Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Wioli

makadamia 14:58, 09 cze 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Wiolu, pochyliłam się trochę nad Twoim planem i powiem Ci że nie było łatwo

Po pierwsze: czemu garaż tak dziwnie stoi? Nie naprzeciwko bramy, tylko za domem i kompletnie oddziela dom od ogrodu. Przestawiłabym go ale wcześniej chyba coś pisałaś o utwardzeniu terenu pod niego, więc technicznie może to być trudne. Chyba, żeby utwardzenie wykorzystać jako placyk. Da się?

Po drugie: zaczęłam kombinować najpierw z liniami prostymi, które wydawały mi się bardziej naturalne w tym układzie ale nic nie wyszło. Potrzebowałabym więcej czasu i lepszego planu

Tak na szybko przygotowałam następującą propozycję:



Czarna linia pod garażem to jest szpaler najlepiej cisowy, wysoki, w którym zrobiłabyś przejście. Z obu jego stron rabaty.

Piaskownicę i huśtawkę przeniosłabym na lewą stronę.

Przy placyku narysowałam Ci drzewo, o którym myślałaś - uważam że to świetny pomysł: nie tylko poprawi mikroklimat, ale też zlikwiduje efekt "patelni". Drugie drzewo przy garażu, ale zdaje się nawet jakieś w tej okolicy rośnie, więc nie ma co dublować
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Wiola 16:43, 09 cze 2016


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Garaż musi zostać, powodów jest więcej niż tylko przygotowany pod niego teren, wałkowaliśmy temat przy jego wymianie... po pierwsze ta cała działka jest dość duża i istnieje możliwość (coraz bardziej znikoma) że tył wykorzysta się na drugą działkę. Garaż całkowicie zagrodziłby dojazd. Po drugie my potrzebujemy na tyle dużego pomieszczenia że z drogi byłby już tylko widok na dom i garaż, po trzecie w takim układzie jest więcej pola do manewru przy jakiś robotach samochodowych.... itd...

Dziękuje ci bardzo za pochylenie się nad tym moim pseudo projektem. Dziś postaram się usiąść i rozrysować to jak Marta radziła. Zrobie foty żeby było wiadomo co i jak....

Patrzę i myślę...
____________________
Ogród Wioli
Wiola 22:06, 14 cze 2016


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Rozrysowalam
Teraz linie biegna tak
____________________
Ogród Wioli
Marta 08:19, 16 cze 2016


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 1983
Zrobiłaś w skali? 1cm= 1m ?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/774-ogrod-marty "Chcesz być szczęśliwy przez całe życie- zostań ogrodnikiem"
Wiola 06:27, 17 cze 2016


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Tak Marta. 1 cm 1 metr choc wczoraj na podworku kilka bledow wymierzylam...

Mam wstępnie rozrysowane jak to widze ale wrzuce wiecz bo w robocie jestem....
____________________
Ogród Wioli
Wiola 11:27, 17 cze 2016


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Masz jakies pomysły?
____________________
Ogród Wioli
Wiola 20:37, 17 cze 2016


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408


Ile powinno być uskoków na takie prostej rabacie??? Więcej czy mniej?? Ile taki uskok powinien mieć? Pół metra wystarczy?
Chciałabym mniej więcej zachować kształt tych rabat co mam, tzn. te szerokości, niektóre nasadzenia.... nie wiem jak to zrobić.
Kłopot mam głównie z tą częścią w górnym lewym rogu. Ona powinna być taka gruba? W kwadrat iść?
Przed domem narysowałam co jest. To co do niego równolegle to przy płocie rabata, szeroka na 2 metry.... pod domem rabata w planie będzie ale narazie nie realizowana bo bez elewacji nie ruszam.... pod garażem??? Co z placykiem zabaw dzieci???
FaC!!!!! To se pomalowałam
____________________
Ogród Wioli
Psiamama 21:14, 17 cze 2016


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Wiola ja mam słabą a właściwie nie mam wcale orientacji w terenie powiedz co tam jest teraz albo wstaw zdjęcie tego rogu gdzie ma być ten kwadrat. Nie byłoby lepiej jakby było symetrycznie tzn. kwadrat i od niego 2 ramiona z uskoków? Tak tylko myślę
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Wiola 08:00, 18 cze 2016


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Teraz tu mam polkolo z kostki i gestwine...
____________________
Ogród Wioli
Psiamama 11:45, 18 cze 2016


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Oj to ten placyk z kostki to mi właśnie się podoba... likwidujesz go jednak? Szkoda ale mnie się podobają fale...
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies