Gdzie jesteś » Forum » Róże » Choroby róż

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby róż

Anda 11:24, 07 lip 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33282
Sylwka napisał(a)
Kochani czy to normalne pąki Papi Delbard?dziwnie wygladaja..


To jakies szkodniki dobraly sie do paczkow. Mogly to byc wciornastki.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Sylwka 10:23, 09 lip 2017

Dołączył: 21 maj 2016
Posty: 49
Dziękuję
alis 13:13, 11 lip 2017


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Czy ktoś pomoże mi zidentyfikować problem róż, gałązki wyglądają jak złamane Nie wiem czy to choroba, czy zbyt słabe/wiotkie gałązki i przy silnych wiatrach i deszczu łamią się

____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
JohnFuego 15:28, 13 lip 2017

Dołączył: 13 lip 2017
Posty: 1
Witam, szukałem na różnych stronach informacji na temat choroby mojej róży. Znalazłem kilka przykładów m.in. czarna plamistość, mączniak czy szara pleśń i w sumie to wszystkie objawy wydają mi się bardzo podobne. Mógłby ktoś jednoznacznie ocenić co to za choroba?
Mazan 17:27, 13 lip 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
JohnFuego

Widzę, że najwięcej powiedzą pędy. Wstaw dokładne foto chorych pędów.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Mazan 18:28, 13 lip 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Alis

Sprawdź czy w pędach nie ma larw. Jeśli otwór jest przy pąku to możliwa jest bruzdownica pędówka, a jeżeli niżej to zwiot różany. "Drylują" pędy powodując ich zamieranie /wierzchołków/. Może pomóc Mospilan lub konfidor.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Sylwka 14:58, 22 lip 2017

Dołączył: 21 maj 2016
Posty: 49
Witam mam pytanie dotyczace rózy ,która chorowała od wiosny na :czarna plamistość,na mączniak,rdze i juz sama nie wiem na coooo-ogólnie jest to dramat Rosarium Utersen-nigdy nie było z nia problemów ten rok to dramat-i teraz pytanie zostawic ja czy zlikwidowac? czy na miejscu gdzie tak chorowała nie pozostana na przyszły rok zarazki chorób i bede miała z nia rozrywkę z powtórki? jesli bede planowac w tym miejscu inna róze trzeba wymienic ziemie? prosze porade S
Gardenarium 08:30, 25 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
azjaak123 napisał(a)
Róże wyglądają tragicznie, zarówno pnące jak i rabatowe. Liście schną, są w plamach, kwiaty dosłownie gniją i się sypią. Wcześniej kilka róż było zaatakowanych przez jakieś myszce w kolorze czerwonym i białym. Zrobiłam oprysk wszystkich róż środkiem ,,sumin,, i myszce zniknęły. Nie wszystkie róże wyglądają tak tragicznie ale raczej te wielopąkowe o cienkich łodygach. Pomóżcíe bo jestem początkująca.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
paulina_ns 08:30, 25 lip 2017


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Hej najlepiej jakbyś wstawiła zdjęcia, plamy mogą wskazywać na czarną plamistosc,najlepiej jakbyś wszystkie liście oberwala ( tylko nie wrzucaj do kompostownika, najlepiej spalić), być może mają jakąś chorobę grzybowa, ciężko coś powiedzieć bez zdjęcia.
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
zosanka 16:44, 02 sie 2017

Dołączył: 10 paź 2014
Posty: 2
Proszę o pomoc, czy to normalny wygląd Pashminy? Część pąków zasycha, ale nie widzę niczego na liściach czy pąkach. Róża jest młoda, tegoroczna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies