że się nie zgadza.
No więc zostaje, zastosowałam się do rad Joanny i umieściłam w kawałku rajstopy kwaśny torf. Zanurzyłam go najpierw w wiadrze z wodą, a później włożyłam na dno kałuży i nalałam nową wodę. Zobaczymy, czy to pomoże. Mycie żwiru i częsta wymiana wody jest ponad moje siły.


Prywatny jurassic park mojego wnuka, no przecież nie mogę pozbawić dinosaurów wodopoju.






____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Waclaw 21:03, 06 cze 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Dorota123 napisał(a)



Prywatny jurassic park mojego wnuka, no przecież nie mogę pozbawić dinosaurów wodopoju.





super jurassick park
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies