Gdzie jesteś » Forum » Róże » Choroby róż

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby róż

Mazan 07:55, 06 lis 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Możesz zrobić. Brakuje im potasu.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
kpr888 23:12, 06 lis 2017

Dołączył: 26 mar 2017
Posty: 8
Dziękuję. To stąd te plamki na lisciach? Potas po prostu kupić w ogrodniczym i nawieźć teraz w listopadzie?
ElzbietaFranka 23:38, 06 lis 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Grzegorz_C napisał(a)
Pod spodem lisci nie ma zadnych robaczkow, wczesniej cos sie leglo, bo byly wyzarte dziurki, ale opryski Karate pomogly.

Roza wsadzne sa w skrzynie z pergola, na pewno sa za male na chwile obecna (roze juz po 1 sezonie) i czeka je przesadzanie w najblizszych tygodniach.

Jesli chodzi o rodzaj rozy to jest to pnaca Oh Wow!

Czy na pewno opryskiwac substralem przeciw robactwu czy tez uderzyc w cos antygrzybowego?


Skoro szukasz pomocy i ktoś ci radzi i twierdzisz, że nie trzeba przeciw robactwu to lecz sam i nie pytaj o radę.

2 w 1 to kompleksowy środek.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
lindsay80 16:59, 08 kwi 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Cięłam dziś róże i na jednej odmianie po ucięciu pęda jest taka ciemniejsza, gąbczasta struktura, im niżej tym to jest ciemniejsze, czy to jakaś choroba?
Doradzicie coś?

____________________
Tu ma być ogród :)
Mazan 20:59, 08 kwi 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
lindsay80

To zamieranie pędów róży. W tym stadium do wycięcia i zasmarowania, a jak wygląda podstawa pędu?
U siebie zamieranie pędów róży zlikwidowałem stosując roztwór tymolowy i choć został tylko jeden pąk róża odrosła i cieszy oczy olbrzymimi kwiatami. W tym roku będą chyba mniejsze, gdyż przybyło gałązek.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Kasia_CS 21:13, 08 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Mazan napisał(a)
lindsay80

To zamieranie pędów róży. W tym stadium do wycięcia i zasmarowania, a jak wygląda podstawa pędu?
U siebie zamieranie pędów róży zlikwidowałem stosując roztwór tymolowy i choć został tylko jeden pąk róża odrosła i cieszy oczy olbrzymimi kwiatami. W tym roku będą chyba mniejsze, gdyż przybyło gałązek.



Pozdrawiam


O kurcze, mam wrażenie, że i u mnie coś podobnego zanotowalam
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
lindsay80 22:29, 09 kwi 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Mazan napisał(a)
lindsay80

To zamieranie pędów róży. W tym stadium do wycięcia i zasmarowania, a jak wygląda podstawa pędu?
U siebie zamieranie pędów róży zlikwidowałem stosując roztwór tymolowy i choć został tylko jeden pąk róża odrosła i cieszy oczy olbrzymimi kwiatami. W tym roku będą chyba mniejsze, gdyż przybyło gałązek.



Pozdrawiam


Tak mi się właśnie wydawało, bo przeszukiwałam internet zanim tu zapytałam.

Zła wiadomość - na przedwiośniu zastosowałam miedzian, po cięciu każdy ped zasmarowałam maścią Funaben, ale słabo widzę tą walkę bo niektóre pędy do samego dołu mają taki przekrój.

Ten roztwór tymolowy co tydzień trzeba stosować?
____________________
Tu ma być ogród :)
skarabeusz 17:15, 10 kwi 2018


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
lindsay80 napisał(a)


Tak mi się właśnie wydawało, bo przeszukiwałam internet zanim tu zapytałam.

Zła wiadomość - na przedwiośniu zastosowałam miedzian, po cięciu każdy ped zasmarowałam maścią Funaben, ale słabo widzę tą walkę bo niektóre pędy do samego dołu mają taki przekrój.

Ten roztwór tymolowy co tydzień trzeba stosować?



Możesz i codziennie.
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
monitka 08:45, 19 kwi 2018


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Moje róże chorują...w tym roku przy cięciu wiosennym zauważyłam larwy w łodygach więc będzie oprysk Condiforem. Wszystkie zostały potraktowane Miedzianem i zabezpieczone Funabenem po cięciu. Niepokoi mnie stan starszych pędów. Czy to rak róży? mam przygotowaną HT ale czy to pomoże?

____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Mazan 17:52, 20 kwi 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Monitka

Tak, to rak. Nawet wyciek/pleśń jest widoczna. Nie wiem czy można pomóc mając taką "pomoc" w pędach.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies