Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja "przyziemna" :) pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja "przyziemna" :) pasja

Jagodaa 12:08, 15 lis 2018


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Trochę mi się gryzie ta elegancja wystrzyżonych buksów i cisa z naturalną sosenką, kulki bukszpanowe byłyby lepsze, ale 1. nie umiem ich ładnie przycinać 2. miałam Varelle do przeniesienia i nie było za bardzo gdzie .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
BKosimkArt 12:13, 15 lis 2018


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Może dlatego Ci nie gra bo są małe?? W porównani z cisem który jest wielorny już i piękny stożek swoją drogą... oj ciekawa jestem efektu jak seslerie porosną...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Jagodaa 12:15, 15 lis 2018


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Cały przód wygląda tak, i jednak zastąpienie seslerią smętnego trawnika, dobitego pracami przy elewacji, ma duże uzasadnienie.



Nie bardzo to widać, ale na przedpłociu też jest sesleria, chciałam, żeby te części się przenikały, a nie podkreślać malutkich rabatek przed płotem (początkowo myślałam o berberysie green carpet, jako straszak na psy).

Wyszło 100 seslerii i jeszcze będzie potrzebne 50 około na likwidację trawnika, ale to już wiosną.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 12:23, 15 lis 2018


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
BKosimkArt napisał(a)
Może dlatego Ci nie gra bo są małe?? W porównani z cisem który jest wielorny już i piękny stożek swoją drogą... oj ciekawa jestem efektu jak seslerie porosną...


Też jestem bardzo ciekawa, latem już powinno być całkiem fajnie, bo one szybko rosną . Wiosną pojawią się jeszcze w niej krokusy, posadziłam 400szt mieszanki Pickwika i Flower Record .

Może przesadzam z tymi sosnami, oby się tylko przyjęły, bo byłoby mi ich szkoda.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 12:27, 15 lis 2018


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
W przyszłym roku dosadzę jesienią czosnki, a na lato może punktowo trochę jeżówek, zobaczę jak będę ten innego rodzaju trawnik odbierać. Coś nowego zawsze może się nasunąć.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
nawigatorka 12:31, 15 lis 2018


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
usuwanie trawnika w przedogródku - skąd ja to znam
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
ivo 13:38, 15 lis 2018


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
Odnośnie wykopywania trzmieliny - znam ten ból a co do Varelli to teraz wydaje się dość mała na tych poletkach z sesleria ale kiedyś w końcu urośnie. Choć ona jest z tych wolnorosnacych.
A to jesienna? Jakoś mało ja lubię może dlatego że u mnie brzydka jest

____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5905-zielonym-od-linijki-ogrod-ivony
leon60 14:11, 15 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Super zmiany
Na wiosnę też mam w planach uszczuplenie nieco trawnika na froncie człowiek musi ciągle grzebać żeby nie zwariować
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
ivo 14:17, 15 lis 2018


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
Jagodaa napisał(a)
Cały przód wygląda tak, i jednak zastąpienie seslerią smętnego trawnika, dobitego pracami przy elewacji, ma duże uzasadnienie.



Nie bardzo to widać, ale na przedpłociu też jest sesleria, chciałam, żeby te części się przenikały, a nie podkreślać malutkich rabatek przed płotem (początkowo myślałam o berberysie green carpet, jako straszak na psy).

Wyszło 100 seslerii i jeszcze będzie potrzebne 50 około na likwidację trawnika, ale to już wiosną.

Tak sobie jesz cze myślę może lepiej te varelle tak pogrupowac tzn. Gdzieś 2 a gdzieś 3 bliżej siebie. Mam tak posadzone varelle i lawendy na skarpie.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5905-zielonym-od-linijki-ogrod-ivony
ivo 14:19, 15 lis 2018


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
Dubelek
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5905-zielonym-od-linijki-ogrod-ivony
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies