Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na skraju sadu

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na skraju sadu

Neska 18:51, 22 mar 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
Martek napisał(a)
Nie bój się o pomidorki zawsze się udają ,tylko odmiany są różne,nie których nie warto wkładać do ust )))))))))))))))))))))))))))Estragonem dawniej konserwowano mięso dlatego ja często używam go do zalewy jak moczę mięcho dłużej.Lubczyk mam,tymianek uwielbiam jak miętę bez powodu rozmasowywać w dłonie i delektować się zapachem.Bazylię ,pisałam,że chyba nie znajdę miejsca bo musi mieć pełne słońce,oregano nie kupiłam ,ale też warto mieć pod ręką.Zioła pomagają w trawieniu ,ale też wzmacniają swoim aromatem potrawy.Ja osobiście dodaję je do sosów ,dipów itp.rozpieszczaczy podniebienia


To pozostaje nadzieja, że moja odmiana jest smaczna Nazwa nic mi nie mówi nazywa się Vilma Opis smakowity Napiszę Wam jak smakuje latem Chyba, że ktoś z Was już miał pomidorki tej odmiany
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
Neska 18:53, 22 mar 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
shrekol napisał(a)
Fajnie mieć pod ręką świeże zioła a o pomidorki to się nie martw jak radzi Martek ja swoje posiałem jakieś dwa tygodnie temu już ładne są za jakiś tydzień będę mógł je już pikować

Ja jestem trochę do tyłu z siewem. Posiałam pomidorki w tej chwili z pomocą moich dzieciaczków
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
kaisog1 13:24, 23 mar 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Jak ja zazdroszczę możliwości siana własnych warzyw i ziół Marzy mi się taki pachnący pomidor, obtarty tylko o spodnie..... normalnie czuje ten zapach i smak teraz
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Neska 19:28, 24 mar 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
kaisog1 napisał(a)
Jak ja zazdroszczę możliwości siana własnych warzyw i ziół Marzy mi się taki pachnący pomidor, obtarty tylko o spodnie..... normalnie czuje ten zapach i smak teraz


Gosiu wszystko przed Tobą. Ja kupiłam działkę dwa lata temu i dopiero teraz zaczynam coś działać na poważnie. (Zdaję sobie sprawę, że i tak nie zrealizuje wszystkich planów) W pierwszym roku posiałam tylko marchewkę i ogórki. Grządki miały metr na metr.
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
Neska 19:31, 24 mar 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377


To mój dzisiejszy zakup. Oczywiście znów nie wiem jaka to odmiana. Na opakowaniu jest tylko napis hortensja. (Tyle to ja sama wiem)
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
Sebek 19:47, 24 mar 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Hortensja macrophylla - to ta ogrodowa kwitnąca na pędach zeszłorocznych
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Neska 19:55, 24 mar 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
Sebek napisał(a)
Hortensja macrophylla - to ta ogrodowa kwitnąca na pędach zeszłorocznych


Dzięki Sebastian. Tak podejrzewałam, ale nie byłam pewna. Muszę się jeszcze doszkolić.
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
monteverde 19:56, 24 mar 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
chyba Blue Bird)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Neska 20:03, 24 mar 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
monteverde napisał(a)
chyba Blue Bird)


Dzięki
Nie tak duża jak kupione hortensje Danusi, ale spodobała mi się. Czy ona będzie już niebieska, czy trzeba ja będzie nakłaniać aby została przy aktualnym kolorku? No zielona jeszcze jestem
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
Gardenarium 20:51, 24 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Neska napisał(a)


To mój dzisiejszy zakup. Oczywiście znów nie wiem jaka to odmiana. Na opakowaniu jest tylko napis hortensja. (Tyle to ja sama wiem)


Gdzie kupiłaś i za ile? Podoba mi się kolor zdecydowany
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies