Gdzie jesteś » Forum » Róże » Choroby róż

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby róż

Mazan 11:28, 24 cze 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Kati85

Róża jest zaatakowana przez mączniaka rzekomego.
Do zastosowania naprzemiennie co 7 - 10 dni
Acrobat
Mildex
Dithane


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
ElzbietaFranka 11:45, 24 cze 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Co widze, ze roza ma bardzo blisko korzenia nasady podsypany zwir bardzo nie dobrze. Powinnas ok 15-20 cm Zwir odsunac i tak przy kazdej rozy i wszystkie liscie systematycznie wybierac.
Tak dla profilaktyki mozesz tez zastosowac preparat o ktorym pisalam wyzej "2w1".
Moje roze odstukac nie choruja, ale kupilam 3 krzaki posadzilam i przedziorek je dorwał w tym roku ze wzgledu na upaly grasuje wszedzie.

Moje tez chorowaly i od czasu czyli 3 lat jak stosuje wiosna dobry nawoz to nie choruja.
Wazne, by wybierac liscie ze zwiru jak masz odkurzacz to czysc co chwile bo insekty i choroby przenikaja do gleby u ciebie bo zwiru jesienia.

Mazan sie pewnie odezwie to zaradzi sama jestem ciekawa co sie dzieje.


Szkoda ze nie znasz nazwy pokaz ta zolta. Teraz juz nie ale wiosna bede polowala moze trafie to kupie. Trzeba zawsze metki i nazwy zapisywac bo wchodzac do internetu duzo sie dowiesz o danej rozy. Jak chorowita to nie kupuje bo szkoda zachodu.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 11:49, 24 cze 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
W miedzyczasie Mazan juz poradzil.


MAZAN A U Grzegorza tez maczniak... ?
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Mazan 16:22, 24 cze 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
ElzbietaFranka

Tak, z rodzaju Phylostatica. To mączniak prawdziwy - góra liścia żółta, a od spodu - często placowo - mączysty nalot. Zwalczanie jak wszystkich mączniaków prawdziwych.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
ElzbietaFranka 16:50, 24 cze 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Dzięki Mazan dobrze wiedzieć. Myślałam, że to przędziorek podobne objawy.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Kati85 13:25, 26 cze 2018

Dołączył: 04 kwi 2018
Posty: 41
Dzięki wszystkim za rady
____________________
Kasia Wszystko od nowa:-) Czyli coś z niczego
rosepetal 09:27, 20 lip 2018

Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 10
Witam,tej wiosny posadziłam dwie róże na pniu,miały się dobrze oprócz ataku mszycy, niestety ostatnio coś im dolega. Proszę napiszcie co to może być i jak z tym walczyć. Liście zolkna,opadają,niektóre mają plamki a od paru dni widzę jeszcze maleńkie jasne robaczki.Dolaczam zdjęcia.Bede wdzięczna za pomoc,to moje pierwsze doświadczenia z różami.
____________________
Marta K
rosepetal 09:29, 20 lip 2018

Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 10
____________________
Marta K
Anda 11:53, 20 lip 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Rosepetal, róże mają za mało przewiewu. Widzę skoczka różanego, a kwiaty są zniekształcone przez wciornastki. Kwiaty wytnij czym prędzej, a bez chemii najlepiej zlewać róże rano i wieczorem ciepłą, odstaną wodą. Tego bardzo nie lubi skoczek. Jeśli to nie pomoże, bo róża już mocno zaatakowana, to użyj środków chemicznych.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
rosepetal 15:47, 20 lip 2018

Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 10
Bardzo dziękuję za odpowiedź.Wiec to chyba nie za dobre miejsce na róże.A te usychajace liście z plamkamki to nie żaden mączniak rzekomy?
____________________
Marta K
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies