Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

ElzbietaFranka 23:25, 20 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Dorotka zaglądam i jak zwykle jest na co popatrzeć.
Kapustki kupowalas, czy ze swojego siewu. Ja w tym roku posiałam powschodziły, ale wyrosły jakoś dziko nie wiem dlaczego.
Kiedyś mama wszystko sama siaka i flancowala i kapustą wyrastała potężne głowy u mnie nawet się nie zwinęły.
Może coś tam trzeba urywać przycinac.

To są pióra perliczki kiedyś u nas takie byly w domu. Strasznie hałasują.

Dorotka to ty pisałaś o zasadzkach na nornice o słoiczkach z trutka.
Proszę jeszcze raz napisz ile sypiesz tej trutki i gdzie je wkladas.
Bo mam kuropatwy na działce i boje się aby się nie potruly.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anabuko1 08:36, 21 paź 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Podziwiam piękne dalie. Róze śliczne.
Urocze te kapustki.
Jakoś ich nigdy nie sadziłam.
Bardzo ładne te piórka.Ty Dorotko chyba potrafisz wszystko ładnie wykorzystać. Suuper.
No tych rojników to masz duuużoo
Przepiękne one są.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
ElzbietaFranka 15:18, 21 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Jeszcze tak myślę nie dawno widziałam obok w lasku u mnie tak pięknie drzewa mchem i jakimiś grzybami porośnięte jutro je sprowadzę też sobie zrobię rezerwat przyrody chociaż maleńki.


Pozdrawiam Dorotka
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Dorota123 21:38, 21 paź 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
basia3012 napisał(a)


Dorotko, wspaniały, przepiękny pióropusz. Zdolna dziewczyna z Ciebie. Wnuk będzie szczęśliwy.
Te mniejsze ozdoby to trochę rozumiem jak zrobiłaś ale pióropusz? Nie mam pojęcia jak połączyłaś te piórka. Mój wnuk na pewno byłby szczęśliwy gdybym coś takiego mu zrobiła. Podpowiesz? Pewnie w najbliższym czasie to żadnych przebieranek w przedszkolu nie będzie ale i tak byłby dumny, że jest Indianinem.
Podstawą pióropusza jest tekturka do której przykleiłam po obu stronach materiał. Mocowałam klejem na gorąco. Każde piórko na dole owinęłam wełną i też końcówkę maznęłam klejem. Przygotowane pióra rozmieściłam na tekturce i klejem na gorąco przymocowałam. Z popsutej, starej bransoletki wybrałam podłużne elementy i przykleiłam między piórami.
Te niebieskie kółka to tekturka obrobiona na szydełku i też przyklejona. Na koniec przyszyłam szeroką gumkę.
Powodzenia w robieniu dwa wieczory i gotowe. Zabawa przednia, było tropienie śladów zwierząt, później polowanie na niedźwiedzia, pieczenie mięsa dla całej osady, wysyłanie zwiadowców i oswajanie wilków. Wnuk gdy odjeżdżał powiedział do taty, że wreszcie się wybawił.

Dziś prywata na całego, mam nadzieję że mi to wybaczycie, ale babciowanie to świetna zabawa.

Proszę nie cytować zdjęć.






____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 21:46, 21 paź 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
basia3012 napisał(a)


Też tak zrobię. Nigdy tak intensywnego koloru lilii nie miałam a te spodobały mi się. Dziękuję Dorotko.
Kapustki cudne, jak róże. To chyba jednoroczne?
Kapusty są jednoroczne.


____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Gosialuk 21:46, 21 paź 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5300
Świetna zabawa. Masz zdolności i wielkie serce.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
sylwia_slomc... 21:50, 21 paź 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Babciu szczena mi opadła Ty weź rób te pióropusze i sprzedaj, w sezonie Sylwestrowym do szkół i przedszkoli jak świeże bułeczki przed zabawami karnawałowymi by poszły Pewnie nie w tym sezonie bo covid, ale jednak
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dorota123 22:02, 21 paź 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
ElzbietaFranka napisał(a)
Dorotka zaglądam i jak zwykle jest na co popatrzeć.
Kapustki kupowalas, czy ze swojego siewu. Ja w tym roku posiałam powschodziły, ale wyrosły jakoś dziko nie wiem dlaczego.
Kiedyś mama wszystko sama siaka i flancowala i kapustą wyrastała potężne głowy u mnie nawet się nie zwinęły.
Może coś tam trzeba urywać przycinac.

To są pióra perliczki kiedyś u nas takie byly w domu. Strasznie hałasują.

Dorotka to ty pisałaś o zasadzkach na nornice o słoiczkach z trutka.
Proszę jeszcze raz napisz ile sypiesz tej trutki i gdzie je wkladas.
Bo mam kuropatwy na działce i boje się aby się nie potruly.

Pozdrawiam
Kapusty sama wysiewałam, rosły sobie w warzywniku. Kapust się nie obrywa, co najwyżej trzeba opryskać na robaka w odpowiednim czasie, albo posypać popiołem. Też podobno pomaga.


SPOSÓB NA NORNICE

Do małego słoiczka po koncentracie pomidorowym wsypuję 6-8 różowych granulek. Słoiczek przewrócony na bok kładę na rabacie blisko trawnika pod jakąś rośliną, lub za lamówką z bukszpana. Takie słoiczki zazwyczaj kładę w pobliżu posadzonych tulipanów, ale w innych miejscach ogrodu też je mam. Do słoiczków dosypuję granulki co dzień aż przestaną znikać. Nie syp więcej za jednym razem, nornice i myszy wszystko są w stanie wynieść do swojej spiżarni. Jeśli mają mało zjedzą na miejscu.


Elu ja z każdego spaceru coś przynoszę, zawsze z sobą mam reklamówkę na różne znaleziska.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Mirka 22:03, 21 paź 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324




Fajne kapustki Dorotko :
Siałaś nasionka czy sadzonki kupowałaś?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Dorota123 22:09, 21 paź 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
anabuko1 napisał(a)
Podziwiam piękne dalie. Róze śliczne.
Urocze te kapustki.
Jakoś ich nigdy nie sadziłam.
Bardzo ładne te piórka.Ty Dorotko chyba potrafisz wszystko ładnie wykorzystać. Suuper.
No tych rojników to masz duuużoo
Przepiękne one są.
Dziękuję Aniu sporo potrafię zrobić, ale na pewno nie wszystko.
Latam z tymi eszeweriami dwa razy dziennie: wieczorem chowam do wiatrołapu, a rano wynoszę na schody. One nie lubią być w domu, więc jak najdłużej chcę je trzymać na powietrzu. W domu robią się anemiczne i szybko żółkną im listki.



____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies