Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na skraju sadu

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na skraju sadu

Neska 21:55, 29 mar 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
kaisog1 napisał(a)
Kasia hostom z pewnością nic nie będzie A co to za odmiana, bo wdzięcznie wygląda na zdjęciu.


Jest napisane hosta a pod spodem Albomarginata I więc to chyba odmiana. Ciekawe czy taka wdzięczna będzie jak wyrośnie
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
zbigniew_gazda 22:18, 29 mar 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11161
Kasiu - jeżeli masz wybrane dla nich miejsce , to łopata w dłoń i do dzieła. To są bardzo żywotne rośliny i przyjmą się na stówę. Jak chciałem rozsadzić moje hosty , to przecinałem łopatą np. na połowę. Jedna część pozostała a drugą posadziłem w nowe miejsce . Bywało tak że robiłem to nawet w czerwcu. Zawsze się przyjmowały.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Neska 22:28, 29 mar 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
zbigniew_gazda napisał(a)
Kasiu - jeżeli masz wybrane dla nich miejsce , to łopata w dłoń i do dzieła. To są bardzo żywotne rośliny i przyjmą się na stówę. Jak chciałem rozsadzić moje hosty , to przecinałem łopatą np. na połowę. Jedna część pozostała a drugą posadziłem w nowe miejsce . Bywało tak że robiłem to nawet w czerwcu. Zawsze się przyjmowały.


Dzięki! Czyli jutro sadzę Też mam stare egzemplarze do podziału. Czyli nie bać się i ciachać.
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
monteverde 22:43, 29 mar 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Albomarginata , to odmiana o zielonych lancetowatych liściach z białym obrzeżem
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gardenarium 23:05, 29 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja kiedyś robiłam ogród, gdzie wcześniej właściciele wykopali hosty, postawili karpy pod jałowcami i zapomnieli. Stały tak na wierzchu chyba z dwa tygodnie, wypuściły liście i nic im nie było. Wsadziłam i żyją do dziś.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
barbara_kraj... 00:12, 30 mar 2011


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Neska napisał(a)
Mam problem z moimi młodymi ziółkami. Wyrosły super, ale teraz padają. Nakryłam je szkłem. Niestety posadziłam je w jednej skrzynce z pomidorkami koktajlowymi i mam wrażenie, że pomidorom to przykrycie nie służy bo liścienie żółkną. Gromadziły się na nich kropelki wody. Co robić?


A może siewki ziół poflancujesz do innej skrzynki lub doniczek? Pomidory zostaną same i lepiej się poczują Albo odwrotnie... zdjęcie by się przydało!
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Gardenarium 07:50, 30 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pomidory nie lubią dużej wilgotności. W szklarniach czy tunelach, jak atakują choroby grzybowe, to wietrzy się, robi przeciągi wręcz żeby liście obeschły. Wyjmij pomidorki spod szkła.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:32, 30 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
http://warzywa.rolnicy.com/pomidor-uprawa/

Pomidor uprawa

Wymagania klimatyczne pomidorów są związane z miejscem ich pochodzenia. Pomidorom odpowiada wysoka temperatura powietrza i dość wysoka temperatura gleby. Nasiona kiełkują dopiero przy temperaturze 14-16 stopni C. Optymalna temperatura dla kwitnienia i zawiązywania owoców wynosi około 30 stopni C, a w dni pochmurne 23 stopnie C oraz 15-19 stopni C w nocy. Pomidory są bardzo wrażliwe na nagłe i silne zmiany temperatury. Rośliny słabo reagują na długi dzień mają natomiast wysokie wymagania w stosunku do natężenia światła. Co do wilgotności powietrza warzywo to ma wymagania umiarkowane. Znacznie wyższe są wymagania pomidorów co do wilgotności gleby. Pomidory nie mają dużych wymagań glebowych, mogą być uprawiane na każdej glebie odpowiednio zasobnej w składniki pokarmowe, niezbyt ciężkiej, nie podmokłej i łatwo nagrzewającej się. Pod pomidory przeznacza się przeważnie stanowisko w drugim lub trzecim roku po oborniku. W zmianowaniach warzywnych pomidorom można przeznaczyć każde stanowisko. Unikać należy uprawy pomidorów po ziemniakach ponieważ obie te rośliny są porażane przez te same choroby.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Neska 19:26, 30 mar 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
Pomidorki odkryłam. Mają się lepiej. Zioła posiałam jeszcze raz w innej skrzyneczce i przykryłam. Z tych co rosły z pomidorami raczej nic nie będzie, zasychają. Mam nadzieję, że uda się uprawa nowo posianych. Nie pomyślałam wysiewając je razem z pomidorami.
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
Neska 19:07, 31 mar 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
Kiedy posadzić do gruntu moją niebieską hortensję?
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies