Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój "Ogród"

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój "Ogród"

eda 11:29, 31 lip 2014


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Witam serdecznie trafiłam pierwszy raz a tu tyle roboty zrobione gratuluję pomysłów postaram się zaglądać pięknie wszystko kwitnie Buziaki i kwatucha zostawiam na powitanie

____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
vagnieszka 11:33, 31 lip 2014


Dołączył: 06 lut 2014
Posty: 265
Witaj Edytko,

za to ja Twój ogród znam już od dawna. Nie zostawiłam co prawda śladu (chyba), ale podglądam, podziwiam, bywam... Zapraszam
____________________
Agulek Mój "ogród"
asica 16:57, 31 lip 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
vagnieszka napisał(a)
Toszko,

cięłam brabanty. Powiedz mi proszę, czy o to chodziło, tak powinnam to robić, czy może coś nie tak.. ? Tak ma to wyglądać po cięciu?






Według mnie tujki wyglądają elegancko . Ja się nie znam, ale widziałam u znajomego górą też wyrównane.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
vagnieszka 09:34, 01 sie 2014


Dołączył: 06 lut 2014
Posty: 265
witaj Asiu,

dzięki, że wpadłaś. Tuje faktycznie nabrały jakiejś takiej fajniejszej postaci po tym cięciu. Ścięłam wszystkie, polałam magiczną siłą i nie wiem, czy to sugestia, czy faktycznie ładniejsze się zrobiły....
Czubki mam zamiar ciąć dopiero, jak tuje będą wyższe. Nie wiem, czy to słuszne (pewnie nie), ale ja czekam jak na zbawienie, żeby się od sąsiadów odgrodzić. Stąd też najszybciej rosnąca (wg netowych opinii)odmiana tuj.

Teraz zagwozdkę mam z tą rabatą, na którą zwróciła uwagę Toszka. Myślę i myślę i nic mądrego do głowy mi nie przychodzi
____________________
Agulek Mój "ogród"
asica 15:51, 01 sie 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
vagnieszka napisał(a)

Teraz zagwozdkę mam z tą rabatą, na którą zwróciła uwagę Toszka. Myślę i myślę i nic mądrego do głowy mi nie przychodzi


Sosnę z tyłu bym zostawiała, a resztę rozsadziła po innych częściach ogrodu. Koreanka bardzo mi się podoba, również jako soliter. Kiedyś miałam ale musiałam wykopać z powodu właśnie zbytniego zagęszczęnia. Nie dała rady i drzewa ją zagłuszyły.
Zostaw w tyłu tło, a przód obsadź niżsyzmi roślinami. Trawy hortensje. U Danusi w realizacjach mnóstwo insiracji narożnych rabat:

____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
asica 15:53, 01 sie 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Malgosik 16:34, 08 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Witaj

Możesz od góry przyciąć brabanty, ale nie jak od linijki, tylko sam przewodnik się obcina tuż nad kolejnym rozgałęzieniem. Danusia gdzieś pokazuje jak przycinać tuje. Będzie wyglądać naturalnie, tuje się zagęszczą, a zaraz wykształca się kolejne 1/2/3 przewodniki i dalej będą ciągnąć w górę.

Dużo pracy wykonaliście i dobrze Ci idzie robienie kancików. A w tej rabatce gdzie Toszka mówiła o opasce wyrównałabym bardziej linię brzegową - mniej pofalowań.

____________________
Ogród na glinie
vagnieszka 10:39, 11 sie 2014


Dołączył: 06 lut 2014
Posty: 265
dzięki Gosiu za odwiedziny i radę będę próbować
____________________
Agulek Mój "ogród"
vagnieszka 10:41, 11 sie 2014


Dołączył: 06 lut 2014
Posty: 265
hortki jeszcze małe, ale dają radę



____________________
Agulek Mój "ogród"
vagnieszka 10:42, 11 sie 2014


Dołączył: 06 lut 2014
Posty: 265
coś się dzieje z borówką - wygląda, jak grzyb

____________________
Agulek Mój "ogród"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies