Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród cichy i przytulny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród cichy i przytulny

sylwiap 23:51, 25 sie 2014

Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 37
Rzeczywiście "nieziemsko" wygląda niebo na zdjęciach, szczególnie na pierwszym, można się rozmarzyć i przenieść myślami do zupełnie innego świata
Asiu, a powiedz mi, bo widze, że masz obwódki rabat zrobione z podkładów kolejowych. Ty je wcześniej czymś impregnowałaś, czy może tak po prostu do ziemi od razu mocowałaś? Bo mnie się takie rozwiązanie bardzo podoba i intensywnie zasanawiam się nad wykorzystaniem u siebie, tylko jedna sprawa mnie niepokoi, a mianowicie nieprzyjemny zapach jaki się roznosi(szczególnie gdy się nagrzeją od słońca). Można temu jakoś zaradzić? Wiem, że z czasem może to wszystko wyparuje ale jednak przez kilka lat będzie wyczuwalne. Mam taką długą skarpę przed domem i w przyszłym roku będziemy ten teren zagospodarowywać. Najpierw myśleliśmy o granicie ale to trochę drogawo wychodzi. Zastanawiałam się też nad cegłą rozbiórkową ale jakoś nie za bardzo mi to gra z tym co już zrobiliśmy. Myślałam też, by nic nie dawać ale znowu mam obawy, że kora będzie mi zjeżdżała na dół, a obwódka jednak to przytrzyma. I nie wiem, nie wiem co z tym fantem zrobić
Lukasz2013 00:08, 26 sie 2014


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 4984
asiach napisał(a)
może kilka wyciętych fotek z całego ogrodu





Super te Twoje widoczki. Pozdrawiam
asiach 00:32, 26 sie 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
sylwiap napisał(a)
Rzeczywiście "nieziemsko" wygląda niebo na zdjęciach, szczególnie na pierwszym, można się rozmarzyć i przenieść myślami do zupełnie innego świata
Asiu, a powiedz mi, bo widze, że masz obwódki rabat zrobione z podkładów kolejowych. Ty je wcześniej czymś impregnowałaś, czy może tak po prostu do ziemi od razu mocowałaś? Bo mnie się takie rozwiązanie bardzo podoba i intensywnie zasanawiam się nad wykorzystaniem u siebie, tylko jedna sprawa mnie niepokoi, a mianowicie nieprzyjemny zapach jaki się roznosi(szczególnie gdy się nagrzeją od słońca). Można temu jakoś zaradzić? Wiem, że z czasem może to wszystko wyparuje ale jednak przez kilka lat będzie wyczuwalne. Mam taką długą skarpę przed domem i w przyszłym roku będziemy ten teren zagospodarowywać. Najpierw myśleliśmy o granicie ale to trochę drogawo wychodzi. Zastanawiałam się też nad cegłą rozbiórkową ale jakoś nie za bardzo mi to gra z tym co już zrobiliśmy. Myślałam też, by nic nie dawać ale znowu mam obawy, że kora będzie mi zjeżdżała na dół, a obwódka jednak to przytrzyma. I nie wiem, nie wiem co z tym fantem zrobić

Lubię patrzeć na niebo te wspaniałe obłoki i niczym małe dziecko zastanawiam się co one przedstawiają
Jeżeli chodzi o podkłady kolejowe to mam obwiedzione nimi wszystkie rabaty. Powonienie jak to ktoś kiedyś określił psa policyjnego i wyczuwam tylko w jednym miejscu. Może ta karbolina wyparowala zanim te podkłady zadołowaliśmy nie wiem. W tym jednym miejscu to mnie nie przeszkadza
Może poszukaj belek drewninych ze starej stodoły może ktoś w pobliżu coś takiego ma i chce się pozyć. Tylko nie ma co się czarować ani te podkłady kolejowe ani belki ze starej stodoły nie będą w najlepszym stanie na pewno będą porażone korozją biologiczną. Nie będzie to zabezpieczenie na stałe, na lata. Z kamienia trwalsze tylko tak jak napisałaś drogie A zabezpieczyć moim zdaniem skarpę trzeba . Nie wiem jak to wygląda może można w jakiś sposób zbocze zabezpieczyć roslinnoscią okrywową może tak jak widziałam w Mai w ogrodzie na zboczy połozona siatka i przysypane to nie korą tylko żwirem. Może na prw wyślij fotki z tego fragmentu do zagospodarowania???
Jag_58 10:29, 26 sie 2014


Dołączył: 17 lut 2014
Posty: 2599
Asieńko witaj u nas deszczowo i chłodno ,ale wczoraj nasz synek zrobił nam niespodziankę i przyjechał do domku .Zawsze przylatywał samolotem a tym razem przyjechał samochodem ,żeby zobaczyc siostrzeńca on lubi nas tak zaskakiwać ale radość wielka tak ,ze pare dni mamy święto pozdrówka ,buziaki i miłego dnia Asiu
____________________
Jagoda
asiach 12:47, 26 sie 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Jag_58 napisał(a)
Asieńko witaj u nas deszczowo i chłodno ,ale wczoraj nasz synek zrobił nam niespodziankę i przyjechał do domku .Zawsze przylatywał samolotem a tym razem przyjechał samochodem ,żeby zobaczyc siostrzeńca on lubi nas tak zaskakiwać ale radość wielka tak ,ze pare dni mamy święto pozdrówka ,buziaki i miłego dnia Asiu


To się cieszę razm z Wami. Miłe zaskoczenie
Buziaki
16:54, 26 sie 2014
asiach napisał(a)
Kilka fotek z wczorajszego, słonecznego i ciepłego dnia
tylko te chmury tak straszyły




Asiu niesamowite zdjęcia...
Za każdym razem dostrzegam coś nowego,innego w Twoim ogrodzie.Jest pełen tajemniczości i tak jakbym odkrywała zakątki na nowo...
Miłego dnia Asiu i deszczu życzę bo doczytałam,że suchutko u Ciebie..
AgnieszkaW 17:23, 26 sie 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Asiu, odbyłam spacer po Twoim zielonym ogrodzie i niebieskim niebie - przepiękne ujęcia Pozdrawiam serdecznie
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
asiach 21:26, 26 sie 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Lukasz2013 napisał(a)


Super te Twoje widoczki. Pozdrawiam

Łukasz, dziękuję i serdecznie pozdrawiam
asiach 21:29, 26 sie 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Aniulka napisał(a)

Asiu niesamowite zdjęcia...
Za każdym razem dostrzegam coś nowego,innego w Twoim ogrodzie.Jest pełen tajemniczości i tak jakbym odkrywała zakątki na nowo...
Miłego dnia Asiu i deszczu życzę bo doczytałam,że suchutko u Ciebie..


Aniu, dziękuję
Oj deszcz by się przydał - dzisia w ruch poszła konewka i wąż
Miłego wieczoru
p.s. czekam na wiosnę w Twoim ogrodzie.
asiach 21:31, 26 sie 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
AgnieszkaW napisał(a)
Asiu, odbyłam spacer po Twoim zielonym ogrodzie i niebieskim niebie - przepiękne ujęcia Pozdrawiam serdecznie


Agnieszko, dziękuję i zapraszam kiedy tylko masz czas
Pozdrawiam serdecznie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies