Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Skoncentrowany wyciąg z kompostu- ANHK

Pokaż wątki Pokaż posty

Skoncentrowany wyciąg z kompostu- ANHK

laurowisnia 09:34, 16 mar 2015


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Nie wiem jeszcze jak ale mam zamiar popracować z tą herbatką w ogrodzie.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Jabeska 20:35, 22 mar 2015


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 663
Chciałabym oczyścić moje oczko wodne za pomocą EM-ów. Zastanawiam się czy można zastosować w tym celu anhk?
____________________
Witajcie w Wyżełkowie proszę o pomoc w planowaniu Planowanie w Wyżełkowie pozdrawiam Joanna
mp_krk 20:47, 23 mar 2015

Dołączył: 28 kwi 2014
Posty: 280
Waldku,

Mam pytanie o rosahumus...czytałem by opryskac 3x w sezonie trawnik. Wiosną przy jakich temperaturach można rozpocząć?
____________________
Marcin - Mały ogród pod Krakowem
Alicja169 12:58, 31 mar 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
"wzbogaciłam" się tym wątkiem.
Będzie nowe zajęcie, jak poprawi się wiosenna pogoda.
Niestety, mój jeszcze nie ogród bedzie dużo pracy wymagał.

Dzięki wszystkim za ciekawe wypowiedzi. Dla mnie to nowa wiedza.
pozdrawiam
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
HANNYA33 16:31, 10 kwi 2015


Dołączył: 06 maj 2014
Posty: 111
Witaj Waldku, w tym roku chcę zastosować herbatkę czyli wyciąg z kompostu i niestety nie wiem czy można użyć melasy z buraków cukrowych (dostępna w każdym sklepie wędkarskim)jest tańsza, a ja mam działkę 3000mkw.czy tylko z trzciny cukrowej, jaka jest między nimi różnica. Dzięki za odpowiedź. A tak poza tym piękny masz ten trawnik.Pozdrawiam Piotr
____________________
Mój wątek Tu na razie jest chwastowisko, ale będzie...
waldek727 22:08, 10 kwi 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Piotr.
Przepraszam Cię, że zadając mi w trzech różnych miejscach to samo pytanie nie doczekałeś się jeszcze odpowiedzi. Mój charakter pracy nie pozwala mi na czynne i systematyczne korzystanie z forum.
Rodzaj melasy którą stosujemy jako pożywkę dla rozmnażanych mikroorganizmów praktycznie nie ma znaczenia. W obu przypadkach zawarte cukry to sacharoza i jedynie nieznacznie obie te melasy mogą się różnić zawartością pozostałych składników: wapń, żelazo, potas...i aminokwasów.
Piotr. Musisz zdać sobie sprawę z tego, iż aby osiągnąć zamierzone cele w ochronie roślin przed patogenami czeka Cię w tym roku totalna z nimi wojna. W pierwszym roku w całym sezonie wegetacyjnym dobrze było by wykonać sześć oprysków.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
frezja 23:03, 28 kwi 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Gardenarium napisał(a)
Lubię rozrzucać po trawniku ładny, dojrzały kompost i przegrabiać. Wyrównują się nierówności i trawnik wzbogaca, zasila. Wierzę w kompost bo stosuję go co najmniej 35 lat[/quote

Danusiu,czy kompost własnej produkcji? bardzo to ciekawe,co piszesz..ale takowego nie mam i czy wystarczy dobra ziemia?
bardzo liczę na odpowiedż
____________________
Ewa - Ogrodowy song
waldek727 15:10, 29 kwi 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Ewo.
Kompost nie jest ziemią i nic nie jest w stanie go zastąpić.
Kompost jest bogatą w minerały i najbogatszą w mikroorganizmy próchnicą powstałą z odpadów organicznych.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
waldek727 15:57, 29 kwi 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
mp_krk napisał(a)
Waldku,

Mam pytanie o rosahumus...czytałem by opryskac 3x w sezonie trawnik. Wiosną przy jakich temperaturach można rozpocząć?

Kwasy humusowe zawarte w rosahumusie nie zawierają żadnych żywych mikroorganizmów.
Można zacząć aplikować je do gleby zaraz po zimowym jej odtajaniu.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
frezja 16:00, 29 kwi 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
waldek727 napisał(a)
Ewo.
Kompost nie jest ziemią i nic nie jest w stanie go zastąpić.
Kompost jest bogatą w minerały i najbogatszą w mikroorganizmy próchnicą powstałą z odpadów organicznych.


Waldku dziękuję za odpowiedź..ale mam nadzieję,że choć trochę próchnica taka kupna uratuje mój trawnik.Kompostownik mam i w końcu kiedyś doczekam własnego produktu.
pozdrawiam
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies