Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród....czyli bardzo wredny kawałek planety;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród....czyli bardzo wredny kawałek planety;)

Gardenarium 12:34, 06 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Boję się, że będzie scenariusz niczym "gadał dziad do obrazu..." Chyba mi daleko jeszcze do HDR, ale z pomocą Michała, kto wie?
Chłopaki bardziej kumają w tych rzeczach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Emilianoparm... 15:59, 06 lis 2010


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
gardenarium napisał(a)
Boję się, że będzie scenariusz niczym "gadał dziad do obrazu..." Chyba mi daleko jeszcze do HDR, ale z pomocą Michała, kto wie?
Chłopaki bardziej kumają w tych rzeczach.

Kobiety także doskonale sobie radzą
na zachętę postanowiłem mimo beznadziejnej pogody wyskoczyć na krótko (bo przerwa miedzy opadami nie pozwoliła na dłużej) na podwórko i cyknąć kilka zdjęć, z których zrobiłem hdr-y
Przy każdym widoku skupiłem się na czym innym żeby pokazać jakie mniej więcej efekty da się uzyskać. Oczywiście taka pogoda nie sprzyja powstaniu dobrego hdr bo wszystko jest szare i nie ma kontrastu światłocieniowego, mój stary słaby aparat również nie ułatwia sprawy
techniki są różne większość ludzi robi hdr z 2-3 zdjęć. W zależności od tematu zdarzało się mi robić nawet z 6 ale różnice są na tyle mało widoczne ze teraz zazwyczaj robię z 3 (prześwietlone, prawidłowo lub niemal prawidłowo naświetlone oraz niedoświetlone) a i często z dwóch (z pominięciem prawidłowo naświetlonego). Używam programu Photomatix Pro 3 ale w Photoshopie CS5 też jest taka sama opcja, istnieją także mini programiki które przerabiają jedno zdjęcie na hdr.




chodziło głównie o wyeksponowanie kolorów widocznych dla oka ale nie nie wychodzących na zdjęciu oraz wyciągnięcie elementów ukrytych w cieniu


____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
Emilianoparm... 16:04, 06 lis 2010


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
nie udało mi się jeszcze zrobić takiego zdjęcia, na którym moje ogrdznie wyglądałoby tak jak widzi je moje oko....hdr w tej kwestii okazuje sie pomocny





____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
Emilianoparm... 16:08, 06 lis 2010


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
przy rozproszonym świetle takim jak przy takiej pogodzie wszystko wygląda tak samo, gdyż nie ma światłocienia, kolor na zdjęciu trudno uzyskać choć oko go widzi




____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
Emilianoparm... 16:11, 06 lis 2010


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
w tym przypadku za bazę posłużyły tylko dwie fotografie, głównym zamiarem było utrzymanie ponurego charakteru zdjęcia przy jednoczesnym wyeksponowaniu koloru



____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
Gardenarium 22:16, 06 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No, no wiedziałam o co chodzi tylko nigdy tego nie robiłam, ale spróbuję. Taczka "debeściara" jest.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
grama 13:12, 08 lis 2010


Dołączył: 24 paź 2010
Posty: 771
gardenarium napisał(a)
No, no wiedziałam o co chodzi tylko nigdy tego nie robiłam, ale spróbuję. Taczka "debeściara" jest.


Tak,świetna taczka,dostałam kiedyś taką na imieniny od M. Zamiast perfum. Był zdziwiony,że nie okazałam entuzjastycznej radości z t a k i e g o prezentu i do dziś mi to wypomina! Myślę o rewanżu w postaci dobrej siekiery,ale pewnie się ucieszy...Ech,faceci!
Pozdrawiam.
____________________
Pozdrawiam-Grażyna.Zielono mi!
alinak 18:05, 11 lis 2010


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
grama nie przesadzaj .ja w tym roku dostałam na urodziny kupę kamieni ogrodowych i byłam prze szczęśliwa.a z taczki też bym się ucieszyła
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Gardenarium 21:13, 13 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja dostałam nawigację, żeby łatwiej mi było dojechać do Waszych ogrodów)
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
goniak 18:19, 14 lis 2010


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Witam Przeczytałam całą Twoją historię i jestem pod wrażeniem
Odwaliłeś kawał dobrej roboty !!!
Podziwiam zarówno Twój zapał jak i pomysłowośc, bo to wielka sztuka zrobic coś fajnego bez wyłożenia wielkiej kasy.
____________________
Małgosia mój zielony świat
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies