Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

Katkak 21:49, 06 cze 2020


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Dorcia zdecydowanie idź w romantyzm. Nowoczesność nijak mi do Twojego ogrodu nie paduje. Do mojego zresztą też. Poza tym natury nie oszukasz. Oj, tyle dinozaurów mieć na sumieniu... Też bym nie odważyła się kałuży likwidować.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
ElzbietaFranka 23:35, 06 cze 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13936
Dorotka a widzisz wyrywasz je i same się rozmnażają. Tyle tego mam że nie wiem co z nimi zrobić bardzo się rozkrzewily.
Popełniłam błąd bo posadziłam wszędzie gdzie się dało i teraz mam to co mam
Usunę wszystkie i ewentualnie same się rozsieja i będą na przyszły rok.

Mój najmłodszy syn też miał zainteresowania dinozaurami. Chodził z nimi do przedszkola miał takie wyjące dzieci uciekaly. Kłopot miałam bo każdy mógł przynieść swoją jedna zabawkę raz w tygodniu a on codziennie z innym chodził zostawiał w szatni i od czasu do czasu ujadały w worku.

Mam tych "dinusie" bo tak je nazywał kilka pudel.

Też mam takie roślinkę na skalniaku która zdominowała inne. Wiosna chciałam ją wyrzucić bo myślałam, że koniec jej żywota a ona odbiła i tak daje czadu że pnie się wszędzie. Po okwitnieciu trzeba ją poskromić.
Zresztą na skalniaku tak mi się w tym roku wszystko rozrasta, dzwonki nie dzwonki trzeba to wszystko rozsadzić.
Teczki sił brakuje, ale co zrobić trzeba iść do przodu.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
KasiaBawaria 10:13, 07 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Dorota123 napisał(a)
Dziękuję róże nieśmiało zaczynają, na razie nie ma szału, ale nieźle się zapowiadają. U mnie gdzie nie spojrzeć to rosną róże, mam ich ponad 80 sztuk.
Ze względu na zieleniejącą wodę biłam się z myślami czy nie zlikwidować kałuży. Niby szukałam inspiracji co zmienić, jakie rośliny kupić, ale moje zdrowie i siły nie bardzo pozwalają na utrzymanie tak pracochłonnej kałuży. Wspomniałam przy wnuku, że chyba ją zlikwiduję, a on krzyknął, że się nie zgadza.
No więc zostaje, zastosowałam się do rad Joanny i umieściłam w kawałku rajstopy kwaśny torf. Zanurzyłam go najpierw w wiadrze z wodą, a później włożyłam na dno kałuży i nalałam nową wodę. Zobaczymy, czy to pomoże. Mycie żwiru i częsta wymiana wody jest ponad moje siły.


Prywatny jurassic park mojego wnuka, no przecież nie mogę pozbawić dinosaurów wodopoju.



Usmialam sie zostaw kaluze, chocby dla wnuka-w akwariach uzywa sie srodka z carbo algexit- nie szkodliwy dla ryb i roslin slimakow i krewetek. Moze to byloby rozwiazaniem?Sa tez wyciagi z torfu z formie koncentratu.
____________________
Zapraszam na kawe
Pola 16:14, 07 cze 2020


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Dorotko, tylko romantyzm w twoim ogrodzie pasuje, gęsto posadzone rośliny pięknie wyglądają i mniej pielenia. Cudnie masz
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
danuta_szwajcer 19:52, 07 cze 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Dorota123 napisał(a)
Dziękuję róże nieśmiało zaczynają, na razie nie ma szału, ale nieźle się zapowiadają. U mnie gdzie nie spojrzeć to rosną róże, mam ich ponad 80 sztuk.
Ze względu na zieleniejącą wodę biłam się z myślami czy nie zlikwidować kałuży. Niby szukałam inspiracji co zmienić, jakie rośliny kupić, ale moje zdrowie i siły nie bardzo pozwalają na utrzymanie tak pracochłonnej kałuży. Wspomniałam przy wnuku, że chyba ją zlikwiduję, a on krzyknął, że się nie zgadza.
No więc zostaje, zastosowałam się do rad Joanny i umieściłam w kawałku rajstopy kwaśny torf. Zanurzyłam go najpierw w wiadrze z wodą, a później włożyłam na dno kałuży i nalałam nową wodę. Zobaczymy, czy to pomoże. Mycie żwiru i częsta wymiana wody jest ponad moje siły.


Prywatny jurassic park mojego wnuka, no przecież nie mogę pozbawić dinosaurów wodopoju.








Prywatny jurassic park wnuka jest imponujący i jak fajnie się bawi, no nie mozesz go tego pozbawić i dobrze robisz, dzieci szybko rosną i należy się cieszyć razem z nimi a on to zapamięta na całe życie To są najpiękniejsze chwile a czas spędzany z wnukami bezcenny. No i jakoś nowoczesności to ja u Ciebie nie widzę, zdecydowanie idz w romantyczność bo to Ci gra w duszy i pięknie tworzysz swój ogród Pozdrawiam i czekam na spektakl róż.
____________________
Liliowo i kolorowo:)
abiko 19:56, 07 cze 2020


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Rozbroił mnie ten wodopój dla dinozaurów
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Nowa12 20:33, 07 cze 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Moi by też byli zachwyceni takim parkiem.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
malgorzata_s... 20:40, 07 cze 2020


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Dorotko Babciu na medal podziwiam Ogród tylko romantyczny
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Dorota123 20:52, 07 cze 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Waclaw napisał(a)


super jurassick park
Fajnie jest jak zaczynamy zabawę, gorzej jak w tych gąszczach szukamy dinosaurów. Wnuk rzuca nazwę jakiegoś i prosi żeby go znaleźć, a ja nie znam ich nazw.





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Aneta1309 21:01, 07 cze 2020


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Wnuczek będzie miał wspaniałe wspomnienia z dzieciństwa spędzonego u dziadków a to olbrzymia wartość
Pozdrawiam
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies