Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Wioli

Wiola 20:55, 18 cze 2016


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
W sumie to ci powiem ze sama nie wiem co zrobić. Tez mi tego szkoda co mam.... Boje sie ze bedzie potem bez polotu i gorzej niz jest... A moze tylko poszerze te rabaty i poprzesadzam troche tego co za gesto???
____________________
Ogród Wioli
Psiamama 23:04, 18 cze 2016


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Wiolu ja radzę Ci tak właśnie zrobić. Placyk z kostką jest bardzo fajny i aż prosi o ławeczkę. Spisz sobie rośliny jakie masz i zobacz co z czym pasuje, zdecyduj których chcesz się pozbyć a co dokupić i rozrysuj sobie. Mnie to pomogło. Przeróbka starych nasadzeń jest trudniejsza moim zdaniem od sadzenia na pustym a i tak większość z nas ciągle przesadza. Najtrudniej zacząć ale musisz mieć w głowie albo lepiej na kartce jakiś plan nasadzeń. Jest wątek o kompozycjach roślin co z czym pasuje jest też chyba o ławeczce. Dziewczyna z Jestem w polu teraz robiła taki placyk i planuje ławeczkę... chyba Popodglądaj, popytaj Ty masz już przecież piękne nasadzenia troszkę kosmetyki i będzie cudnie. Najważniejsze żeby Tobie się podobało to Twoje oczy i serducho ma cieszyć. A ludziska tu na pewno Ci pomogą i będą mobilizować. Alleluja i do przodu
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Psiamama 23:11, 18 cze 2016


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Tak jeszcze patrzę na to zdjęcie z góry... Nie byłoby lepiej gdyby piaskownica była przy placu zabaw? Dałoby radę ją tam zmieścić? Wtedy przy tym placyku wypoczynkowym mogłabyś już pociągnąć rabaty. Nie wiem czy ja to dobrze widzę koryguj moje wizje jakby co
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Psiamama 23:17, 18 cze 2016


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Wiola jeszcze raz przeleciałam po Twoich zdjęciach... przecież Ty masz bardzo ładnie... Dlaczego właściwie chcesz zmieniać te rabaty na proste? czujesz,że to Ci w duszy gra?czy do bryły domu pasuje czy jak?
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Wiola 06:32, 19 cze 2016


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Prosto zrobilam z przodu. Na prosto mi wyjdzie przy płocie wiec wymyśliłam zeby całość tak zrobić...
Jej jak ja sie miotam... Toz ja sama nie wiem czego chcę... Kilka rabat = miejsc mi sie podoba, kilka nie bardzo a jeszcze wieksza "kilke" mi brakuje. Chcialam to jako calosc ciągnąć stad pomysl z prosta linią. Do domu to srednio pasuje bo to hudownictwo lat 60... Czyli kostka. Proste mi do nowoczesnych bryl pasują. Ja juz mam tych malowideł pełno dobrze ze nie mam czasu ani sil sie za to zabrać bo bym furii dostala chyba. Maluje raz jeszcze

Dziekuje ci ze jesteś
____________________
Ogród Wioli
Psiamama 09:34, 19 cze 2016


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Wiola ale chyba nie wszystko rabaty myszą falować możesz mieć chyba jakieś odcinki proste. Kurka musiałby się ktoś łebski wypowiedzieć. bo ja to wiesz... ale kibicuje Ci mocno i nie zostawię Cię
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Wiola 09:47, 19 cze 2016


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Ja mam mało chodliwy wątek.... Nikt (prawie nikt) tu mie zagląda. Kazda rada na wage zlota

Moze zejdzmy z tego tylu poki co na przody. Doradz mi jakie drzewa moglabym posadzic przy plocie, tetaz mi do głowy przyszło ze on bardzo wysoki jest, kulki mogly by byc? Tylko od drogi to ich niewiele co bedzie widać. A moze kolumnowe jakieś? To bym chciała ma jesieni zrobić...
Pytanie 2 czy jak przy plocie dam jakies drzewa to gdybym jeszcze wymyslila dosadzenie kolejnych w furtce to powinny byc takie same? Czy np w furtce umbry a przy plocie klony albo buki kolumnowe?
____________________
Ogród Wioli
Psiamama 10:12, 19 cze 2016


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Wiola wystaw zdjęcie tego płota Umbry są piękne i dużo ludzi sadzi. Na szpaler się nadają bardzo. Ja dziś w nocy siadłam na wątek o ambrowcach jest też odmiana kolumnowa, amonogawy są piękne. W ambrowcu suę zakochałam a myślałam, że bukowi fontain będę wierna A co do wątku to wstawiaj zdjęcia bo masz co pokazywać a wszyscy koffamy pismo obrazkowe i chadzaj w odwiedziny do innych, podpytuj i podglądaj
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Wiola 15:04, 19 cze 2016


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Plot i miejsce do obsadzenia. Szerokie na 2metry, dlugie na 10 m. 4 panele po 2,5 m. Strona wschodnia.
W tym momencie wygląda to tak:


Gazowniki wymienia skrzynkę w tym tyg chyba. Tak czy siak obsadzić ją muszę zeby schować, kubły też...
____________________
Ogród Wioli
Psiamama 15:34, 19 cze 2016


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
No i masz miejsce na piękną ogrodowiskową rabatę. Umbry, miskanty i hortki albo brzozy yungi i trawy. Ktos ma taką boską rabatę brzozową nie mogę znaleźć. Żywopłot masz mega taki zdrowy i wysoki. A jakie drzewa Tobie się podobają?
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies