Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Szmaragdowy Zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Szmaragdowy Zakątek

Nikita 08:34, 07 cze 2020


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
No to jeszcze dodam, tak dla ogarnięcia całości, że cała inwestycja troszkę naruszyła moją zasobność portfela, ale cóż…trzeba było w końcu to zrobić, bo dach przeciekał, ściany pękały i ogólnie wyglądała ta weranda jak z PRL-u.
Stan „zamknięty” budynku wykonała zaprzyjaźniona firma, hydraulikę dobry kolega, elektrykę mój Czasoumilacz, a wykończenie wnętrz: ja + wszyscy po trochu. Starałam się ciąć koszty jak tylko można, bo to przecież tylko domek na działce !!!
Łazienka kosztowała sporo (wiadomo… kuchnia i łazienka to najdroższe pomieszczenia w całym domu), brak instalacji odbił mi się czkawką, a ceny wyposażenia i robocizny wyrwały mnie po prostu z butów.
Ale na pocieszenie powiem, że troszkę pogłówkowałam i w ramach cięcia kosztów, cały mój przedpokój kosztował mnie…uwaga…słychać werble…. 69,20 zł !!!!
Niby to tylko malutkie pomieszczenie, ale jednak: 4 ściany, sufit, podłoga, meble, wyposażenie….a tylko niecałe 70 zł.
Jak to zrobiłam ????
Otóż …
― ściana dekoracyjna (postarzana) została wykonana z boazerii, która została mi z latryny budowanej u mnie na działce 3 lata temu. Zostało też ¾ puszki białej bejcy do drewna, która walała się gdzieś w garażu. Dokupiłam jedynie czarny pigment w cenie 6,30 zł, aby uzyskać szary odcień.
― szara farba na pozostałych ścianach i suficie to resztki farby po malowaniu pomieszczenia obok, czyli łazienki (nie ważne, że to specjalistyczny produkt, czyli farba Kuchnia/Łazienka …ale ciiii…nikt nie musi o tym wiedzieć…)
― komoda ma dokładnie 30 lat i powstała kiedyś z płyt meblowych pozostałych po moim młodzieżowym (czytaj: panieńskim) segmencie. Mebelek jest w bardzo dobrej kondycji (kiedyś to potrafili zrobić meble…) otrzymał jedynie nową powłokę w postaci białej farby zakupionej w cenie 19,90 zł. Przykręciłam też „nowe” uchwyty, zdemontowane z moich, starych szafek łazienkowych.


― lustro zamówione na OLX z odbiorem osobistym w Łodzi. Miało kosztować 20 zł, ale okazało się pan sprzedający niosąc do mnie lustro, uderzył kantem lustra w drzwi na klatce schodowej i się lekko wyszczerbiło. Ostatecznie dał mi lustro za darmo.
Szklarz obciął i wyrównał uszkodzone lustereczko a za usługę wziął 5 zł.
― antyramy, przez przypadek (nawet nie pamiętałam, że tam były) znalezione w mojej piwnicy (kiedyś…hmm jakieś 20 lat temu… tworzyły kompozycję na ścianie mojego salonu...oczywiście wówczas były z inną grafiką). Sentencje wydrukowane z neta za pomocą mojej służbowej drukarki.


― uchwyt na parasolkę to zakupiony kiedyś uchwyt na ręczniki…nigdy nie zamontowany, leżał wśród innych „przydasi” i czekał na swój czas. I doczekał się !!!
Żółta parasolka (mam ją od zawsze) posłużyła jako inspiracja do akcentu kolorystycznego w aranżowanym przedpokoju.


― wieszak ścienny zamówiony na allegro nadszarpnął mój budżet na 38 zł (29zł + 9zł paczkomat). To najdroższy element mojej przedpokojowej metamorfozy !


― przełączniki potocznie zwane kontaktami znalezione w piwnicy w pudełku z napisem „elektryka”…zostały chyba po jakimś wcześniejszym remoncie. W kolorze srebro/satyna pasują idealnie. Jeszcze kilka ich tam zostało i na pewno znajdę dla nich kiedyś/gdzieś jakieś zastosowanie.
― lampa sufitowa – gratis. Podarowana przez moją koleżankę, która wymieniała oświetlenie na nowe, bo zmieniła się jej koncepcja wnętrzarska. Przygarnęłam lampę. Farcik !!!

Aaaa, jeszcze butelki jako element dekoracyjny. Butelki zostały wykopane 3 tygodnie temu z fundamentów starych schodów podczas rozbiórki werandy (zdjęcie kilka postów wyżej).
Butelki przetrwały próbę czasu w dobrym stanie, zostały tylko dokładnie umyte, pomalowane farbą w spray-u i otrzymały nowy image w postaci kokardek oraz różyczki kolorystycznie dobranej do parasolki. Wszystkie półprodukty wywleczone z pudła z akcesoriami do produkcji wianków świątecznych – wydatek 0 zł.


Robocizna w przedpokoju we własnym zakresie, wykonana damskimi rączkami, czyli koszt zerowy.
A… jeszcze podłoga. Na podłodze są płytki, które zostały z łazienki (podobnie jak klej i fuga). Położenie płytek to praca mojego Czasoumilacza, czyli…bezcenne.

Nawet nie źle to wszystko wygląda, jestem mega zadowolona.
Teraz to już tylko relaksik na działce (zerkając z dumą od czasu do czasu na moje dzieło)!!!!
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
jolanka 09:21, 07 cze 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16456
Jak tak czytam to wszystko niby taaaakie proste
To niby jest tutaj przynajmniej dla mnie właściwym słowem

Weranda wyszła wspaniałe. Niech no to szaleństwo wreszcie się skończy to wreszcie przyjadę i oczy nacieszę
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
AnnaCh 10:33, 07 cze 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Magda, no po prostu nie wiem co powiedzieć...
Bosko wyszło, przepięknie
Teraz mając taką fajową werandę i łazienkę spokojnie możesz miesiąc urlopu spędzić na działce
Podziwiam Twoją kreatywność, pomysły... Super wyszło
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Kokesz 10:36, 07 cze 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Jesteś niesamowita
Świetna weranda i jakim niskim kosztem za to możesz poszaleć z roślinami
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
aga55 11:05, 07 cze 2020


Dołączył: 06 maj 2015
Posty: 162
Nikita napisał(a)

― ściana dekoracyjna (postarzana) została wykonana z boazerii, która została mi z latryny budowanej u mnie na działce 3 lata temu.

Rozebrałaś latrynę??? nieeee...to niemożliwe...

Madzia, super wyszło. Brawo Ty!
____________________
Pozdrawiam z lasu :)
Krys 12:55, 07 cze 2020


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Magda cała TY weranda wyszła cudnie jak zwykle podziwiam
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Monka 12:55, 07 cze 2020


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1466
Madzia Ty jesteś petarda !!! Weranda wyszła super czyli Kobieta góry przenosi
____________________
Monika ogród i co dalej
Gosiek33 13:19, 07 cze 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Wiedziałam, że dużo potrafisz ale tym razem przeszłaś samą siebie

Gratuluję efektu i zmieszczenia się w budżecie 70 zł
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
sylwia_slomc... 14:47, 07 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
Brawo brawo brrrrrawo!!! A już cena wnętrza .......no chciałabym tak umieć
I Gratuluję przyszłej żonie dziadka
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Margarete 16:15, 07 cze 2020


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Znamy się nie od dziś i nie od dziś Magda podziwiam twoje umiejętności, pomysły i energię oraz pracowitość.
Wszystko to i tym razem dało piorunujący efekt.
Super wyszło ( łatwo powiedzieć "wyszło" - przecież wiem z jakimi nerwami, jaką ciężką pracą i zmęczeniem, gruzem we włosach i za paznokciami, bolącym kręgosłupem itp. zostało to okupione )
Ale wiem też że ty się karmisz takimi działaniami, że ty tym żyjesz, z tego czerpiesz radość i w tym się realizujesz więc byłam pewna że będzie na pewno pięknie, funkcjonalnie i niedrogo.
I tak właśnie jest !
Brawo Ty!!
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies