Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

JoannA 08:42, 08 cze 2020


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Dorota123 napisał(a)
Dziewanny z każdym rokiem robią się większe sadzonki, zwróć uwagę że zimą ładnie utrzymują nasionka w kuleczkach. W ubiegłym roku nie ścinałam ich i wiosną posypałam w różnych miejscach w ogrodzie. Mam młode siewki, a ubiegłoroczne mają po jednym kwiatuszku.
Niezapominajki chyba zawsze tak mają, że jeszcze nie zdążą dobrze przekwitnąć a już siada na nich szara pleśń.

Zatopiłam w kałuży w uciętej rajstopie kwaśny torf.





Zauważyłam Dorotko że dziewanny z każdym rokiem ładniej przerastają. Rok temu kwitły jedną gałązką, a w tym 3-4 już kwitną. Zrobiłam błąd wycinając kwiatostany po przekwitnięciu. W tym roku za Twoją radą zostawię do wiosny bo chciałabym mieć własne siewki.
Mam nadzieję że torf pomoże na glony. W dalszym ciągu polecam rośliny wodne oczyszczające i natleniające wodę.
Obrazki z ogrodu jak zawsze śliczne.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
sylwia_slomc... 10:13, 08 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Dorota123 napisał(a)
Sylwio w mojej kałuży różne stwory zamieszkały, aż kaczuszki w szuwarach się ukryły. My tymi dinosaurami to już dwa lata się bawimy.





Dobre 5 lat u nas dinozaury były na tapecie i to tak , że wszystko musiało być o dinozaurach, a najlepiej książki i filmy , potem o nich jak znawcy rozmawiali, jak jechaliśmy autobusem to cały autobus siedział z rozdziawionymi buziami i słuchał, ja tej wiedzy nie miałam co oni o nich wiedzieliPotem to minęło i zaczęły się zespoły muzyczne i plakaty Metalowców i Rockmenów, a teraz koncerty( cierpią bardzo bo sporo w tym sezonie odwołanych, a bilety już kupili i trzeba oddawać)
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dorota123 11:53, 08 cze 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
JoannA napisał(a)

Zauważyłam Dorotko że dziewanny z każdym rokiem ładniej przerastają. Rok temu kwitły jedną gałązką, a w tym 3-4 już kwitną. Zrobiłam błąd wycinając kwiatostany po przekwitnięciu. W tym roku za Twoją radą zostawię do wiosny bo chciałabym mieć własne siewki.
Mam nadzieję że torf pomoże na glony. W dalszym ciągu polecam rośliny wodne oczyszczające i natleniające wodę.
Obrazki z ogrodu jak zawsze śliczne.
Na pewno zamówię rośliny, ale pisałaś że długo czekałaś, a ja w tym miesiącu mam kilka wizyt w klinice. Obawiam się, że nawet jakby kurier zostawił pod drzwiami to mi słoneczko upiecze te rośliny. Dziękuję za miłe słowa





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 11:59, 08 cze 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
ryska napisał(a)
Dorotka nadaję Ci order super babci, super ogrodniczki i super dekoratorki
Dziękuję za wszystkie "super"
Moje nowe podpórki do hortensji strąg anabel.





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 12:12, 08 cze 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
KasiaBawaria napisał(a)


Cudownych ma dziadkow Ja niestety nie mialam, wiec doceniam to, ze moje dzieci czasami moga do swoich dziadkow pojechac. Super babcia z ciebie

Piekne te orliki, te biale tez mnie zachwycily. Ponownie sie przypominam o nasionka. Mam nadzieje, ze zawiaza
Część orlików jeszcze kwitnie, część już musiałam wyciąć. Na pewno jakieś nasionka zbiorę.
Ja pamiętam swoich dziadków, ale oni się ze mną nie bawili. Jedna babcia opiekowała się nami, uczyła mnie z elementarza, czasem grała z nami w warcaby, ale nie dała nam wygrywać, nawet czasem naciągała zasady na swoją korzyść. Ja nauczyłam grać wnuka w warcaby, zaczyna też w szachy, ale nie ma szans żebym z nim wygrała. Zawsze się gdzieś zagapię, albo jak robi głupi ruch podpowiadam słowem "myśl" i on wie, że trzeba zrobić inny , lepszy ruch. Jak przegra z tatą, robi mu wyrzuty, że babcia to mu mówi, żeby myślał.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 12:21, 08 cze 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
sylwia_slomczewska napisał(a)

Dobre 5 lat u nas dinozaury były na tapecie i to tak , że wszystko musiało być o dinozaurach, a najlepiej książki i filmy , potem o nich jak znawcy rozmawiali, jak jechaliśmy autobusem to cały autobus siedział z rozdziawionymi buziami i słuchał, ja tej wiedzy nie miałam co oni o nich wiedzieliPotem to minęło i zaczęły się zespoły muzyczne i plakaty Metalowców i Rockmenów, a teraz koncerty( cierpią bardzo bo sporo w tym sezonie odwołanych, a bilety już kupili i trzeba oddawać)
Mam bajkę o dinozaurach, om ma kilka książek, dzieli je na roślinożerne i mięsożerne, te z sawanny, i te z terenów wodnych.

Ostatnio marzył o szkle powiększającym, musiałam podnosić poszczególne kostki z lamówki, a on podglądał życie mrówek.

Moje maczki





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 12:26, 08 cze 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Najobficiej maki u mnie kwitną te wyrwane na kompostowniku.





a tak mam za budynkiem gospodarczym i za świerkami, to już u sąsiada.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Waclaw 16:28, 08 cze 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Dorota123 napisał(a)
Fajnie jest jak zaczynamy zabawę, gorzej jak w tych gąszczach szukamy dinosaurów. Wnuk rzuca nazwę jakiegoś i prosi żeby go znaleźć, a ja nie znam ich nazw.



Wnuki to specjaliści od nazw. Potrafią wiedzą zaskoczyć
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
anabuko1 17:06, 08 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Dorota123 napisał(a)
Też zauważyłam, że dobrze do siebie pasują ta żurawka z rh. Jesienią dosadzę mu z drugiej strony taką samą żurawkę.
Większość tych dinosaurów sama mu kupiłam, wiedziałam, że on się nimi interesuje. Za miłe słowa ślicznie dziękuję.





I mi się podoba.
Zresztą zawsze lubię zaglądać do ciebie Dorotko.
Roślin u ciebie na bogato.
Piękne kwitnienia i dekoracje
Rodek śliczny .
Bratki wciąż kwitną . U mnie też.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 17:08, 08 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Dorota123 napisał(a)
Mam bajkę o dinozaurach, om ma kilka książek, dzieli je na roślinożerne i mięsożerne, te z sawanny, i te z terenów wodnych.

Ostatnio marzył o szkle powiększającym, musiałam podnosić poszczególne kostki z lamówki, a on podglądał życie mrówek.

Moje maczki






Maczkowo cudnie
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies