Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Szmaragdowy Zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Szmaragdowy Zakątek

anabuko1 10:58, 27 wrz 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Madzia widzę ;że Ty ciągle wojazujesz.
Fajnie ci
Może naprawdę powinnaś zostać przewodnikiem ?
To nie byłaś głodna od tej ceny ??
Ja w niedzielę będę sobie spacerować po Warszawie
Jak tam hosty ?? W jesiennych barwach ?
I mnie w większości takie jesienne. Tylko kilka pod winogronem całkiem ładnie wyglądają.
Pozdrawiam
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Nikita 21:36, 30 wrz 2018


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Margarete – oj, załapiesz się na podium na pewno…śmiem nawet twierdzić, że to Ty jesteś niedoścignionym mistrzem w konkurencji „powsinoga – obieżyświat”!!!

Krys – ja też


anabuko1 - Aniu, troszkę wojażuję…bo lubię, wolę tak, niż siedzieć przed TV w domu.
Przewodnik to jednak chyba nie moje klimaty.
Jakoś cena polędwicy mnie zniesmaczyła…
Co tam zwiedzałaś w stolicy?
No, hosty już powolutku zaczynają się złocić…śliczne są także jesienią
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 21:40, 30 wrz 2018


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Jesienne migawki ze „szmaragdowego”




Pan Platan już się złoci


hosty przymierzają już jesienne kreacje


rumienią się jabłuszka,…a poziomki nadal kwitną
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 21:42, 30 wrz 2018


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
W sobotę ekipa łódzka, w grupach i podgrupach (czyli ze znajomymi, z czasoumilaczami płci męskiej, z koleżankami i psiapsiółkami, z kuzynkami i kuzynkami kuzynek) odhaczyła swoją obecność w Łodzi na Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła „Light Move Festival 2018”.
Było fantastycznie! Centrum miasta znów eksplodowało kolorowymi światłami, a na budynkach pojawiły się ruchome mappingi. Oj, było na czym oko zawiesić…








____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 21:44, 30 wrz 2018


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Po drodze mijamy Pasaż Róży. To zaczarowane miejsce w Łodzi. Niby jedno ze zwykłych podwórek przy ulicy Piotrkowskiej…a jednak… ściany szarych, smutnych kamienic pokryte zostały w całości szklaną a właściwie lustrzaną mozaiką. Miliony lustrzanych kawałeczków!!! Widok niesamowity! Jest tam mnóstwo światła (nawet w nocy), a kawałeczki luster robią ogromne wrażenie. Pasaż Róży zachwyca w nocy, ale w dzień musi wyglądać wprost bajecznie, gdy słońce i niebo odbiją się w tych maleńkich lusterkach.
Czegoś takiego nie zobaczycie nigdzie indziej - lustrzana mozaika to unikat na skalę kraju, bo nigdzie nie jest ona aż tak duża. Naprawdę warto to zobaczyć.





____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 21:46, 30 wrz 2018


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
I znowu kolory, światła i lasery…








____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
yolka 19:26, 01 paź 2018


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
To jest festiwal, z nie ten w T. pięknie, możliwe, że ładniej niż w ub.roku, a byłam zachwycona
W ogrodzie fajnie masz
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Margarete 20:02, 01 paź 2018


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
I ja tam byłam, miód i wino piłam....itd..
Festiwal jak co roku piękny, kolorowy, trochę bardziej skomercjalizowany niż poprzednie...ale cóż tam gdzie jest dużo ludzi tam duża szansa na sprzedaż i na zarobek.... namnożyło się stoisk oferujących świecące baloniki, przepaski na głowę z rogami, koronami, kokardkami i innymi świetlnymi dekoracjami. Magda nie miałaś wrażenia że w tym roku było ich szczególnie dużo?

A sam festiwal ? Mnie się podobał, objął swoim zasięgiem kolejne miejsca i kolejne ulice. Mappingi 3D na Piotrkowskiej 76 i na Placu Wolności podobały mi się najbardziej. Festiwal wzbogaca się z roku na rok (a była to już ósma edycja) o nowe formy - w tym roku była to muzyka na żywo. Przy Teatrze Wielkim mapping wzbogacony był o występy solistów tego teatru, pokaz laserów w parku śledzia odbywał się w akompaniamencie rockowej muzyki granej na żywo a w pasażu Schillera przy cudownej, wielkiej instalacji świetlnej odbywał się koncert kwintetu jazzowego. Ten festiwal wyrasta na takie duże i fajne święto miasta, Piotrkowska jest bajecznie oświetlona,knajpki otwarte, tłumy na zamkniętych dla ruchu ulicach, ludzie z dziećmi całymi rodzinami odwiedzają poszczególne atrakcje. A w tym roku podobno pokazy w ciągu 3 dni obejrzało ponad milion osób, w tym wielu przyjezdnych i turystów. Ja zrobiłam chyba z 10 km żeby obejść i obejrzeć wszystko.... Kto jeszcze nie był i nie widział to powinien to zobaczyć. Zawsze w ostatni weekend września. Polecamy i zapraszamy!
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Gosiek33 20:14, 01 paź 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Ależ widoki, a mozaika lustrzana musi w realu robić niesamowite wrażenie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
yolka 20:18, 01 paź 2018


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Małgosiu, czytałam, ale dodam jeszcze, że nasza Madzia w pasażu Róży(chyba dobrze zapamiętałam) tez ładnie błyszczy
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies