Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród cichy i przytulny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród cichy i przytulny

asiach 15:25, 27 sie 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Jag_58 napisał(a)
Witaj Asieńko pięknego dnia życzę u nas tez pogodnie

Dziękuję
Było ładnie tylko teraz się zachmurzyło, słonko się ukryło, aż tu nagle .... nie, nie nic nie pada
Może dzisiaj pójdę na rowerek
Miłego popołudnia
asiach 15:25, 27 sie 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
marta_d napisał(a)
witam słonecznie

Dzień dobry Martuniu
Jutro przyjedziemy na grzyby
iwonaal 15:35, 27 sie 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3905
Cześć Asiu.
____________________
Zakochana w ogrodach
Mirella 16:48, 27 sie 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Witam się z Tobą Asiu.ogród podziwiam.
Pędzi Twój wątek gratuluję.
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
ryska 17:58, 27 sie 2014


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11603
Cześć Asiu, znów zielenią się pozachwycałam i tak myslę, że nawet w tulocyku na ławeczce u Ciebie miło by się siedziało i podziwiało. Pozrdawiam
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
asiach 20:07, 27 sie 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
iwonaal napisał(a)
Cześć Asiu.

Witaj!
Miłego
asiach 20:27, 27 sie 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Mirella napisał(a)
Witam się z Tobą Asiu.ogród podziwiam.
Pędzi Twój wątek gratuluję.


Dziękuję
A co to za śliczny kwiatek?
Pozdrawiam Mirella
asiach 20:28, 27 sie 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
ryska napisał(a)
Cześć Asiu, znów zielenią się pozachwycałam i tak myslę, że nawet w tulocyku na ławeczce u Ciebie miło by się siedziało i podziwiało. Pozrdawiam


Dziękuję i pozdrawiam ciepło
Mirella 20:36, 27 sie 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
asiach napisał(a)


Dziękuję
A co to za śliczny kwiatek?
Pozdrawiam Mirella



Asia to "Gwiazda ogrodowiskowa" Werbena Patagońska, kupiłam ją w szkółce wiosną, urosła, jest przepiękna.

____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
sylwiap 20:43, 27 sie 2014

Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 37
asiach napisał(a)


Katalpa - a właściwie dwie tegoroczna i kilkuletnia - takie zderzenie pokazuje, że warto czekać - oba drzewka to prezenty
Wiadomość na priv czytała i widziałam. Ale Ty masz co pokazać. Bardzo ładny początek ogrodu. A to co pokazałaś to typowy wgłebnik - pięknie obdarzyła Was natura. Inni robią sztuczny a Wy macie naturalny. Można pozostawić tak jak jest - koszenie jest mozliwe choć trudniejsze. Można zrobić skalniak, można obsadzić krzewami, można zrobić zabezpieczenie - murek. Czyli możliwości sporo.


Witaj

Asiu, zaczynając budowę nawet sobie nie zdawaliśmy sprawy, że taki mamy nierówny teren. Od strony tarasu mam drugą skarpę już zagospodarowaną, zrobiliśmy z odpadów granitowych. Z tą z przodu domu będziemy kombinować w przyszłym roku ale już przez zimę muszę wiedzieć z czego wykonać jak to nazwałaś murek. Najbardziej by mi odpowadały właśnie podkłady kolejowe ale mi to odrdzają, że rakotwórcze itd. Tak więc myślimy intensywnie, żeby to jakoś w miarę tanio zrobić, bo jest skarpa długa. Zostawienie samej trawy odpada, bo chcę tam mieć kolorowo To akurat widok z kuchni. Tak więc będą skalniaki, wrzosy itp. Może nawet wykorzystamy ten spadzik na małą kaskadkę.
A powiedz Asiu, ukorzeniałaś kiedyś jałowce płożące? Można jeszcze teraz spróbować, nie jest za późno? Właśnie posadziliśmy dzisiaj 4 thuje przy ogrodzeniu i stwierdziłam, że warto by było dać tam jeszcze coś płożącego. Nie chcę już kupować, bo już i tak ostatnio przeholowaliśmy z zakupami do ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies