Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja "przyziemna" :) pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja "przyziemna" :) pasja

Jagodaa 23:05, 14 sie 2018


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
mar_za napisał(a)
Cześć Jagoda,
nie wiem czy się już kiedyś nie witałam, ale znam Twój ogród i bardzo lubię

ja mam takie samo ogrodzenie i misternie przeplatam poziomo bluszcz. Mało miejsca zajmuje, a jest niezawodny. W zimie też osłania. Utworzy po jakimś czasie szczelną ścianę.
Pręty się nie wyginają, a niektóre pędy mają już z 5-6 lat, więc nie powinno być problemu ze zniszczeniami.



Witaj .

Kiedyś tu była zabawna dyskusja o bluszczu, ponoć kwiaty śmierdzą padliną . Nie w tym rzecz. Nie mogę puścić żadnego pnącza, bo to nie mój płot tylko sąsiada. Nie chcę pretensji, więc wolę zostawić dojście od mojej strony, a to tylko chyba przy trawach możliwe. Tylko na kawałku, gdzie jest miejsce na odsunięcie będzie cis.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 23:08, 14 sie 2018


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
ren133 napisał(a)



Jagoda Przepraszam że dopiero teraz ale nieczasowa jestem ostatnio.
Moja kulka zrobiona z lichego stożka wygląda na razie tak... Bałam się tego cięcia z góry bo gałązka była już dość gruba... I właściwie teraz góra już fajnie się zarasta... Czekam tylko na zagęszczenie się dołu



Twoja kulka jest już super elegancka! Ile ona ma średnicy?

U mnie problem taki, że średnica na samym dole to 170cm i wysokość ponad 2m. Na wysokości, gdzie wypadałoby uciąć jest już gruby pień, a nawet dwa i nie wiem, czy ta wielka dziura kiedyś zarośnie, a na pewno nie szybko. Nie wiem co robić. Jeśli już, to półkulę.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
polinka 11:05, 15 sie 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Jagódko a wąski cis tam się nie zmieści? Mam u siebie obok wjazdu do garażu kawałek żywopłotu z cisa, który będzie prowadzony na max.40 cm szerokości.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Jagodaa 12:54, 15 sie 2018


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Poli, zmieści się,ale nie chcę, żeby wzrastał w siatkę. Pozniej mogą być pretensje,ze siatka się niszczy i nie ma dostępu niej.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
ren133 14:12, 15 sie 2018


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Jagodaa napisał(a)


Twoja kulka jest już super elegancka! Ile ona ma średnicy?

U mnie problem taki, że średnica na samym dole to 170cm i wysokość ponad 2m. Na wysokości, gdzie wypadałoby uciąć jest już gruby pień, a nawet dwa i nie wiem, czy ta wielka dziura kiedyś zarośnie, a na pewno nie szybko. Nie wiem co robić. Jeśli już, to półkulę.


Moja kulka ma 85cm średnicy i jest wysoka na 80cm (średnica najgrubszej gałązki 1,5cm) a od góry wygląda tak
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
malkul 17:50, 16 sie 2018


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
mnie się bardzo podoba z tym szarym nakryciem an murkach!! i na pewno praktycznie bo jednak biel na tym zyska. ktoś tu słusznie zauważył że trawnik jakby doszedł to wszytsko by wyciągnęło tzn. cała uroda by w pełni wylazła
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Jagodaa 21:47, 16 sie 2018


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
ren133 napisał(a)


Moja kulka ma 85cm średnicy i jest wysoka na 80cm (średnica najgrubszej gałązki 1,5cm) a od góry wygląda tak


Twoja kulka super wygląda, mało co widać te gałązki.

U mnie góra będzie całkiem łysa.

edit:





____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 21:48, 16 sie 2018


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
malkul napisał(a)
mnie się bardzo podoba z tym szarym nakryciem an murkach!! i na pewno praktycznie bo jednak biel na tym zyska. ktoś tu słusznie zauważył że trawnik jakby doszedł to wszytsko by wyciągnęło tzn. cała uroda by w pełni wylazła


Dzięki Gosia. Wiem, że bez trawnika nie ma takiego efektu, jaki powinien być.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 21:58, 16 sie 2018


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Moja chorująca Omorika




____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
ren133 23:27, 16 sie 2018


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Jagodaa napisał(a)


Twoja kulka super wygląda, mało co widać te gałązki.

U mnie góra będzie całkiem łysa.

edit:







A jaką średnicę ma ta gałąż? Może Toszka podpowie?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies