Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja "przyziemna" :) pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja "przyziemna" :) pasja

ren133 21:54, 08 sie 2018


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Teraz tylko zostało rozwinąc trawnik z rolki i będzie katalogowo

Fajnie, że jestes
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
nawigatorka 22:29, 08 sie 2018


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
MUrki eleganckie. Jedynie liście w upale beda się od blachy troche przypalały ale to kosmetyka. Wielka różnica jest
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Jagodaa 23:42, 09 sie 2018


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Zana napisał(a)
Ja mam do hortek czarne okrągłe metalowe obręcze wbijane w ziemię. Jestem bardzo zadowolona, w ogóle ich wśród liści nie widać.


Chyba Asia też coś podobnego poleca, a ja już to widywalam wcześniej u wielu osób, więc rzeczywiście to działa. ☺
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 23:53, 09 sie 2018


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
polinka napisał(a)
Trzcinnika KF odradzam! On się sprawdza tylko na wielkich połaciach jak u Navi W małych ogrodach za bardzo widać rdzę, która atakuje niemal wszystkie trzcinniki. Chyba, że chcesz często robić opryski...

Może jakaś molinia? One bardzo szybko startują i mają piękne kwiatostany, tylko czy chcesz wprowadzać nową trawę?

Fajnie, że jesteś


Ja też się cieszę, dzięki ☺.

A to nie, nie chce trzcinnika. Nawet dziś oglądałam miskanty, czy tez rdzewieja, bo mam rdze na klosownicy. Chce tam coś w rodzaju żywopłotu. Molinia szczelnie zasłoni jedynie dół. Chyba skończy się na grackach. Mam z czego dzielic. Tylko łyso długo i to wiązanie i ścinanie .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 11:40, 10 sie 2018


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Sebek napisał(a)
Anabelle szok - wyprostowane, że szok!

A może puść na podmurówkę trzmielinę? Ciąć łatwo, a jest cały rok


Udało się je w tym roku opanować, sama jestem bardzo zaskoczona.

Myślałam też o bluszczu, nawet mocze w słoiku i czekam na korzenie, ale chcę tam coś wysokiego,żeby się choć trochę odgrodzic. Płot nie mój, muszę więc uważać co sądzę, żeby nie zniszczyć.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 11:42, 10 sie 2018


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
ren133 napisał(a)


A nie chcesz zrobić z niego kuli? tak jak ja


Renia, myślałam o kulce, bo dużo lepiej by wyglądała w tym miejscu i jakoś bliższa mojej wizji. Tylko czy ta góra ładnie czarowanie i kiedy? Muszę u Ciebie wytropić tę kulę ☺.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
mar_za 12:36, 10 sie 2018


Dołączył: 03 sie 2013
Posty: 740
Cześć Jagoda,
nie wiem czy się już kiedyś nie witałam, ale znam Twój ogród i bardzo lubię

ja mam takie samo ogrodzenie i misternie przeplatam poziomo bluszcz. Mało miejsca zajmuje, a jest niezawodny. W zimie też osłania. Utworzy po jakimś czasie szczelną ścianę.
Pręty się nie wyginają, a niektóre pędy mają już z 5-6 lat, więc nie powinno być problemu ze zniszczeniami.

Jagodaa napisał(a)



Myślałam też o bluszczu, nawet mocze w słoiku i czekam na korzenie, ale chcę tam coś wysokiego,żeby się choć trochę odgrodzic. Płot nie mój, muszę więc uważać co sądzę, żeby nie zniszczyć.
____________________
Marzena- Mus owocowy w miejskiej dżungli
ren133 11:14, 13 sie 2018


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Jagodaa napisał(a)


Renia, myślałam o kulce, bo dużo lepiej by wyglądała w tym miejscu i jakoś bliższa mojej wizji. Tylko czy ta góra ładnie czarowanie i kiedy? Muszę u Ciebie wytropić tę kulę ☺.



Jagoda Przepraszam że dopiero teraz ale nieczasowa jestem ostatnio.
Moja kulka zrobiona z lichego stożka wygląda na razie tak... Bałam się tego cięcia z góry bo gałązka była już dość gruba... I właściwie teraz góra już fajnie się zarasta... Czekam tylko na zagęszczenie się dołu

____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Jagodaa 23:01, 14 sie 2018


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
ren133 napisał(a)
Teraz tylko zostało rozwinąc trawnik z rolki i będzie katalogowo

Fajnie, że jestes


Chyba musiałabym wymienić górną warstwę ziemi, bo przez równanie terenu pod donicą praktycznie piach jest na wierzchu :/.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 23:02, 14 sie 2018


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
nawigatorka napisał(a)
MUrki eleganckie. Jedynie liście w upale beda się od blachy troche przypalały ale to kosmetyka. Wielka różnica jest


Też o tym myślałam, ale do tej pory jest ok. Jest, jest
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies